1

Temat: Dieta przy kamicy nerkowej.

Hej, zakładam nowy wątek, bo nigdzie nic podobnego nie znalazłam. Prawdopodobnie mam kamicę nerkową i zastanawiam się - jak bardzo restrykcyjna jest dieta przy tym schorzeniu? Lekarz, który zlecił badanie moczu, w którym znaleziono szczawiany mówił, że niby piję za dużo herbaty, zwłaszcza zielonej i to przez to... I ogólnie to przez spożywanie produktów "zielonych". Słyszałyście o czymś takim, macie doświadczenie?

2

Odp: Dieta przy kamicy nerkowej.

Skoro jesteś już pod opieką lekarza to on powinien dać Ci wskazówki dotyczące diety, jaką powinnaś teraz trzymać. Czy nie otrzymałaś od niego żadnych informacji? Stosowanie diety podczas kamicy nerkowej jest bardzo ważne. Zmiana przyzwyczajeń żywieniowych pozwala znacznie zmniejszyć częstość nawrotów choroby. Zdarzają się także przypadki, w których dochodzi do całkowitego wyleczenia. Będzie na pewno kilka nawyków kulinarnych, które będziesz musiała zmienić w związku ze swoją chorobą. Trzeba będzie też ograniczyć spożycie niektórych produktów.

3

Odp: Dieta przy kamicy nerkowej.

Na pewno nie wolno zakwaszać organizmu - i to przy każdej chorobie obowiązuje.

4

Odp: Dieta przy kamicy nerkowej.

Tutaj jeszcze dochodzi dbanie o duże ilości płynów, sąsiadka przed zabiegiem w szpitalu na nerki musiała wypić w krótkim czasie aż 3 litry wody. Spróbujcie kiedyś to zrobić, to jest wyzwanie...

5

Odp: Dieta przy kamicy nerkowej.

Dieta lekkostrawna, bez soli i przypraw jest wskazana przy takiej chorobie

6

Odp: Dieta przy kamicy nerkowej.

Najlepiej nie dopuścić do wytworzenia się kamieni. Ja filtruje wodę, pije ją często i jak na razie jest ok.