26

Odp: co zamiast masła?

ja uwielbiam masło i nie wyobrażam sobie jedzenia bez używania go, jeśli chcesz schudnąć to zawsze możesz brać mniej masła lub używać tylko tego z dużą zawartością tłuszczu, dużo zdrowszego niż te wszystkie odpowiedniki wink po za tym możesz zawsze zamiast na maśle coś smażyć to na oliwie z oliwek, wtedy wszystko będzie dużo zdrowsze, po za tym jeśli chcesz schudnąć to lepiej udać się do jakiegoś dietetyka, który Ci doradzi co masz jeść i ułoży Ci zbilansowaną dietę smile no i życzę Ci wytrwałości smile

27

Odp: co zamiast masła?

Na oliwie z oliwek się raczej nie smaży, bo się do tego nie nadaje. Lepiej smażyć na oleju rzepakowym albo kokosowym. Kanapki czy sałatki warto z kolei polać oliwą, olejem lnianym lub sezamowym.

28

Odp: co zamiast masła?

Zamiast masła może być też serek homogenizowany

29

Odp: co zamiast masła?

każdy dietetyk poleca łyżeczkę masła na dzień

30

Odp: co zamiast masła?

Podobno masło mimo cholesterolu jest zdrowsze niż margaryna, bo nie ma tylu substancji chemicznych w składzie

31

Odp: co zamiast masła?

Wiem ,że jest dużo zamienników za masło ,ale rozmawiałam z dietetyczką i powiedziała mi ,że powinno jeść się łyżeczkę masła na dzień.

32

Odp: co zamiast masła?

Myślę, że nie powinno się rezygnować z masła, ponieważ jest ono bardzo zdrowe. Ma cholesterol, ale to jest ten zdrowy i potrzebny organizmowi cholesterol, tak samo jak bardzo potrzebne nam tłuszcze zwierzęce. Jak byłam w szpitalu to miałam koleżankę, która nie lubiła jeść masła, to pielęgniarki ją okrzyczały, że powinna je jeść, bo jest zdrowe i ma dobry wpływ choćby na wzrok. Oczywiście bez przesady i zajadanie się samym masłem może być niekorzystne dla zdrowia. Margarynę można jeść, ale jest zdecydowanie gorsza jakościowo niż masło.

33

Odp: co zamiast masła?

Widziałam ostatnio, że można zrobić "masło"  z kaszy jaglanej. Taki przepis pojawił się chyba na Kaszomanii.

34

Odp: co zamiast masła?

Nie no, ja kocham masło! Mogę jeść pieczywo z samym masłem.
Margaryn nie lubię. Ostatnio kupiłam Delmę z sola i czosnkiem, bo mnie zaciekawiła, ale jest niedobra.
Czasami smaruję chleb oliwą z oliwek. Jak się ostrożnie skropi kanapkę i szybciutko rozsmaruje nożem, to pokryje całą powierzchnię.

35

Odp: co zamiast masła?

Ja w ogóle przestałam smarować pieczywo:)

36

Odp: co zamiast masła?

Wolę masło. Osobiście miałam fazę na margaryny różnego rodzaju, jednakże smak masła i to tego prawdziwego jest najlepszy.

37

Odp: co zamiast masła?

Moje dzieci uwielbiają masło i im jego nie żałuję. Za to ja używam do smarowania oleju kokosowego, bo nie można rezygnować całkowicie z tłuszczów. Olej ten ma właściwości zmniejszania gromadzenia tłuszczu w organizmie. Lubię olej kokosowy w odmianie banaban, bo jest ekologicznie hodowany i wytłaczany, a tutaj [url]http://magvita.pl/41-olej-kokosowy-banaban[/url] możecie sprawdzić jak wiele właściwości prozdrowotnych może mieć odpowiedni tłuszcz. Plusem jest to, że pomimo iż jest virgin to można go stosować na zimno i na ciepło.

38

Odp: co zamiast masła?

[quote=Gabiii]Wolę masło. Osobiście miałam fazę na margaryny różnego rodzaju, jednakże smak masła i to tego prawdziwego jest najlepszy.[/quote]

A to ja nigdy nie lubiłam margaryny - jak dla mnie ma sztuczny posmak. Ale staram się też za często po masło nie sięgać, bo w dużych ilościach nie jest zdrowe.

39

Odp: co zamiast masła?

Ostatnio smaruję chleb pastą tahini z nasion sezamu, jest zdrowsza niż masło, a też dobra w smaku:)

40

Odp: co zamiast masła?

Masło jest zdrowe. Tak samo olej rzepakowy. Poczytajcie sobie o oleju np. tutaj [url]http://pokochajolejrzepakowy.eu/[/url] . Z tym masłem i w ogóle tłuszczami to mity, które trzeba niwelować. Popatrzcie na piramidę żywieniową. Eliminowanie jakichkolwiek składników z diety nie jest zdrowe.

41

Odp: co zamiast masła?

Próbowałam dać oliwę z oliwek zamiast masła. Łyżką jakoś rozsmarowałam i smakowo, tak średnio smile

42

Odp: co zamiast masła?

Jak nie chcesz używać masła to bez smile Ale jak już masło to te najlepsze, najprawdziwsze smile

43

Odp: co zamiast masła?

U mnie zawsze jak pada pytanie,co zamiast masła,to mam tylko jedną odpowiedź!!AVOCADO!!MNIAM

44

Odp: co zamiast masła?

Ja teraz jem niemal wyłącznie masło roślinne z Kruszwicy. Dobre w smaku i jajecznicę też można na nim zrobić. Czaaaaasem używam oliwy na pieczywo i tradycyjnego masła, ale jednak, zaczęłam się przyzwyczajać do tego roślinnego.

45

Odp: co zamiast masła?

Zdecydowanie AVOCADO!!

46

Odp: co zamiast masła?

Najczęściej smaruję chleb pastą kanapkową własnego pomysłu smile

47

Odp: co zamiast masła?

Dobra jest pasta rybna, u mnie ostatnio ta od Lisnera

48

Odp: co zamiast masła?

Ja niczym nie smaruję chleba, bo jem tylko pieczywo chrupkie , które samo w sobie jest smaczne:)

49

Odp: co zamiast masła?

Kiedyś robiłam sama pastę rybną, ale z dorsza. Tylko mi wyszła jakaś taka sucha.

50

Odp: co zamiast masła?

Awokado, jak u Marylin Monroe...