1

Temat: Cynamon - do jakich potraw?

Do czego najczęściej dodajecie cynamon? Ja próbowałam do zup, ale nieszczególnie smakuje...

2

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Może do zup o korzennym smaku , takich bardziej chińskich pasuje? Ja dodaję go głównie do ciast z prażonymi jabłkami, ale zimą też do herbaty czy gorącego kompotu dobrze smakuje

3

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Uważajcie, bo nie można go jeść za dużo na raz, tylko szczyptę dziennie, żeby nie zaszkodził. szczególnie szkodzi ten cynamon z Chin, sprawdzajcie skąd pochodzi!

4

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Ja lubię go dodać do gęstego sosu, ale tylko trochę.

5

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Ja dodaję do jogurtu + cukier waniliowy i cukier polewam tym pierogi z serem, czy malinami , a i na knedle z truskawkami .

6

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Ktoś polecił mi słodkie kakao ze szczyptą cynamonu. Niesamowity smak! Spróbujcie smile

7

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Cynamon podobno bardzo pomocny w chudnięciu jest taki oto koktajl: do szklanki kefiru (lub jogurtu czy mleka zsiadłego) z żywymi kulturami bakterii dodać pół łyżeczki cynamonu, pół łyżeczki imbiru i szczyptę chili. Wymieszać i wypić. W przepisie widnieje zastrzeżenie, że ten preparat jest skuteczny tylko wówczas, gdy zawiera wszystkie wymienione składniki.

8

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

[quote=niechcemisie]Ktoś polecił mi słodkie kakao ze szczyptą cynamonu. Niesamowity smak! Spróbujcie smile[/quote]

A ja tak dość często robię. Takie kakao jest o niebo lepsze!

9

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Ja tylko do dań "na słodko" ewentualnie czasem odrobinę do kawy. A mój chyba ulubiony przepis z cynamonem to taka jaglanka z jabłkami i karmelizowanym bananem: [url]http://www.makecookingeasier.pl/na-sniadanie/jaglanka-z-jablkami-cynamonem-i-karmelizowanymi-bananami/[/url]

10

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Mi się zdarza dodawać do wytrawnych dań. Ale głównie azjatyckich.

11

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Ja go dodaję tylko do słodkich potraw, a ostatnio razem z imbirem także do herbatki:)

12

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Do kawy też fajnie pasuje! I do ciast na bazie kremów.

13

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Czytałam kiedyś książkę napisaną przez Polkę żyjącą w Pakistanie (swoją drogą książka fajna, więc polecam - "Zwyczajne pakistańskie życie" Joanny Kusy). Rodzina jej partnera była bardzo zaskoczona tym, że Asia dodaje cynamon do deserów. Oni dodają go głównie do mięsa.

14

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Ja dodaje cynamon przeważnie do ciast smile Ale lubię zjeść go ryż i cukrem, jest świetny i super smakuje smile Polecam!

15

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Ja dodaje glownie do ciast, nalesnikow i ewentualnie gorącej czekolady smile

16

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Uwielbiam podawać swoim dzieciom ryż z cynamonem i jabłkami. Pachnie i smakuje świetnie smile

17

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Bardzo lubię jeść dietetyczne danie jakim jest ryż z cynamonem i jabłkiem smile

18

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Kakao z cynamonem <3.
Nie wpadłam wcześniej na to, żeby dodać jedno do drugiego, ale polecił mi to ktoś, kogo miło dziś wspominam i czasami, kiedy przyrządzam sobie ten napój, pozwalam sobie na odrobinę rozczulenia i tęsknoty przy tym wspaniałym smaku. smile

19

Odp: Cynamon - do jakich potraw?

Przepisy z cynamonem to nie tylko słodkie ciasta i ciasteczka, lecz także aromatyzowane cynamonem mięsa i warzywa. Szaszłyki, keczup, zapiekanka, pieczona kaczka i gęś - cynamon sprawdza się idealnie wink