1

Temat: pazury u stóp

Zauważyłam że wiele osób ma początkowe objawy grzybicy i nawet o tym nie wie. Stopy swędzą i myślą że są za mało nawilżone. Wśród znajomych już 3 osoby takie miałam. Poczytajcie sobie bo może się to przydać. Szczególnie jeśli chodzicie na basen albo aktywnie uprawiacie sporty i nogi są narażone na większą potliwość.

2

Odp: pazury u stóp

Jest świetny sztyft No36 na takie problemy, sama używam

3

Odp: pazury u stóp

Człowiek nawet nie wie a może się jakimś świnstwem zarazić wszędzie hmm

4

Odp: pazury u stóp

nie trzeba się nawet nigdzie zarazić. wystarczy mieć zbyt ciasne buty albo nie oddychające skarpetki. to świetne środowisko dla grzybów. dbajcie o stópki smile

5

Odp: pazury u stóp

Niestety ogólnie często stopy zaniedbujemy...
Szczególnie zimą.. Taka prawda, bo ich "nie widać"

6

Odp: pazury u stóp

Dlatego trzeba, co jakiś czas zwracać uwagę na nasze stopy. Nawet zimą dbać o nie by nie musieć nagle wiosną wykonywać wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych. Warto, co jakiś czas przyjrzeć się paznokciom i podeszwom stóp czy nie ma na nich jakichś niepokojących zmian. Jeśli tylko zauważymy coś, co nas zaniepokoi to warto odwiedzić dermatologa. Grzybicą stóp, kurzajkami itp. możemy zarazić się wszędzie. Na basenie, u kogoś w domu, pod prysznicem. Także zapocone buty są siedliskiem bakterii, które mogą wywołać u nas chorobę. Trzeba zwracać uwagę na higien i dbać o obuwie.

Ostatnio edytowany przez patrycja202 (2016-02-09 14:45:24)

7

Odp: pazury u stóp

Hahaah big_smile Świetny tytuł! Pazury u stóp big_smile
Mnie zaczęły kiedyś piec skórki wokół paznokci, po zastosowaniu preparatu mającego zapobiegać powstawaniu grzybicy. To środek zapobiegający i leczniczy, ale przy stosowaniu, po jakichś dwóch tygodniach, skórki zaczęły się nagle łuszczyć hmm
Kiedy idę na uczelnię i mam cały dzień przesiedzieć w zimowych butach, wolę zapobiegać nieprzyjemnym konsekwencjom, dlatego zaczęłam rozglądać się za takimi środkami, ale może jednak trochę delikatniejszymi od wspomnianego.
Ostatnio kupiłam zasypkę Tea Tree. Według producenta regularne stosowanie zapobiega infekcjom i chroni przed chorobami.

8

Odp: pazury u stóp

Kosmetyczka namówiła nie na lakier hybrydowy semilaca na stopy, przyznam się że już blisko 3 tygodnie i ciągle wyglądają doskonale...

9

Odp: pazury u stóp

Zimą tęż maluję paznokcie u stóp, dla włąsnej przyjemności, a hybrydy semilakowe znam i stosuję od jakiegoś czasu i jak najbardziej polecam

10

Odp: pazury u stóp

Zimą latem ja zawsze mam pomalowane, chociaż u nóg maluję zwykłym a na rękach hybrydy sobie robię z semilaciem.

11

Odp: pazury u stóp

Nie wiem co jest grane... ostatnio podarłam dwie pary stopek, takich bawełnianych, na dużych palcach. Z pewnością nie mam za długich paznokci, a buty nie są za ciasne, żeby obcierało. Chodzę w nich od dawna i nigdy nic w nich nie podarłam. Wygląda na to, że mam za ostre te paznokcie, ale to co ja mam z tym zrobić? Nigdy tak nie miałam. Przypiłować brzegi?

12

Odp: pazury u stóp

Na Waszym miejscu poszłabym po prostu do podologa. Jeśli jest tu ktoś z Warszawy, to polecam zajrzeć na satin.pl i zobaczyć ofertę świetnego gabinetu podologicznego. Potrafią poradzić sobie z grzybicą paznokci.

13

Odp: pazury u stóp

na szczęście nie miałam z tym do czynienia!!A jesli chodzi o wyjścia na basen,to nie chodzę,właśnie z tej przyczyny!

14

Odp: pazury u stóp

[quote=marza12341]na szczęście nie miałam z tym do czynienia!!A jesli chodzi o wyjścia na basen,to nie chodzę,właśnie z tej przyczyny![/quote]Mam tak samo ale moja siostra chodzi i rok temu złapała coś takiego na basenie...

15

Odp: pazury u stóp

z basenami to nigdy nic nie wiadomo, wystarczy sekunda i można z czymś wrócić do domu

16

Odp: pazury u stóp

Ja paznokcie u stóp maluję normalnym lakierem. A prysznic biorę zawsze w klapkach.

17

Odp: pazury u stóp

Steper lakier pomógł mi z grzybicą paznokcia a było nie ciekawie.

18

Odp: pazury u stóp

Dobrze jest w przypadku kiedy nie pomagają środki z apteki albo dolegliwości nawracają iść do podologa, specjaliści z Satin zajmują się profesjonalnie stopami i można iść tam z każdą dolegliwością, np. koleżanka miała tam zakładane klamerki na wrastający paznokieć, dopiero tam sobie z tym poradzili jak należy.

19

Odp: pazury u stóp

Zapobiegawczo stosowałam kiedyś Nailner, dopóki nie zaczęły mnie od niego swędzieć palce hmm

20

Odp: pazury u stóp

na szczęście mnie to nie spotkało

21

Odp: pazury u stóp

Najgorsze, co mnie spotkało, to kiedy odpadły mi dwa paznokcie. Uciskały mnie buty i  zrobiły się pod płytkami takie sińce, które bardzo długo nie chciały zejść. Jak już się wchłonęły, to wtedy zaczęły odpadać mi paznokcie. Oczywiście tylko te dwa. Wystraszyłam się, poczytałam w necie, co mnie uspokoiło, poza tym akurat kolega piłkarz opowiedział mi o tym, jak w wyniku regularnego ubijania zszedł mu paznokieć po czasie, tak samo jak mi. Na szczęście zaskakująco szybko odrosły nowe i problem nigdy więcej się nie powtórzył.

22

Odp: pazury u stóp

Masakra sad Ja na twoim miejscu zbadałabym paznokcie i stopy np w
lepiej sprawdzić czy nie stało się nic poważniejszego. Ja nie wierzę w to co piszą w internecie, czasami każą zbagatelizować objawy a czasami straszą nie wiadomo jakimi chorobami. Moim zdaniem najlepiej iść do lekarza i wszystko sprawdzić tak dla świętego spokoju.

23

Odp: pazury u stóp

Bleh, ja dobrze, że mnie to ominęło.

Ostatnio edytowany przez loanndd44 (2017-01-03 18:11:57)

24

Odp: pazury u stóp

Bardzo zwracam uwagę na to z jakiego materiału są wykonane skarpetki, które noszę i wycieram do sucha przestrzenie między palcami  po prysznicu czy kąpieli. Pozwalam też stopom oddychać jak wracam do domu.

25

Odp: pazury u stóp

Ja zawsze przed położeniem się do łózka, smaruje stopy kremem, a raz na jakiś czas robię sobie ładne paznokietki. Nakładam lakier hybrydowy, mąż zadowolony jest jak mam stopy zadbane.