1

Temat: Bycie poręczycielem kredytu

Poprosiła mnie najlepsza koleżanka i nie wiem czy się nie zdecydować. Może ktoś z Was jest? Jakie macie wrażenia? Czy warto czy jednak jest to jakieś ryzyko?

2

Odp: Bycie poręczycielem kredytu

Ja nie byłam i chyba nie będę , bo nasłuchałam się o ludziach, którzy stracili dorobek życia spłacając długi rodziny i znajomych, które poręczyli... Tak więc odradzam. Chyba ma jakąś rodzinę, która może jej pomóc... A na koleżankę łatwiej zwalić dług i  zerwać kontakt, więc uważaj.

3

Odp: Bycie poręczycielem kredytu

Nie polecam.... Jeszcze można sie nad tym zastanowić jak poręczasz najbliższej rodzinie ale nei znajomej.... Bardzo to obniża Twoją zdolnosć kredytową.
Tak więc kochana. Jeśli planujesz brać kredyt w przyszłości to nie bądź poręczycielem ! Nie warto. Powstają potem same problemy.

4

Odp: Bycie poręczycielem kredytu

Nie wiem czy bym się na to zdecydowała...

5

Odp: Bycie poręczycielem kredytu

To zawsze ryzyko, bo jak ktoś nie będzie spłacał, to kredyt spada na Ciebie. Czasem i w rodzinie ktoś może w ten sposób postąpić, więc trzeba się dwa razy zastanowić, komu poręczamy i czy to ma sens.

6

Odp: Bycie poręczycielem kredytu

Często i w rodzinach się zdarza, że poręczamy kredyt i ktoś potem go nie spłaca, bo wie, że do nas bank się zwróci... Tak że jeśli macie za dużo kasy to możecie ryzykować i wchodzić w takie zobowiązania.

7

Odp: Bycie poręczycielem kredytu

Nie chciałabym mieć takiego stresu....