101

Odp: Nerwica

Pomyśl jednak, że każdy dzień przybliża Cię do  celu którym jest uwolnienie się od stresującej sytuacji.. Brzmi pocieszająco?

102

Odp: Nerwica

Och Sabbrino... brzmi smile ale co jeśli z każdym jest gorzej w danej sprawie?

103

Odp: Nerwica

Przecież nie może być ciągle tylko źle... Myślenie pozytywne podobno potrafi  pomóc nawet w sprawach wydawałoby się beznadziejnych...

104

Odp: Nerwica

To prawda. Myślenie pozytywne zawsze pomaga. Wiem po sobie. Uszy do góry! smile

105

Odp: Nerwica

No dobrze. Pod naporem tylu pozytywnych opinii nawet mój wrodzony pesymizm musi skapitulować big_smile

106

Odp: Nerwica

Trzeba podzielić problemy na te, na które możemy coś poradzić i mamy na nie wpływ i na te, które trudno przezwyciężyć... I przestać się nimi zadręczać...

107

Odp: Nerwica

Ja na nerwicę brałam ziołowe tabletki  "Relamax"wyciszyły mnie super

108

Odp: Nerwica

Prawdziwa nerwica wymaga psychotropów, tylko na zwykłe zdenerwowanie mogą pomóc ziołowe preparaty...

109

Odp: Nerwica

Najgorzej jak ma się tiki nerwowe, bo jeśli ich nie ma, to jeszcze można tą swoją nerwice przed ludźmi ukryć.
Reakcja otoczenia na tiki jeszcze wzmaga zdenerwowanie i stres związany z przebywaniem między ludźmi.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-12-13 11:36:10)

110

Odp: Nerwica

Dlatego ludzie z takimi problemami izolują się od otoczenia, niechętnie są wśród ludzi i ich stan się przez to pogarsza...

111

Odp: Nerwica

verka jak tak też miałam do kwietnia przed każdym egzaminem semestralnym nie mogłam spać ,miałam zawroty głowy wszystko się we mnie trzęsło ,ale jak skończyłam szkołę to wszystko minęło .Bądź dobrej myśli smile

112

Odp: Nerwica

Cierpiałam dość długo na nerwicę i w zasadzie nie wiem, czy całkiem sie z niej wyleczyłam. Oprócz nerwicy natręctw miałam także objawy klasycznej nerwicy. Byłam ciągle zdenerwowana, łatwo można było mnie wyprowadzić z równowagi. Próbowałam różnych sposób na uspokojenie i odstresowanie. Próbowałem jogi, herbatek ziołowych. Działały, ale nie w 100%. Dobrym uzupełnieniem stało się przeglądanie internetu w chwilach, w których zaczynałam się denerwować. Na portalu [url]http://domyslenia.com[/url] znajdują się sentencje obrazkowe. Na początku przeglądałam go tylko wtedy gdy się denerwowałam, ale tak się w niego wciągnęłam, że teraz przeglądam go przynajmniej raz dziennie.

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2015-12-31 13:47:40)

113

Odp: Nerwica

Leczenie nerwicy jest długie i trudne ale można dzięki niemu wyjść  z choroby ! Sama jestem tego przykładem. Chorowałam bardzo długo ale jakiś czas temu ostatecznie pokonałam chorobę i czuję si o niebo lepiej. Przede wszystkim warto jest opanować swoje myśli, nauczyć ję kontrolować.

Tak aby negatywne emocje przekształcać w myślenie pozytywne. Zerknijcie sobie tutaj;
[url]http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-kontrolowac-swoje-mysli/[/url]

Na stronie jest dobry artykuł o tym.

114

Odp: Nerwica

Od siebie mogę dodać, że nerwica wynika z  naszej trudnej przeszłości. Jest coś z czym sobie może nie radzisz, co nie wiesz jak pokonać, coś co cie frustruje? Z doświadczenia wiem, że może w dzieciństwie zabrakło wsparcia, może ktoś cie skrzywdził, może jakąś sytuację źle odbierasz?

Nerwica to myślenie sechematami, chodzi o to, że różne sytuacje odbierasz jako to samo (najczęściej jest to analogia do przeszłości, coś kiedyś się zdarzyło co obecnie wrzucasz do tego samego worka).
Leki to taka gładź na nierówną ścianę, syf wciąż jest pod tynkiem. Myślę, żę warto pójsć do psychologa + tabletki ziołowe jeśli jest za trudno i działać

115

Odp: Nerwica

[quote=monik2233]Od siebie mogę dodać, że nerwica wynika z  naszej trudnej przeszłości. Jest coś z czym sobie może nie radzisz, co nie wiesz jak pokonać, coś co cie frustruje? Z doświadczenia wiem, że może w dzieciństwie zabrakło wsparcia, może ktoś cie skrzywdził, może jakąś sytuację źle odbierasz?[/quote]
Zastanawia mnie, czy to musiało być jakieś traumatyczne przeżycie lub coś długotrwałego, czy może zdarzenia o mniejszym obciążeniu emocjonalnym także mogą wywołać nerwicę.

116

Odp: Nerwica

Można próbować nie wracać do tego co było, nie wpędzać się w czarne myśli, oddzielić grubą kreską tamten czas i ludzi, zerwać z nimi kontakty. Sama mam taki sposób, na razie się sprawdza i łatwiej się żyje. Tylko ludzi wokół mniej, ale za to sprawdzeni...

117

Odp: Nerwica

wg mnie bez pomocy psychologa ciężko się będzie pozbierać. Nerwice leczy się również lekami, nie lekceważmy, bo to bliski krok do depresji

118

Odp: Nerwica

[quote=noir-desire]Można próbować nie wracać do tego co było, nie wpędzać się w czarne myśli, oddzielić grubą kreską tamten czas i ludzi, zerwać z nimi kontakty. Sama mam taki sposób, na razie się sprawdza i łatwiej się żyje. Tylko ludzi wokół mniej, ale za to sprawdzeni...[/quote]
A co jeśli sytuacja życiowa sprawia, że mamy bezpośredni kontakt z czynnikami, które w nerwice nas wpędziły?
Powiedz, ile czasu zajęło Ci odseparowanie się od tych ludzi i dokonanie takiego rozdziału?

119

Odp: Nerwica

Odcinanie się od niechcianych osób nie jest trudne, tylko trzeba być konsekwentnym, żeby widzieli, że nie mają po co już przychodzić.

120

Odp: Nerwica

Pracę można zmienić, ale w rodzinie trudno tak się odciąć całkowicie...

121

Odp: Nerwica

[quote=niechcemisie][quote=monik2233]Od siebie mogę dodać, że nerwica wynika z  naszej trudnej przeszłości. Jest coś z czym sobie może nie radzisz, co nie wiesz jak pokonać, coś co cie frustruje? Z doświadczenia wiem, że może w dzieciństwie zabrakło wsparcia, może ktoś cie skrzywdził, może jakąś sytuację źle odbierasz?[/quote]
Zastanawia mnie, czy to musiało być jakieś traumatyczne przeżycie lub coś długotrwałego, czy może zdarzenia o mniejszym obciążeniu emocjonalnym także mogą wywołać nerwicę.[/quote]

Po prostu brak akceptacji w dzieciństwie, wykorzystywanie przez rodziców, rodzeństwo itd.. taka spirala samotności i bezsensowności

122

Odp: Nerwica

Sama mam problemy z nerwicą - życie prywatne, praca, ciągły stres, wszystko to robi swoje. Czasem jest naprawdę ciężko, ale trzeba jakoś z tym walczyć, działać i przede wszystkim szukać pomocy i wsparcia.

123

Odp: Nerwica

Spirala samotności... czułam się w dzieciństwie odrzucana przez rówieśników, ale to by tak szybko dało efekt w postaci nerwicy?

Hera, gdzie jej szukać?

124

Odp: Nerwica

niechcemisie - ja miałam to samo, zostałam kilka razy wystawiona przez kolegów/koleżanki w podstawówce (!), tak wiem, ale to było dla mnie traumatyczne, poza tym moi rodzice bardzo się kłócili, a ja potrzebowałam stabilności i pewności relacji - tak z perspektywy czasu to wiem, wtedy nie wiedziałam. Skończyło się dla mnie traumą, brakiem zaufania i trudnością w otwieraniu się na inne osoby. Nerwica z powodu nie sprostowywania wymaganiom mamy.. ech, miałam strasznie posrane życie. Dobrze, że już z tego wychodzę

125

Odp: Nerwica

Super, dzięki za wszystkie porady smile