1

Temat: Bycie poręczycielem kredytu

Poprosiła mnie najlepsza koleżanka i nie wiem czy się nie zdecydować. Może ktoś z Was jest? Jakie macie wrażenia? Czy warto czy jednak jest to jakieś ryzyko?

2

Odp: Bycie poręczycielem kredytu

Ja nie byłam i chyba nie będę , bo nasłuchałam się o ludziach, którzy stracili dorobek życia spłacając długi rodziny i znajomych, które poręczyli... Tak więc odradzam. Chyba ma jakąś rodzinę, która może jej pomóc... A na koleżankę łatwiej zwalić dług i  zerwać kontakt, więc uważaj.

3

Odp: Bycie poręczycielem kredytu

Nie polecam.... Jeszcze można sie nad tym zastanowić jak poręczasz najbliższej rodzinie ale nei znajomej.... Bardzo to obniża Twoją zdolnosć kredytową. Mozesz sobie sama zresztą poczytasz tutaj:
[url]http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/jaki-wplyw-na-zdolnosc-kredytowa-ma-bycie-zyrantem-poreczycielem-kredytu-innej-osoby[/url]

Możesz jeszcze dopytać się na forum: [url]http://www.forum-kredytowe.pl/[/url]

Tak więc kochana. Jeśli planujesz brać kredyt w przyszłości to nie bądź poręczycielem ! Nie warto. Powstają potem same problemy.

4

Odp: Bycie poręczycielem kredytu

Nie wiem czy bym się na to zdecydowała...

5

Odp: Bycie poręczycielem kredytu

To zawsze ryzyko, bo jak ktoś nie będzie spłacał, to kredyt spada na Ciebie. Czasem i w rodzinie ktoś może w ten sposób postąpić, więc trzeba się dwa razy zastanowić, komu poręczamy i czy to ma sens.