1

Temat: Transport towarów z USA

Może mam dość nietypowe pytanie, ale już jakiś czas chodzi mi po głowie ten temat. Mam na myśli konkretnie przesyłki z rozmaitymi towarami i możliwość robienia zakupów na stronach amerykańskich sklepów, ale tak, żeby to było sprawdzone, no wiecie - cały system płatności i żeby zamawiający miał pewność, że towar dotrze do niego w nienaruszonym stanie. Robiłyście kiedyś zakupy w amerykańskich sklepach - bezpośrednio bądź poprzez jakieś serwisy transakcyjne? Jestem ciekawa, czy to się opłaca bardziej, niż kupowanie zagranicznych towarów "z drugiej ręki".

2

Odp: Transport towarów z USA

Chyba większość tego, co bym stamtąd chciała, już jest dostępne w Polsce... Nie lubię czekać na coś aż tak długo...

3

Odp: Transport towarów z USA

Ja sama chętnie skorzystałabym z możliwości takich zakupów, o ile ceny byłyby w miarę przystępne. Interesują mnie pasty do zębów, których marka (Crest) jest poniekąd obecna i tutaj, ale niestety nie można kupić w Polsce akurat tych produktów, których szukam... no i cukierki z Walmart. Walmart miał wejść na nasz rynek, ale zrezygnował.

4

Odp: Transport towarów z USA

Jeśli chcemy coś tam wysyłać lub przywozić, to faktycznie najlepiej drogą lotniczą.

5

Odp: Transport towarów z USA

Nigdy nie wysyłałam dużych przesyłek z USA, ale bardzo często wysyłam coś listem , bo jest stosunkowo tanio i sama przesyłka dostarczana jest bardzo szybko. Nigdy też nie miałam problemu z tym, że jakaś przesyłka zaginęła, a coraz więcej słyszy się o tym, że niektórzy kurierzy gubią przesyłki i później jest ogromny problem z ich odnalezienie.

6

Odp: Transport towarów z USA

Może pomyśl o wynajęciu firmy transportowej?  Ja ostatnio potrzebowałam firmy do przewozu towaru z zagranicy i dzięki temu że wiedziałam na co patrzeć, to mogłam wybrać taką odpowiednią dla siebie

7

Odp: Transport towarów z USA

Wiem na pewno, że transportuje się towary z Chorwacji, Słowenii i Finlandii. Musisz zapytać czy uda im się przetransportować Twoje towary do USA.

8

Odp: Transport towarów z USA

Dostawa z USA jest bardzo droga. Niestety...

9

Odp: Transport towarów z USA

Transport międzynarodowy to bardzo trudna i wymagająca dziedzina, gdzie bez odpowiedniej wiedzy i znajomości zasad bezpieczeństwa się nie obejdzie. Dlatego trzeba stawiać na jak najwyższą jakość usług i profesjonalną firmę  w zakresie transportu zagranicznego

10

Odp: Transport towarów z USA

Komuś to się w ogóle opłaca? I co z cłem?

11

Odp: Transport towarów z USA

Przy dużej ilości rzeczy te koszty się rozkładają...

12

Odp: Transport towarów z USA

W zasadzie teraz to najlepiej transportować z Chin, przecież USA też tam produkuje...