1

Temat: Brzuszki

Mam plan żeby codziennie wykonać 3 x30 brzuszków, jak myślicie czy to dobry pomysł żeby trochę zgubić tłuszczyku  w talii?

2

Odp: Brzuszki

Sama ćwiczę i widzę fajne efekty, ale proponuję zacząć od 30 dziennie, potem stopniowo zwiększać codziennie o 10, nie można od razu się przetrenować...

3

Odp: Brzuszki

sama miałam taki plan, ale chyba po tygodniu juz mój zapał opadł, a bo to coś wydskoczyło, a bo bylismy u znajomych, a bo głowa mnie bolała, a bo zmęczona, a bo coś hmm
i tak mam ze wszystkim, że zaczynam i szybko się zniechęcam.. maż kupił mi bieżnie, bo go ciągle prosiłam i co? po 3 miesiacach zapał mi opadł, a bieżnia stoi i się kurzy hmm wstyd!

4

Odp: Brzuszki

Tłuszczyku się raczej w ten sposób nie pozbędziesz, ponieważ brzuszki raczej wyrabiają mięśnie. Chyba, że połączysz to z ćwiczeniami aerobowymi, np. skakanka plus brzuszki.

5

Odp: Brzuszki

Od samych brzuszków rzeczywiście nie pozbędziesz się tłuszczyku;) Proponuję, żebyś zaczęła ćwiczyć 6 weidera. Dzięki temu zgubisz trochę kilogramów, wzmocnisz mięśnie brzucha, kto wie może nawet kaloryfer się pojawi;)
Pozdrawiam

6

Odp: Brzuszki

Lepiej 3x w tygodniu pobiegaj lub pojeździj na rowerze, albo kup sobie wisterek i śmigaj w domu wink

7

Odp: Brzuszki

Generalnie myślę, że bieganie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Jednakże, nie każdy może biegać.

8

Odp: Brzuszki

[quote=aleksandra szymanska]Od samych brzuszków rzeczywiście nie pozbędziesz się tłuszczyku;) Proponuję, żebyś zaczęła ćwiczyć 6 weidera. Dzięki temu zgubisz trochę kilogramów, wzmocnisz mięśnie brzucha, kto wie może nawet kaloryfer się pojawi;)[/quote]

To fakt, 6 weidera będzie tutaj o wiele lepszym rozwiązaniem. Tylko ja np. pod koniec tego treningu już nie dawałam rady ze względu na kręgosłup.

9

Odp: Brzuszki

A chodzicie na siłownię? ja właśnie przymierzam się do wykupienia karnetu. Od razu mogę też chodzić na basen i na tym mi zależało:)

Ostatnio edytowany przez Renatkaa (2015-12-11 11:06:49)

10

Odp: Brzuszki

[quote=summerlove]Mam plan żeby codziennie wykonać 3 x30 brzuszków, jak myślicie czy to dobry pomysł żeby trochę zgubić tłuszczyku  w talii?[/quote]


Moim zdaniem to zależy od tego co to znaczy dla Ciebie "trochę tłuszczyku". Jeśli jesteś osobą szczupłą i masz delikatny brzuszek to robienie ćwiczeń na tą partię ciała jak najbardziej przyniesie efekty. Brzuch stanie się płaski, a mięśnie brzucha widocznie, ale delikatnie się zarysują po jakimś czasie. Natomiast jeśli masz okrągły brzuszek i chcesz go zgubić to polecam bieganie albo pływanie. Oba ze sportów przyniosą dobre efekty, a dodatkowo wyszczuplą całe ciało. Pływanie nie obciąży tak bardzo Twoich stawów jak bieganie. To co wybierzesz będzie zależało już od Twoich umiejętności i predyspozycji.

11

Odp: Brzuszki

Tu masz wszystko czego Ci trzeba na szczupłą talię i płaski brzuch big_smile

12

Odp: Brzuszki

Na pewno musisz odstawić słodycze ,nie jeść kolacji i dieta MŻ , jak do tego dołączysz brzuszki no to może będzie jakiś efekt .

13

Odp: Brzuszki

Zapisz się na aerobik  w basenie i chodź na siłownię tam są instruktorzy co Ci dopasują odpowiednie ćwiczenia

14

Odp: Brzuszki

Same brzuszki Ci nic nie dadzą (a przynajmniej nie tyle ile oczekujesz).
Żeby poprawić talię kluczowe są aeroby (pływanie/bieganie/jazda na rowerze).

Do tego odpowiednia dieta i wówczas brzuszki (na nich nie spalasz, a kształtujesz mięśnie).

15

Odp: Brzuszki

No właśnie też nie wiem czy same brzuszki coś dadzą....może warto zobaczyć jakie karnety ma pobliska siłownia? Trener na pewno rozplanuje nam odpowiedni trening i wtedy zrzuci się te parę kg smile

16

Odp: Brzuszki

bez ćwiczeń typu cardio efekt będzie bardzo mizerny, samo robienie brzuszków wzmacnia mięśnie i je wyrzeźbi ale nie odsłoni, bez diety również będzie słabo

17

Odp: Brzuszki

ja tez duzo sama cwiczylam w domu ale w  pewnym momencie zauwazylam brak efektów, postep zatrzymał sie w jednym miejscu, utknęłam w martwym punkcie, widocznie trzeba było zmienić ciwczenia bo miesnie sie juz przyzwyczaiły. Poszłam do klubu do trenerki fitness żeby mi coś doradziła, później na zajęcia na brzuch i rzeczywiście na takich zajeciach mozna sie dużo bardziej zmeczyc i efekty byly widoczne po  2 tygodniach

18

Odp: Brzuszki

Żeby schudnąć trzeba podkręcić metabolizm, a to się wiąże z podniesieniem tętna - czyli cardio. Jeśli nie bieganie to rower, rolki, orbitrek czy nawet basen. Jeśli o wzmacnianie brzucha chodzi to polecam przysiady, niekoniecznie tylko w izolowanych pozycjach "zgięcie - wyprost" - gdzie w wielu przypadkach ćwiczący mocno pracują szyją a prawie w ogóle brzuchem.

19

Odp: Brzuszki

Obawiam się, że same brzuszki nie wystarczą. Brzuszkami możesz wyrzeźbić sobie mięśnie (tu pomogą też odżywki białkowe, , ale żeby spalić tłuszcz, trzeba wprowadzić trening aerobowy. Czyli możesz zapisać się np. na zumbę, aerobic. Generalnie chodzi o sport i ćwiczenia, przy których się spocisz i namęczysz wink

20

Odp: Brzuszki

Brzuszki bardzo obciążają kręgosłup. Moim zdaniem lepiej iść do klubu fitness i skorzystać z pomocy trenerów, a także z zajęć, jakie oferują. Ja sama chodzę  i widzę efekty. Tam dbają o to, by świetnie się bawić, ale jednocześnie nie zaniedbać treningów.

21

Odp: Brzuszki

Ja jestem przeciwna morderczym treningom, przecież można iść w sobotę na disco i spalić sporo kalorii, oczywiście nie pijąc kalorycznych drinków, bo to zniweczy wysiłki:)

22

Odp: Brzuszki

same brzuszki chyba nic nie dadzą, chociaż z drugiej strony lepsze to, niż nic smile

23

Odp: Brzuszki

Brzuszki są o.k, ale... poprawna technika + robienie do ostatniego możliwego po kilka serii + zwiększanie tych serii w miarę przyrostu mięśni + odpowiednia dieta + regularność + odpoczynek organizmu np. dniowy po ciężkim treningu.

24

Odp: Brzuszki

No ja ostatnio się biorę za mój brzuszek - co myslicie o 6 weidera?

25

Odp: Brzuszki

6 weidera dobry trening, tylko bardzo forsowny. Nie sposób dojść do końca.