1

Temat: Wybór szkoły

Czy pomagacie swoim dzieciom w wyborze szkoły wyższej czy zostawiacie im pełną swobodę??

2

Odp: Wybór szkoły

Ja i moje rodzeństwo sami wybieraliśmy szkołę, rodzice nas do niczego nie zmuszali... Ale czasem jak ktoś widzi, że dziecko naprawdę nie ma do czegoś talentu, to warto odradzić np. wybór artystycznej szkoły.

3

Odp: Wybór szkoły

Zależy o jakiej szkole mówimy generalnie jak dziecko idzie do podstawówki i gimnazjum to szkołe powinni wybierać rodzice jednak jeśli mówimy już o studiach czy szkole średniej to moim zdaniem dzieciaki powinny samodzielnie podejmować dezycje.
Pytanie ile u was ksero kosztuje w szkole?

4

Odp: Wybór szkoły

Jeśli Twoje dziecko jest starsze to powinno same wybrać sobie szkołę . Z drugiej strony to też Ciezko powiedzieć bo nie wiemy jakie są twoje dzieci. Ja swojego dzieciaka wysłałem do prywatnego liceum ogólnokształcącego  i wydaje mi się żę to był dobry wybór. Prywatne szkoły obecnie mają większą jakość.

5

Odp: Wybór szkoły

Niekoniecznie się z tym zgodzę, prywatne szkoły głównie rozpieszczają swoich klientów, bo trudno ich nazwać uczniami, jeśli to dyrekcja zabiega, żeby nauczyciele stawiali dobre stopnie, bo inaczej klienci im odejdą...

6

Odp: Wybór szkoły

Wybór pozostawiłam moim dzieciom, jednak starałam się w pewien sposób ukierunkowywać i przestawiać pozytywne aspekty studiowania. Moim marzeniem było, aby przynajmniej jeden z moich synów ukończył studia magisterskie w Anglii- niestety było to tylko moim marzeniem, a synowie poszli w innym kierunku.

7

Odp: Wybór szkoły

Ja tylko dałam listę szkół do rozważenia synowi ,ponieważ jest osobą niepełnosprawną i nie będzie mógł w każdym zawodzie pracować.
Ale on jak papuga ,poszedł do LO ,bo koledzy szli i on też ,chociaż mu mówiłam ,ze po technikum także może zrobić maturę i iść na studia .Nie podejmowałam decyzji za niego sam sobie wybrał .Chociaż w 2 roku stwierdził ,że miałam rację ,że nic nie ma po LO i dalej będzie musiał się uczyć .

8

Odp: Wybór szkoły

To dziecko powinno wybrać co chce studiować, rodzice mogą się starać nakierować na odpowiednią uczelnię, czy kierunek, ale ostateczna decyzja należy do młodego studenta smile. W końcu w życiu liczy się pasja. Dobrym pomysłem będzie zachęcenie dziecka do zajęć dodatkowych, np z języka obcego. Ja jestem z Piaseczna i zapisałam moją córkę, tegoroczną maturzystkę i jestem bardzo zadowolona z efektów nauki. om!

9

Odp: Wybór szkoły

moja siostrzenica zawsze była indywidualistką - sama zdecydowała, że idzie po szkole na kurs kosmetyczny  i rezygnuje na razie ze studiów bo chce zostać kosmetyczką. Na chwilę obecną ma swój gabinet, zaocznie studiuje kosmetologię, ale naprawdę radzi sobie super. Ma masę klientek i jest rewelacyjna w tym co robi - ważne, że to bardzo lubi.

10

Odp: Wybór szkoły

Odświeżam.
Przyglądam się ostatnio ofercie  i zastanawiam się czy mój syn, który już w tej chwili bardzo dobrze radzi sobie w sportowych tematach, nie powinien tam pójść... Problemem jest odległość szkoły od domu - to kilkaset kilometrów. Wprawdzie szkoła jest z internatem, ale trochę się obawiam, że może wpaść w złe towarzystwo, nabrać złych nawyków... wiecie z dala od rodzicielskiej dyscypliny różnie może być. Czy ma ktoś doświadczenie, jeśli chodzi o szkoły z internatem?

11

Odp: Wybór szkoły

Witam.
Szkołę podstawową im wybiorę jeśli chodzi o studia mogę im zasugerować wybór, ale decyzje same podejmą. Bardzo bym chciała, żeby córka studiowała specjalność projektowanie mody. Co by nie wybrała będę ją wspierać.

12

Odp: Wybór szkoły

Ja uważam, że warto wysyłać dzieci do profilowanych szkół i klas w których rozwijają swoje umiejętności i talenty. Dzięki temu w przyszłości będzie im łatwiej. Ja swoją córkę wysłałam do szkoły artystycznej a teraz ma szanse na to aby wystąpić podczas wyjątkowego festiwalu. Uważam, że rozwijanie zainteresowań i pasji w dziecku to bardzo ważne zadanie dla rodziców.

13

Odp: Wybór szkoły

Jak dziecko ma talent to sprawa jest oczywista - gorzej jako rodzice zmuszają je do tego...

14

Odp: Wybór szkoły

Często rodzice przelewają na dzieci swoje niespełnione ambicje i chcą w nim widzieć geniusza. Wybierają dobrą szkołę, a dziecko się niej męczy bo nie daje rady z poziomem nauczania..

15

Odp: Wybór szkoły

Na wsiach jest mały wybór,  chyba że ktoś chce dowozić sam dziecko do miasta....