1

Temat: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Mam pytanie, czy byłyście kiedyś w związku, gdzie partner miał obsesję, że jak Was nie ma w domu to na pewno go zdradzacie? Moja koleżanka ostatnio mi się zwierzała, że po ślubie jest tak pilnowana, że mąż jej wylicza czas nawet kiedy wyjdzie do sklepu, a o pójściu do pracy nie ma w ogóle mowy... Czy takiego człowieka da się w ogóle zmienić przez jakąś terapię? Co myślicie o takiej sytuacji?

2

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Moja starsza siostra ma podobną sytuację... Ale tam są małe dzieci i dla nich zrezygnowała z normalnego życia i siedzi w tym domu, żeby dzieci miały pełną rodzinę, Nie wiem ile jeszcze wytrzyma, czas pokaże. Niedługo idzie do pracy bo już ma dosyć się prosić o każdy grosz. Ciekawe jak on na to zareaguje bo już nie będzie możliwa taka pełna kontrola...

3

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

To jest chora sytuacja i łatwo popaść w przekonanie, ze tak musi być, kiedy ten stan trwa parę lat.. Ofiara staje się ubezwłasnowolniona, żyje wśród zakazów i w stresie, że znów się czymś narazi na zarzuty zdrady... Jak najdalej uciekać od takich obsesyjnych ludzi!

4

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

to bardzo męczące i denerwujące. taki związek gdzie jest nieustająca kontrola nie ma prawa bytu.

5

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Może jeśli kobieta nie ma własnego zdania, jest taka zahukana, albo może wyniosła z domu podobny model związku to będzie chciała w czymś takim żyć, ale inaczej to każda myśląca też o swoich potrzebach ucieknie od dręczyciela...

6

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

To jest chore, tacy ludzie musza pracować nad sobą pod okiem specjalisty. Związek z kimś takim to mordęga. To odbija się na psychice i po kilku latach już oboje będą musieli się leczyć sad

7

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

W jednym związku widziałam już początki takiego zachowania, na szczęście udało mi się z niego wyplątać i nie doszło do takich sytuacji jak opisujecie...

8

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Miałaś już wtedy świadomość, czym to się może skończyć i że to się tak łatwo nie zmienia, czy po prostu wymiksowałaś się bez podejmowania prób wpłynięcia na zachowanie partnera, bo uciążliwość przekraczała granice Twojej akceptacji, a intuicja słusznie podpowiadała "uciekaj"? Nieświadome dziewczyny zwykle chyba próbują. Bezskutecznie oczywiście, ale próbują.

9

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Prawda jest taka, że jak już się kogoś spotka, to chce się utrzymać ten związek, na nie wracać znów do pustki w swoim życiu. I to trzyma takie dziewczyny w relacjach, które im nie odpowiadają.

10

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Prawda. Sama to przechodziłam, dlatego nauczona doświadczeniem nigdy więcej nie ograniczę swojego świata do ukochanego mężczyzny.
Brr... ukochanego... jak to brzmi. Dziś czuję się bardzo nieswojo pisząc takie słowa big_smile

11

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Ciesz się, że jesteś teraz panią swoich emocji, i nikt nimi nie może manipulować... To jest taki fajny rodzaj wolności:)

12

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Wspaniały smile Jeśli ktoś potrafi go wykorzystać smile Oddanie się drugiej osobie też jest fajne, pod warunkiem, że oddajemy się w dobre ręce kogoś, kto nas nie ogranicza, przy kim się rozwijamy. Póki co zupełnie mi tego nie brakuje. Może gdybym otoczyła się ludźmi będącymi w szczęśliwych związkach, zaczęłoby mi doskwierać to, że jestem sama, ale pośród moich najbliższych znajomych jest cała masa singli.

Związek ma ubogacać nasze życie, a nie zawężać horyzonty i ograniczać poczucie wewnętrznej wolności. Sterowanie kimś w związku, kontrolowanie go to nie jest miłość. To manipulacja.

13

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Tylko że nie do końca jest tak, że singiel jest odcięty od wpływu innych na swoje emocje... Bo przecież nie musisz być w związku, żeby ktoś Ci popsuł nastrój... Abo żeby Tobą manipulował...

14

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Z takiej relacji ciężko się wyrwać, obsesyjna kontrola może trwać przez lata, uniemożliwiać kolejny związek. Bywa, że zazdrosny były rozsiewa plotki, psuje opinię, robi wszystko, żeby nikt inny nie zajął jego miejsca

15

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

to już zakrawa o toksyczny związek, na dłuższą metę tak się nie da żyć

16

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Wszystko co nas ogranicza prędzej czy później się znudzi i odejdziemy, więc taki zaborczy partner pracuje na to podwójnie i szybciej zostanie sam.

17

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

to jest strasznie uciążliwe, mój były facet taki był i te ciągłe telefony, smsy gdzie jestem, kiedy wrócę, dlaczego tak długo, z kim byłam, o czym gadałam itp. stało się wręcz wkurzające. Oczywiście był to jeden z powodów naszego rozstania. Rozliczał mnie nawet z czasu jaki spędzałam u moich rodziców.

18

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Perełko, nie męczył Cię po rozstaniu? Jak udało Ci się od niego uwolnić?


-------------------
[quote=katasia]Tylko że nie do końca jest tak, że singiel jest odcięty od wpływu innych na swoje emocje... Bo przecież nie musisz być w związku, żeby ktoś Ci popsuł nastrój... Abo żeby Tobą manipulował...[/quote]
Prawda.

19

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Kontrolowanie jest złudne, bo jak ktoś chce coś ukryć, to będzie wiedział jak. Zwłaszcza my kobiety to potrafimy;)

20

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Poza tym kontrola nie jest rozwiązaniem problemu, który jakieś źródło ma... zawsze ma.

21

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Traktujmy innych tak jak sami byśmy chcieli być traktowani... A jak się nie sprawdzają i trzeba ich pilnować, to szkoda na takich czasu - naszego i ich...

22

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Dobrze powiedziane, ale nie każdy to rozumie. A obsesyjne kontrolowanie wynika z nieufności do ludzi w ogóle, a może nawet do siebie samego..

23

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Przecież nikt nikogo nie może zmusić żeby z nim był.. Czasy niewolnictwa minęły;)

24

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Powiem Wam ,że przeżyłam to sama i najpierw myślałam, że to dlatego że tak mocno kocha... Wiecie, dopiero z czasem człowiek orientuje się, że to zaszło za daleko, że nie powinno tak być. Mi to zajęło ok. roku...

25

Odp: Obsesyjne kontrolowanie przez partnera

Pewnie wierzyłaś w jego dobre intencje, bo chciałaś w nie wierzyć... nawet gdy widziałaś pierwsze sygnały, że coś jest nie tak. Mamy prawo oczekiwać od partnera dobrych zamiarów, chcemy być szczęśliwe i dlatego wpadamy w pułapkę. Dobrze, że się uwolniłaś. Tacy ludzie mają zaburzenia osobowości, a my płacimy za to, że dajemy im szansę.