51

Odp: co na zniszczone paznokcie?

igax właśnie miałam pisać o oliwie z oliwek bo poleciła mi ten sposóbostatnio znajoma i faktycznie działa tyle żeja ją delikatnie podgrzewam i dodaje do tego trochę soku z cytryny. Co do odżywki eveline to używałam (ale napewno nie nadużyłam bo używałam nawet rzadziej niż było zalecane) i nigdy więcej, choćby mi mieli za to zapłacić, strasznie mi zniszczyła paznokcie bo wystąpiła reakcja alergiczna na Formaline która jest w tej odżywce.

52

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Mi kosmetyczka też kiedyś popsuła paznokcie. Od tamtej pory mam uraz i na prawdę się boję robić w salonach. Radzę sobie sama. Kupiłam w Rossmanie elektroniczny pilnik scholl velvet smooth i zaczynam się z nim zaprzyjaźniać. Na razie przechodzi wstępne testy smile Ma dwie prędkości ale na razie stosuję tą słabszą. Piłuje, wygładza i poleruje. Dobrze się spisuje. Dodatkowo można zakupić z tej serii też odżywkę do paznokci z wit E.  Bałam się trochę że sobie nie poradzę i będę miała takie kanciate paznokcie, ale dzięki ergonomicznie ukształtowanej rączce pilnik dociera do każdego zakamarka paznokcia.

53

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Mogę polecić olejek rycynowy na noc 2-3 razy w tygodniu smile

54

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Dobra odżywka, ale można też się od środka wzmacniać.
Nawet tran będzie dobrze działać i wzmacniać
Ale jednak podstawą jest dobra odżywka.
Albo pomyśleć o hybrydzie

55

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Wcieranie oliwy z oliwek albo oleju kokosowego

56

Odp: co na zniszczone paznokcie?

[quote=beata33]Mi kosmetyczka też kiedyś popsuła paznokcie. Od tamtej pory mam uraz i na prawdę się boję robić w salonach. Radzę sobie sama. Kupiłam w Rossmanie elektroniczny pilnik scholl velvet smooth i zaczynam się z nim zaprzyjaźniać. Na razie przechodzi wstępne testy smile Ma dwie prędkości ale na razie stosuję tą słabszą. Piłuje, wygładza i poleruje. Dobrze się spisuje. Dodatkowo można zakupić z tej serii też odżywkę do paznokci z wit E.  Bałam się trochę że sobie nie poradzę i będę miała takie kanciate paznokcie, ale dzięki ergonomicznie ukształtowanej rączce pilnik dociera do każdego zakamarka paznokcia.[/quote]
Też go znam i jest bardzo dobry ma znakomity skład 7 olejków efekty są już widoczne po kilku zastosowaniach. Przyjemnie pachnie i jest  wydajny. A pilnika nie mam ale widziałam go niedawno w rossmannie na promocji i też się nad nim zastanawiałam:)

57

Odp: co na zniszczone paznokcie?

beata33 i jak bez problemu uzyskujesz fajny kształt przy tej niższej prędkości? Ja to chyba niecierpliwiec jestem bo zawsze na dwójce jadę, tym bardziej przy paznokciach u stóp. Wiadomo tam płytka jest twardsza i bez dwójeczki by się chyba nie obeszło, no chyba że najpierw bym sobie zmiękczyła pazurki takim olejkiem do zmiękczania płytki - scholl kiedyś miał coś takiego w swojej ofercie smile

58

Odp: co na zniszczone paznokcie?

[quote=adriana15]
Też go znam i jest bardzo dobry ma znakomity skład 7 olejków efekty są już widoczne po kilku zastosowaniach. Przyjemnie pachnie i jest  wydajny. [/quote]
Ten olejek z schoola jest boski, trzeba to przyznać. Szybko się wchłania, za co u mnie duży plus.
a zapach obłedny big_smile
Jak pomaluję paznokcie, to wtedy go w same skórki wcieram

59

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Też go mam. Chyba teraz nie znam nic skuteczniejszego

[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xlp1/v/t1.0-9/10441214_1155560567804807_9122132580401262934_n.jpg?oh=d490568c387e3d3c654cfa8d24426a05&oe=571DE2E9&__gda__=1460516348_8649b5e51418081d59fb4c3063e62f30[/img]

60

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Zapach boski to fakt, powiem szczerze, że nie pogardziłabym nawet perfumami o takim zapachu wink

61

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Zapach faktycznie jest przyjemny, ale bardziej niż zapach pasuje mi jego skuteczność. Poza tym starcza jedna kropelka na paznokieć żeby wsmarować zarówno w kłytkę jak i w skórki, więc jest bardzo wydajny.

62

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Muszę koniecznie go przetestować. Gdzie go kupię? Rossmann?

63

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Tak, nawet ostatnio był w promocji, więc kupiłam drugi na zapas, bo używam go często. Naprawdę bardzo go lubię, jest świetny na płytkę i na skórki również.

64

Odp: co na zniszczone paznokcie?

[quote=pelargonia]Muszę koniecznie go przetestować.
?[/quote]
Jak już go zakupisz to mogę Ci zagwarantować, że ani przez chwilę nie pożałujesz tego zakupu. Ja sobie na początku wmasowywałam olejek codziennie wieczorem - teraz już tylko raz na kilka dni i po pomalowaniu paznokci albo po zmyciu lakieru. Póki co skórki są zdrowe i po prostu ładne

65

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Polecam odżywki które nakłada się jak lakier, można je nawet pomalować lakierem, ale lepiej działają jak paznokcie troch ę odpoczną od malowania, bo lakiery wysuszają płytkę, nawet chronioną odżywką

66

Odp: co na zniszczone paznokcie?

voyage, takie odżywki w lakierze są fajne bo można faktycznie pomalować paznokcie.
Olejki natomiast mają bardzo dobry wpływ na same paznokcie, dlatego ja jak pisałam, albo używam tego olejku scholla, albo odżywki a olejek w skórki.
Nawet ostatnio polecałam go jednej babce w sklepie bo się właśnie pytała o olejki do paznokci.

67

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Używajcie dobrej odżywki to nie będzie problemów - wymaga to systematyczności, ale jednak da się im przywrócić normalność. Duże znaczenie ma również to co każdego dnia robicie z paznokciami, jak o nie dbacie. Bo tylko chronione paznokcie są w stanie utrzymać w zdrowiu.

68

Odp: co na zniszczone paznokcie?

pilniczek i polerka to podstawa.
a jeśli chodzi o odżywienie to najlepsze są te odżywki 2 albo 3 w 1, co wzmacniają i utwardzają paznokcie.
no i można się pokusić o typowe utwardzacze, szczególnie jeśli ma się problem z łamliwością paznokci.
od środka też można im pomóc, jedząc owoce, warzywa, brać skrzyp - zawsze dodatkowe źródła witamin.
do zarośniętych, trudno wycinanych skórek, dobre są lakiery złuszczające, które sprawiają, że skórki łatwiej odchodzą.

69

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Używajcie systematycznie kosmetyków new nails - poprawa będzie widoczna. Oczywiście z czasem. Zniszczone paznokcie to efekt dłuogotrwałego braku odpowiedniej pielęgnacji i faktycznie bardzo łatwo je zniszczyć. Myślcie o nich zanim do tego zniszczenia doprowadzicie.

70

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Odżywki, są też kremy dedykowane specjalnie dla paznokci. Krem należy wcierać nie tylko w dłonie, ale i w paznokieć. No i namaczanie stóp w oliwce.

71

Odp: co na zniszczone paznokcie?

mi się też paznokietki poprawiły odkąd stosuje na nie odżywki i jeszcze biorę sobie witaminki.

72

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Próbuj new nails - u mnie to była jedyna odżywka, która rzeczywiście pomogła. Zresztą - doskonale wiem, jak dużą zmianę ona dała, do jakiego stanu doprowadziłam sobie paznokcie. Nie sądziłam, że mogą one wyglądać aż tak dobrze - a właśnie tak wyglądały.

73

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Ta sama odżywka od dawna i paznokcie żyją. Nie oczekujcie, że natychmiast będzie idealnie, bo to nie jest możliwe. Ale dzięki solidności w dbałości o te paznokcie, na bank pozytywnie je odmienicie. U mnie tak rzeczywiście było.

74

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Gdzie można kupić tą odzywkę New Nails? Wszyscy wszędzie o niej piszą, a ja nawet nie wiem jak ona wygląda.

75

Odp: co na zniszczone paznokcie?

Nie jesteś sama, też nie mam pojęcia co to jest. Do tej pory się z nią nie spotkałam, a w tematach pazurowych siedzę od lat.