1

Temat: Squash czy tenis - co wybrać?

Dostałam  w prezencie karnet na zajęcia sportowe i do wyboru są tenis ziemny i squash, co byście mi radziły wybrać? Jak się przygotować kondycyjnie? W obu sportach  jestem początkująca...

2

Odp: Squash czy tenis - co wybrać?

Ja bym wybrała squash, chociaż tu też trzeba się namachać prawie jak w tenisie:)
Żeby nie mieć zakwasów,  trzeba trochę się rozgrzać przed grą, porozciągać mięśnie...

3

Odp: Squash czy tenis - co wybrać?

Obie gry są do siebie podobne. Osobiście mam doświadczenie w graniu w squasha na sali sportowej i w tenisa ziemnego. Wybrałabym squasha bo bardziej podoba mi sie gra na sali. Musisz mieć też na względzie, że na squasha będziesz mogła iść sama bo tam Twoim przeciwnikiem będzie ściana. Nawet jak nie znajdziesz towarzystwa to będziesz mogła iść się poruszać. Na tenisie ziemnym będziesz musiała mieć obowiązkowo partnera do gry co czasem może być trudne do zrealizowania. Jeśli będziesz miała osobę, która zawsze z Tobą pójdzie to nie problem, jednak gdy nie ma takiej osoby to mogą pojawić się utrudnienia.

4

Odp: Squash czy tenis - co wybrać?

Też bardziej się skłaniam ku grze w tenisa....nawet zaczęłam robić pierwsze rozeznanie, jaki sprzęt trzeba by kupić.

5

Odp: Squash czy tenis - co wybrać?

Sala do squasha wydaje mi się mniejsza ,ja jak na razie to miałam okazję ,ale w tenisa i tam jest pole większe ,trzeba się nabiegać smile

6

Odp: Squash czy tenis - co wybrać?

tak jak pisze patrycja202, trzeba wziąć pod uwagę, że do tenisa potrzebujesz pary, a skoro masz indywidualny karnet to nie będą to zajęcia, gdzie prowadzący przydzieli Ci kogoś, jak nie masz, tylko będziesz sama.
squash na początek jest dobrym rozwiązaniem, bo masz okazję sprawdzić, czy Ci się to podoba, a przy okazji opanować podstawowe ruchy przy machaniu rakietą. potem nie będzie przypału, jak wybierzesz się z kimś na tenisa tongue

sama bym spróbowała squasha, bo dużo o nim słyszałam, a nastawiam się na sporty kształtujące przede wszystkim górną połowę ciała.

7

Odp: Squash czy tenis - co wybrać?

Nigdy nie grałam ,ani w jedno ani w drugie ,ale żeby nie popełnić błędu tak jak mówi dubolak warto poćwiczyć w squash i dopiero się wybrać na grę w towarzystwie .

8

Odp: Squash czy tenis - co wybrać?

Tenis - i to stołowy, bo to najlżejsza forma:)

9

Odp: Squash czy tenis - co wybrać?

Jak chciałam schudnąć to chodziłam squasha i to był dobry sposób;)