1

Temat: Nauka języka?

Potrzebuję się nauczyc szybko języka, konkretnie hiszpańskiego. Jaka jest dla Was najlepsza metoda nauki języka obcego?Pomyślałamo kursie językowym za granicą: czy ktoś z Was był kiedys na takim?Czy rzeczywiście jest to najlepsza metoda nauki języka obcego? Czy odważylibyście się na taki krok?Jest to jednak wyjazd za granicę.

Ostatnio edytowany przez rety (2016-04-12 12:00:19)

2

Odp: Nauka języka?

Polecam metodę SITA, dzięki niej sama szybko nauczyłam się do egzaminu z angielskiego

3

Odp: Nauka języka?

Ja muszę się wziąć za naukę słówek z angielskiego.

4

Odp: Nauka języka?

Podziwiam odwagę. Bardzo fajna koncepcja i może być skuteczną. Powodzenia :)Sama bym skorzystała z takiej formy nauki, jednakże jak na razie nie planuje wyjazdu.

5

Odp: Nauka języka?

Raczej nie każdy ma środki na taki wyjazd, ale jest to najlepsza metoda nauki. W innym przypadku można zapisać się do szkół językowej na kurs

6

Odp: Nauka języka?

[quote=marlenka66]Polecam metodę SITA, dzięki niej sama szybko nauczyłam się do egzaminu z angielskiego[/quote]


Kilka lat temu kupiłam sobie to urządzenie i z jego pomocą próbowałam się nauczyć języka, ale niestety nie jest to coś dla mnie. Na początku fajnie mi się to testowało, ale po krótkim czasie znudziło mnie leżenie bezczynnie i słuchanie muzyki relaksacyjnej przez każdą lekcją. Jestem osobą, która nie potrafi leżeć bezczynnie i chyba dlatego ten sposób nauki nie jest dla mnie. Chciałabym podszkolić swój niemiecki, bo kiedyś mówiłam dość dobrze, a teraz ledwo potrafię się dogadać i coraz bardziej zaczyna mi to przeszkadzać. Szkoły oferują zarówno lekcje indywidualne jak i grupowe. Jak sądzicie, która opcja będzie lepsza?

7

Odp: Nauka języka?

jak dla mnie to bardzo dobry pomysł

8

Odp: Nauka języka?

Koleżanka uczyła się hiszpańskiego w szkółce w Madrycie. Nie nauczyła się. Spędziła tam chyba jakieś dwa lata i nie poznała języka w stopniu wystarczającym do jako takiego komunikowania się. Trochę to dziwne...

9

Odp: Nauka języka?

Jest to jedna z lepszych metod nauki języka, niestety taki wyjazd jest dość kosztowny.
W sieci można również znaleźć ciekawe i darmowe materiały do samodzielnej nauki języka hiszpańskiego.

10

Odp: Nauka języka?

A potem do potrenowania można poznać przystojnego Hiszpana i paplać z nim sobie na Fb albo Skypie smile

11

Odp: Nauka języka?

Ja jestem właśnie po kursie hiszpańskiego i za dwa tygodnie lecę na wakacje tongue A jak wrócę zapiszę się chyba na rosyjski
Lubię się uczyć języków, sprawia mi to dużo radości. Poza tym chcę podróżować a to się przydaje, nie zawsze angielski wystarcza.
No i w CV fajnie wygląda znajomość tylu języków.

12

Odp: Nauka języka?

Łatwiejsza, zwłaszcza jeśli te tablice wiszą na ścianie podczas kartkówki wink

13

Odp: Nauka języka?

Ja mam ambitne postanowienie na nowy rok - będę uczyła się języka włoskiego. Szukałam szkoły językowej gdzies w pobliżu moego domu bo nie chce mi się dojeżdżać do centrum, ale nie wiem co się dzieje, że w internecie wyskakują mi czesto szkoły oddalone o kilkanaście kilometrów.

14

Odp: Nauka języka?

Ja mam podobne postanowienie. Chcę przypomnieć sobie angielski, niemiecki i nauczyć się hiszpańskiego. Co z tego będzie - nie wiem...

15

Odp: Nauka języka?

w dzisiejszych czasach znajomość języka obcego to priorytet.

16

Odp: Nauka języka?

To na pewno. Tylko nie wiadomo w sumie jak sobie z tym poradzić, jak się uczyć.

17

Odp: Nauka języka?

Wiele technik opiera się o to, by uczyć się metodą skojarzeń. Jeżeli uczymy się słówek, to nie "na sucho", tylko w całych zdaniach. Jeżeli gramatyki to od razu z odpowiednimi wyrażeniami.

18

Odp: Nauka języka?

Szybko to się nie da, potrzeba do tego czasu i wytrwałości.

19

Odp: Nauka języka?

nauka języka musi potrwać,  nie da się szybko go nauczyć.

20

Odp: Nauka języka?

Wiadomo, że najszybciej nauczymy się go przebywając między ludźmi mówiącymi w tym języku, a więc za granicą..

21

Odp: Nauka języka?

Szczególnie przydatny jest język angielski.  Po angielsku dogadasz się praktycznie w każdym kraju. Warto już od małego uczyć się języka angielskiego.

22

Odp: Nauka języka?

No ja mam właśnie postanowienie noworoczne, że wezme korepetycje z angielskiego  bo póki co znam jedynie podstawy angielskiego.

23

Odp: Nauka języka?

języków warto się uczyć, nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza może się przydać.

24

Odp: Nauka języka?

Najlepiej wyjechać do danego kraju...

25

Odp: Nauka języka?

Zgadzam się, najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd za granicę, w ten sposób można nauczyć się języka angielskiego w bardzo krótkim czasie. Zobaczcie sobie na przykład organizują kursy językowe za granicą, między innymi w Cambridge, Nottingham.