1

Temat: niechciany kredyt :(

Cześć wszystkim zastanawiam się nad zamianą kredytu we frankach na pln. Tyle, że teraz dużo się słyszy o ustawowej pomocy dla frankowiczów i nie mam pewności, czy powinienem czekać na decyzje senatu, czy zrobić to samemu. Bo często słyszę, że w takiej postaci ustawa nie zostanie zaakceptowane, ponieważ jest w niej nierówne traktowanie stron. Co sądzicie?

2

Odp: niechciany kredyt :(

Myślę, że jeśli to da jakieś wymierne korzyści, to  nie ma na co czekać, przed wyborami wszyscy obiecują, a potem zostaniecie z problemem sami...

3

Odp: niechciany kredyt :(

zgadzam się z przedmówczynią. Jeżeli chcesz przewalutować kredyt, to zrób to sam i nie czekaj na obietnice rządowe.

4

Odp: niechciany kredyt :(

Już  niemieckie banki się oburzają na planowaną ustawę i pewnie zrobią wszystko, żeby im zysk nie przepadł...

5

Odp: niechciany kredyt :(

Z tego co wiem, to można zmienić taki kredyt, ale nie mam pojęcia na jakich warunkach jest udzielany. Nie mam jeszcze kredytu, ale zastanawiam się nad wzięciem karty kredytowej , bo wydaje mi się, że jest to dobra opcja, bo mam dodatkowe środki, które mogę w każdej chwili wyciągnąć. Nie wiem, którą kartę kredytową wybrać. Jak myślicie, która będzie najlepsza?

6

Odp: niechciany kredyt :(

[quote=jAdam]zgadzam się z przedmówczynią. Jeżeli chcesz przewalutować kredyt, to zrób to sam i nie czekaj na obietnice rządowe.[/quote]

Im dłużej się czeka, tym mniejsze szanse, rząd zajmuje sie jak widać zupełnie innymi sprawami...

7

Odp: niechciany kredyt :(

kochana ale przewalutowanie kredytu po obecnym kursie to najgorsze co możesz obecnie zrobić. Nawet się nad tym nie zastanawiaj bo możesz więcej stracić.... Sama również mam kredyt we frankach szwajcarskich ale raczej bym się na coś takiego nie zdecydowała. Czekam na lepszy okres oraz mam nadzieję,ze frank spadnie. Stanie się to moim zdaniem wczesniej albo później.

8

Odp: niechciany kredyt :(

Na duży spadek franka raczej bym nie liczyła. Każda decyzja jaką podejmiesz jest obarczona ryzykiem. Sam musisz podsumować sobie wszelkie za i przeciw i dokonać decyzji dobrej dla siebie.

9

Odp: niechciany kredyt :(

Według mnie jeżeli masz kredyt w innej walucie, a nie jest to korzystne dla Ciebie i nie wiesz co będzie dalej najlepiej zmienić na złotówki. Wiele osób po waszych błedach nauczyło się, ze kredyt trzeba brać w miejscach sprawdzonych, i to oczywiście w złotówkach nie w innej walucie

10

Odp: niechciany kredyt :(

Pytanie czy tak się da i czy to Cie nie zrujnuje? Ale prawdą jest, że złotówki będą po prostu bezpieczniejsze, przeiwdywalne, a z frankiem niestety nie wiadomo co będzie. Przykre że kiedyś wszyscy tak do tych kredytów namawiali, a teraz umywają rączki sad W każdym razie może faktycznie zadzwoń sobie do jakiegoś konsultanta , może podpowie Ci jakieś sensowne rozwiązanie?

11

Odp: niechciany kredyt :(

Warto rozważyć sądowe rozstrzygnięcie sporu z bankiem, bo naliczanie rat w sposób, jaki  jest obecnie, jest podstawą do zaskarżenia.

12

Odp: niechciany kredyt :(

Ciekawe, że pojedyńczy ludzie wygrywają procesy, a pozwy zbiorowe są odrzucane przez sądy..

13

Odp: niechciany kredyt :(

Bo tu jest dość skomplikowane udowodnienie  prawidłowości roszczeń.