1

Temat: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Mam pytanie wynajmuje mieszkanie proszę mi powiedzieć kto powinien opłacić ubezpieczenie właściciele czy wynajmując mieszkanie?

2

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Jest to do uzgodnienia ale ogólnie to wlaściciel powinien moim zdaniem ubezpieczyc mieszkanie. No cybaa,ze masz tam jakieś cenne rzeczy, które chcesz ubezpieczyc od kradzieży. W wielu ubezpieczeniach można również ubezpieczyć to co jest w mieszkaniu. Wyposażenie, sprzęty.
Na stornie jest porównywarka ubezpieczeń. Zerknij sobie jakie oferty mają poszczególni ubezpieczyciele.

3

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Wszystko zależy od tego jak się dogadasz i powinnaś mieć wszystkie informacje zawarte w umowie. Ja sama ubezpieczam mieszkanie  i sama za to płacę. W końcu jest to moje mieszkanie i nie moi lokatorzy nie mają wpływu na to, czy dach będzie przeciekał, czy nie.

4

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Jak mieszkanie to warto zobaczyć ofertę. Wtedy ubezpieczasz całe mieszkanie i jeszcze dodatkowo wszystkich członków rodziny którzy w nim mieszkają. Bardzo to korzystne.

5

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

zależy jak się umówisz z wynajmującym. my na przykład mamy niższy czynsz ale opłacamy składkę ubezpieczenia  . wolę nie ryzykować, że nasze sprzęty się zniszczą lub zostaną skradzione, a my zostaniemy na lodzie

6

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Fajnie że  można polisę online zamówić.

7

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Dla mnie najważniejsze że zakup ubezpieczenia wyszedł mnie dużo taniej niż znajomy agent proponował:)

8

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Ja mam mieszkanie ubezpieczone w PZU.

9

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Również przyłączam się do zdania, że ubezpieczenie mieszkania to bardzo dobry pomysł. Póki na moim starym osiedlu nie dochodziło do włamań, nie czułam potrzeby ubezpieczania mieszkania. Dopiero jak w biały dzień doszło w okolicy do dwóch włamań, zmieniłam zdanie. Niedawno wprowadziłam się na osiedle we Wrocławiu i od razu zdecydowałem się ubezpieczyć swoje lokum.

10

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

takie ubezpieczenie to podstawa, wszystko się może zdarzyć  trzeba być na to przygotowanym.

11

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Im większy dostajemy wybór, tym jest trudniej znaleźć sensowną ofertę. Ubezpieczenie mieszkaniowe to bardzo ważna kwestia, najlepiej sobie wcześniej poczytać na ten temat w sieci, polisa musi być dopasowana do naszych potrzeb, wiele osób płaci za ubezpieczenie za dużo, firmy wykorzystują naszą niewiedzę. Trzeba być czujnym i spróbować samemu znaleźć ofertę.

12

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Wspólnie się umawiamy z właścicielem, ale zazwyczaj to ja płacę za ubezpieczenie. Po tanią polisę mieszkaniową warto wejść, ma bogatą ofertę ubezpieczeń.

13

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Dobrze wiedzieć, ja cały czas się w tym gubię.. :( a kupiliśmy ostatnio nowy dom i myślimy coraz częściej nad wykupieniem porządnego ubezpieczenia

Ostatnio edytowany przez Olkkka (2019-08-19 23:01:04)

14

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Ubezpiecz się, a wcześniej porównaj różne polisy mieszkaniowe i oszczędź na ubezpieczeniu.

15

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Wiele osób ubezpiecza mieszkanie dopiero jak im się coś przydarzy, np. sąsiadka ubezpieczyła jak jej nieszczelna instalacja wody  zalała kogoś piętro niżej

16

Odp: Ubezpieczenie mieszkaniowe

Koniecznie trzeba zadbać o ciągłość ubezpieczenia...