1

Temat: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Tak się ostatnio zastanawiałyśmy z koleżanką czy w trakcie karmienia można brać tabletki anty. Bo wiadomo, że karmienie piersią nie gwarantuje bezpieczeństwa. Czy brała któraś????

2

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Lepiej nie ryzykować, przecież są prezerwatywy...

3

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

To samo powiedział lekarz mojej żonie. Jest tyle metod z kondomkami na czele, że nie ma co się w tabletki wrzucać.

4

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Ja brałam tabletki antykoncepcyjne jak karmiłam synka, odpowiednio dobrane przez lekarza nie zagrożą ani tobie ani maleństwu, jeśli tak by było ginekolog by ich nie zapisywał. Także podpytaj jak chcesz brać pigułki.

5

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

A wicie, że jednak są tabletki dla kobiet, które karmią piersią Limetic się nazywa. Taki przepisał jej gino i mówi, że nie wpływa na objętość i skład mleka kobiecego oraz na wzrost i rozwój karmionych piersią dzieci. A to chyba najważniejsze dla mam karmiących. Z jednej strony gwarancja bezpieczeństwa dziecka a z drugiej pełen luz podczas sexu

6

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

[quote=bojowa]A wicie, że jednak są tabletki dla kobiet, które karmią piersią Limetic się nazywa. Taki przepisał jej gino i mówi, że nie wpływa na objętość i skład mleka kobiecego oraz na wzrost i rozwój karmionych piersią dzieci. A to chyba najważniejsze dla mam karmiących. Z jednej strony gwarancja bezpieczeństwa dziecka a z drugiej pełen luz podczas sexu[/quote]
Ja sie nie dziwię, że młoda matka się obawia o dziecko.
Nie ma się co dziwić. Ale nauka idzie do przodu i nie jest się skazanym na prezerwatywy, chyba że ktoś lubi.
Ale właśnie tabletki jednoskładnikowe jak najbardziej się sprawdzają.

7

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

[quote=bojowa]A wicie, że jednak są tabletki dla kobiet, które karmią piersią Limetic się nazywa. Taki przepisał jej gino i mówi, że nie wpływa na objętość i skład mleka kobiecego oraz na wzrost i rozwój karmionych piersią dzieci. A to chyba najważniejsze dla mam karmiących. Z jednej strony gwarancja bezpieczeństwa dziecka a z drugiej pełen luz podczas sexu[/quote]


Moja siostra podjęła decyzję, że będzie brała te tabletki w czasie karmienia. Dziecko było zdrwe, ona spokojna.

8

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Zgadza się, są takie tabletki i ich skuteczność wcale nie jest mniejsza niż tych dwuskładnikowych. Nie ma się co obawiać smile No i najważniejsze jest to, że są całkowicie bezpieczne dla dziecka. Trudno się przestawić po 9 miesiącach laby - na prezerwatywy, więc jeśli chodzi o mnie, to Limetic to zdecydowanie najlepszy wybór. Nie taki diabeł straszny smile

9

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Muszę spróbować bo spodziewam się dzidziusia! A wiemy już doskonale z mężem, że powrót do fumek byłby niesamowicie uciążliwy big_smile

10

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Powiem szczerze, że dobrze, że są takie tabsy jak Limetic. Wiele kobiet w czasie karmienia zachodzi w ponowną ciążę, w bardzo krótkim czasie po pierwszej... Często nie są na to gotowe, a taka niespodzianak się przytrafia...

11

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Pytanie własnie czy chcą zajść czy nie wink
Jeżeli nie chcą, to zdecydowanie warto zainwestować w dobre tabletki które nie zaszkodzą dziecku, o ile się karmi

12

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

No jak ktoś chce zajść w ciąże to i z tabletkami zajdzie tongue A swoją drogą moja znajoma to specjalnie po kryjomu tabletki brała, żeby nie zajść... Jej związek tego nie przetrzymał, bo mąż bardzo chciał dziecko i nawet się na specjalnie badania zgłosił, bo rok się starali i nic. No ale wszystko wyszło na jaw i się z nią rozwiódł. Nie rozumiem jak można oszukiwać partnera w tak ważnej kwestii. Ech... A ja byłam w tygodniu u lekarza i trochę pogadaliśmy sobie o tabletkach i o tym co dalej. I przez moje nadciśnienie muszę pozostać przy Limeticu. W sumie się cieszę, bo przyzwyczaiłam się do nich, głowa mnie nie boli, żadnych niepożądanych dolegliwości też nie mam... Także luzik smile

13

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Karmienie piersią nie jest antykoncepcją i każdy lekarz to powie. Moja siostra urodziła miesiąc temu córeczkę, a że wybieramy się razem do ginekologa w najbliższym czasie, muszę jej powiedzieć o Limeticu, niech wypyta doktorka. smile

14

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Jak tam, PannaJagoda? Siostra zdecydowała się na Limetic? Tak jeszcze na marginesie, to niech dokładnie przegada sprawę z lekarzem, bo antykoncepcja hormonalna to nie żarty i warto pomyśleć o wszystkim smile

15

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Tak siostra bierze Limetic i karmi. Skonsultowała to i z ginekologiem i z pediatrą, a poza tym zrobiła masę badań i przegrzebała internet wzdłuż i wszerz odnośnie opinii o nim. Nie dziwię jej się, bo mała to jej oczko w głowie i na pewno nie zrobiłaby niczego co mogło by jej szkodzić. smile

16

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

No i super smile Bardzo się cieszę smile Limetic nie zrobi krzywdy ani jej, ani dzieciątku - gwarantuję wink Ale to dobrze, że wszystko sprawdza, taka postawa jest godna naśladowania smile Pozdrów siostrę i ucałuj Maluszka smile

17

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Cieszę się, że dajesz taką gwarancję, a skąd pewność? Też karmiłaś i brałaś Limetic? Pytam, bo opinii takiej z życia siostra nie miała, przynajmniej wśród znajomych swoich, a na forum nie siedzi żadnym. To ja jestem od misji specjalnych. wink

18

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Ja miałam plastry z mała dawką hormonów i tez było ok. Lisvy nie dają skutków ubocznych to spokojna byłam.

19

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Według mnie to badania i dobry ginekolog są najważniejsze. Przed przepisaniem jakiejkolwiek antykoncepcji hormonalnej trzeba zrobić nie tylko podstawowe i cytologię, a jeśli lekarz ich nie zlecił to o nie poprosić. Tym bardziej w przypadku kiedy zależy nam nie tylko na swoim zdrowiu.

20

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

[quote=stila]Ja miałam plastry z mała dawką hormonów i tez było ok. Lisvy nie dają skutków ubocznych to spokojna byłam.[/quote]

Przy limeticu też nie musisz się ich obawiać. To lekka pigułka, jednoskładnikowa.

21

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

I właśnie dlatego, że limetic jest jednoskładnikowy i nie zawiera estrogenów, mogą go brać kobiety karmiące. To estrogen przenika do mleka, więc skoro go nie ma lekarze mogą go bez obaw przepisywać.

22

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Dokładnie tak. Te same zresztą polecane są przy uczuleniu na estrogeny. smile

23

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

Moja siostra nie toleruje estrogenów to chyba ten limetic bierze, ale się nie skarży na nic, to chyba dobrze się czuje, aż zapytam ją z ciekawości.

24

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

@stila strasznie dużo u Ciebie tego "chyba" wink

Dziewczyny, a w jakim systemie przyjmuje się Limetic?

25

Odp: Tabletki anty dla kobiet karmiących

O! a ja o tym nie słyszałam, mi ginekolog powiedziała tylko o wkładce levosert, może dlatego że miałam okropnie bolesne i obfite miesiączki a ta wkładka je praktycznie likwiduje