1

Temat: Jak nabrać pewności siebie

Witam, tak jak w pytaniu jak nabrać pewności siebie, co moge zrobić?opisze
moja sytuację, jak beznadziejnie się własnie czuje:(tak więc od
poczatku...Jestem studentką stomatologii juz 3roku, widze siebie w lustrze
widze ładna dziewczynę, duze piekne oczy, gładką skóre, długie geste włosy
wiem, ze ładna dziewczyna jestem, zdaje sobie sprawe ze powinnam czuć sie
dobrze we własnej osobie ale tak nie jest...ja poprostu tylko wiem, ze w miare
ładną dziewczyna jestem z perspektywami ale ja to wiem ale tego nie czuje, nie
wiem jak to ująć, brak mi pewności siebie, szybko się stresuje takimi
sytuacjami jak ta co ostatnio mnie spotkała-poznałam super chłopaka,
wzbudzilam zainteresowanie, ale czułam sie strasznie spieta przy nim, nie
umiem tego opanować, zaczynam głupoty mówić, czuje straszny opor, jakby mnie
jakiś mur dzilił, nie potrafie sobie powiedzieć w myslach 'no dalej smiało,
przeciez masz wiele do powiedzenia na ten temat, pokaz jaka naprawde jestes',
a ja wręcz przeciwnie czuje, ze sie bardziej spinam, ze łamie mi sie głos, ze
wygaduje głupoty, jestem nerwowa, bardzo nerwowa, mysle o innych dziewczynach
ładniejszych, mądrzejszych, bogatszych, i spiecie nie mija tak mam w stosunku
do płci przeciwnej, problemy mam rowniez z wystapieniami publicznymi od razu
maksymalny stres, raz zemdlałam przed wystapieniem, nie wiem jak juz sobie z
tym wszystkim radzić, do mezczyzn mi obojetnych tak nie reaguje jest
normalnie, zabawnie zadnych dziwnych 'murów', moze powinnam popracowac nad
samooceną?zeby do mnie dotarło hej przeciez kazdegoi warta jestes, zeby
dotrlo- a nie zebym tylko zdawala sobie z tego sprawe ale to poczuła, myslicie
ze wizyta u psychologa jest konieczna? czy mogłabym sama nad soba jakos
popracować?bardzo bym chciała sie przełamać, nie brać tak wszystko do siebie,
umieć od razu powiedzieć własne zdanie, dodam ze tez strasznie porównuje sie z
kolezankami-bo ta jest szczuplejsza, ta ma własne mieszkanie, a ja nie itp.
wiec dlaczego ktokolwiek chciałby być z kims takim jak ja, przeciez jestem
beznadziejna.Moze ktoś choc troche zrozumiał tego posta i moze cos
doradzić...i czy tu tylko chodzi o brak pewnosci siebie, szczególnie jesli
chodzi o relacje damsko-meskie?? jak sobie poradzić?? bardzo dziekuje za
wszelkie odpowiedzi!pozdrawiam.

2

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Przede wszytkim powinnaś polubić siebie .Wydaje mi się,że masz naprawdę duże kompleksy. Przestań się tak krytycznie oceniać oraz głowa do góry. Kup sobie jakąś fajną kieckę, ładnie się umaluj. Są ćwiczenia na większą pewność siebie. Zacznij od niewielkich gestów. Na przykład zapytaj się na ulicy kogoś o godzinę.

3

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Moim zdaniem Ty potrzebujesz poczucia akceptacji. smile

Może strach przed tym, że nie zostaniesz pod jakimś względem zaakceptowana sprawia, że przerzuca się to na różne inne dziedziny:
- wystąpienia publiczne - trema wynika ze strachu przed reakcją publiczności zazwyczaj. Czy obawiasz się tego, że nie spodoba im się Twoje wystąpienie? Co się wtedy stanie? Poczucie upokorzenia, odrzucenia, wstyd, złość, że nie było się dość dobrym? Że zostanie się OCENIONYM?
- kontakt z facetami, którymi jesteś zainteresowana - czy czujesz się swobodniej przy tych, na których akceptacji Ci zbytnio nie zależy? O których nie musisz w swoim mniemaniu konkurować z ładniejszymi i bogatszymi? Jeśli nie musisz o nich zabiegać, to nie ma ryzyka porażki, prawda? Nie ma odrzucenia. Nie przegrasz z ładniejszą/bogatszą na punkty.

Zastanów się, skąd tak duża potrzeba opierania się na akceptacji ze strony innych ludzi. Tak ogromna, że akceptacja, którą już masz, to za mało.

Jeśli chodzi o porównywanie się z innymi, w efekcie którego wciąż lądujesz na gorszej pozycji, bez względu na to, czy obiektywnie też byś się na niej znalazła czy nie, podpowiem Ci, jak ja się z tym uporałam. Miałam ogromny problem z poczuciem bycia gorszą, ale zaczęłam sobie z tym radzić.
[b]Dąż do tego, żeby być lepszą od... siebie samej[/b] smile
Mówię poważnie. Nie, żeby być lepszą od kogoś, tylko nieustannie lepszą od siebie. To oznacza rozwój, doskonalenie, osiąganie coraz to wyższych poziomów, porównywanie się z sobą. Naprawdę przy takiej postawie po jakimś czasie przestaje się widzieć problem w tym, że ktoś w czymś jest lepszy. To przestaje mieć znaczenie, a stale będzie w naszym otoczeniu ktoś, kto ma plus za coś, za co my mamy minus, albo 0. Tego nie zmienisz. Możesz zmienić siebie.

Trzymam kciuki za to, że uporasz się z tym jeszcze zanim skończysz studia smile

4

Odp: Jak nabrać pewności siebie

To bardzo dobra rada, tylko  trudna w realizacji, jeśli nie ma obok nas kogoś wspierającego, kto powie komplement czy podniesie na duchu jak jest gorszy dzień...

5

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Nie zawsze ktoś taki będzie. Czasem nawet będzie gorzej, bo bliska osoba może odbierać entuzjazm i zniechęcać, w dodatku niekoniecznie celowo. Jej pesymistyczne nastawienie może wynikać z jej wewnętrznych problemów.

6

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Wszystko co możemy zrobić dla siebie, mamy w swojej osobowości, można nauczyć się na początek przynajmniej nie okazywać niepewności, a potem reszta przyjdzie z czasem:)

7

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Trzeba zaczynać od rzeczy małych i stopniowo zwiększać pewność siebie. Budować ją na małych zmianach, utwierdzać. Jeśli komuś jej brakuje to wielki zryw może nie pomóc, w komplementy się nie wierzy, duże sukcesy przypisuje się czynnikom zewnętrznym.

8

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Każdy sukces umacnia wiarę w siebie, a kilka sukcesów naraz to nie może być przypadek:)

9

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Ja czuję się pewniej, kiedy przed wyjściem posłucham sobie dobrej, głośnej, energetyzującej muzyki. Kiedy się szykuję do wyjścia zakładam słuchawki, wtedy nikomu to nie przeszkadza, a ja jestem przez moment w innym świecie. Wychodzę czując power smile

10

Odp: Jak nabrać pewności siebie

By stać się pewnym siebie,trzeba przede wszystkim być sobą!!Zawsze wychodziłam z takiego założenia.Nie zwracać uwagii na jakąkolwiek krytyke innych!

11

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Przynajmniej nie pozwalać, aby ta krytyka miała decydujące znaczenie, bo nie powinniśmy patrzeć na siebie oczami innych. Jeśli jeszcze to krytyka konstruktywna, to może być pomocna w dostrzeżeniu mocnych i słabych stron, z których nie zdajemy sobie sprawy, ale jeśli jest bezpodstawna i pusta, to nie ma najmniejszego sensu.

12

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Najlepiej robić wszystko tak, żeby rozwijać się, iść do przodu, wtedy sprawy poukładają się lepiej i będziemy pewniejsi siebie

13

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Tak, tak, właśnie tak smile

Najgorsze, kiedy podstawą naszej pewności siebie są czyjeś słowa, a nie nasze czyny. I nie nabierzemy prawdziwej pewności siebie z dnia na dzień, nawet jeśli ktoś wpływa na nas w taki sposób, że przy nim i dzięki niemu czujemy się lepiej, bo jeśli ta pewność ma być trwała, to trzeba ją będzie budować długo i cały czas utwierdzać swoimi działaniami, a czyjaś opinia i komplementy niech będą jedynie dodatkiem.
Jeśli mamy być pewni SIEBIE, to na SOBIE bazujmy.

14

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Pojawił się spory problem wśród młodych dziewcząt, które gdziekolwiek się nie ruszą, są bombardowane pięknem. Niestety to piękno jest sztuczne, nierealne i one same nie wiedzą kim się stają. Bolesne jest dążenie do perfekcji, bo nigdy nie będziesz w pełni z siebie zadowolona. Poprzeczka jest za wysoko i stąd tyle kompleksów...

15

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Studiuję w otoczeniu dwudziestoletnich dziewcząt... one sobie ostrzykują usta, żeby były pełniejsze. Nie zdziwię się, jak do trzydziestki będą już miały nowe nosy albo cycki.

16

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Do trzydziestki, usta i nosy im odpadną, bo od ostrzykiwania będzie dziurka koło dziurki i w końcu stracą połączenie z resztą skóry...:)
A swoją drogą kto im to funduje? Rodzice, chłopak? Same pracują głównie  po to żeby się tak "upiększać"?

17

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Żeby to chociaż wyglądało naturalnie.. One się do siebie upodabniają, niedługo faceci będą mieć problem z rozróżnieniem, która jest która, bo wszystkie będą równo opuchnięte;)

18

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Skoro masz tak niską własną samoocenę powinnaś pomyśleć o rozwoju osobistym czyli Life coaching. Wielu psychologów
[url]http://sui.com.pl/[/url] przeprowadza tego typu zajęcia. Pracuje się na nich nad odzyskaniem pewności siebie czy nad zmianą sposobu komunikowania się z ludźmi. Myślę, że warto skorzystać z pomocy specjalisty gdy się ma tego typu problemy.

19

Odp: Jak nabrać pewności siebie

[quote=katasia]
A swoją drogą kto im to funduje? Rodzice, chłopak? Same pracują głównie  po to żeby się tak "upiększać"?[/quote]
Koleżanka, która jeszcze tego nie zrobiła, ale chce, bo u jej koleżanki fajnie wyszło, zarobiła pracując latem za granicą. Jak jest z pozostałymi?
Ceny są od 500 zł w górę, choć średnia to tak około 1000 zł, z tego co widziałam. Sądząc po ich ciuchach, butach, kosmetykach, wystarczy jak sobie przez 2-3 miesiące odłożą kieszonkowe. Nie wydaje mi się, żeby rodzice świadomie fundowali im coś takiego, a przynajmniej mam taką nadzieję.

20

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Czasem to prowadzi do dalszych problemów... Np. znam dziewczynę, która przez kilka lat różnymi metodami przedłużała sobie włosy, w efekcie straciła połowę własnych, a te co zostały słabo rosną...

21

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Czytałam o kobietach, które popadają w uzależnienie od zabiegów i operacji. W efekcie robią się z nich maszkarony. Każda z nas już takie widziała w necie. One są już tak oszpecone, że pozostaje im jedynie oddawać swoje ciała chirurgom, żeby sobie na nich poćwiczyli.

22

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Ale cel osiągnęły, bo sobie się jakoś podobają i tylko się udoskonalają wink

23

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Podobno kobiety po operacjach częściej mają depresję i częściej popełniają samobójstwa, a wiąże się to z tym, że niski poziom samoakceptacji i kompleksy pchają je i do jednego (zabiegi) i do drugiego (targnięcie się na życie).

Badania przeprowadzone zostały przez dr Howarda Morrisona z Kanadyjskiej Agencji Zdrowia Publicznego:
"Kobiety z implantami o 73% częściej popełniały samobójstwo (w porównaniu do populacji generalnej). Panie po innych typach operacji plastycznych także częściej decydowały się na ten krok."
"(...)  wyniki bazują na danych uzyskanych od 24.558 kobiet, które w latach 1974-1989 przeszły operację plastyczną piersi i od 15.893 pań po innych typach operacji plastycznych (przeprowadzonych w tym samym okresie). Naukowcy aż do 1997 roku śledzili ewentualne zgony."

Trochę stare te badania, ale nie sądzę, żeby ich wyniki się dziś zmieniły, bo w tej chwili jest jeszcze większa presja w kwestii atrakcyjnego wyglądu i konkurencja wśród kobiet.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2016-07-26 14:03:26)

24

Odp: Jak nabrać pewności siebie

I to jest najlepszy argument za tym, żeby takie operacje były zakazane poza przypadkami rekonstrukcji po wypadkach czy chorobach...

25

Odp: Jak nabrać pewności siebie

Tak mi się przypomniał odcinek programu "Kobieta na krańcu świata" o Wenezueli. Piętnastolatki pod skalpelem sad

Link do playera: [url]http://player.pl/programy-online/kobieta-na-krancu-swiata-odcinki,87/odcinek-1,wenezuela-przepis-na-miss,S01E01,1432.html[/url]