1

Temat: Czego potrzebuje skóra zimą?

Jak zadbać o skórę zimą?
Czy powinno się stosować jakieś inne kosmetyki?
Na co zwracać uwagę?

2

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

ja raczej nie przesadzam, robię to co zwykle, no moze bardziej skupiam uwagę na nawilżaniu, bo zimą mam bardzo suchą skurę, aż można po niej pisać, ale znalazłam fajny balsam od bielendy skin clinic professional taki sos taki mega nawilżanie= moge polecić, bo jest świetny, oprócz tego raz w tygodniu robię peeling, no i krem na twarz, z tym że większośc kremów na pierwszym miejscu w składzie mają wodę, a na mrozy to chyba nie najlepszy pomysł? aczkolwiek ja nie odczuwam żadnej różnicy wink

3

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

No i tu się zgodzę. Nie ma sensu zmieniać jakoś drastycznie takich swoich przyzwyczajeń jeśli idzie o pielęgnację, tym bardziej, jeśli to się u ciebie sprawdza.
Skupiłabym się właśnie na odżywianiu i nawilżaniu skóry. Czytałam, że teraz w gabinetach kosmetycznych robi się więcej właśnie tego typu zabiegów. Na przykład gabinet po sąsiedzku ma u siebie w ofercie taki autorski zabieg, który nawilża i odżywia skórę, a składa się z kilku różnych masaży twarzy i dekoltu z użyciem odpowiednich kosmetyków. Po czymś takim skóra wygląda dużo lepiej i nieźle radzi sobie z zimnem.

4

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Hej, zimą moja twarz raczej nie cierpi, ale skóra na dłoniach już woła o pomstę do nieba. Jeszcze jak wieje i jestem bez rękawiczek to w ogóle jest dramat. Jak zaczyna pękać to już jest za późno na krem, dlatego muszę kremować ręce systematycznie żeby nie dopuścić nawet do przesuszenia.

5

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

O tak... dłonie to dramat i dla mnie. Kiedyś byłam w lecie u dermatologa z wysypką, a on rzucił okiem na moje dłonie i powiedział: "Proszę nosić zimą rękawiczki". Takie miał oko, że od razu zauważył.

6

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Zimą ręce smaruję kremem z apteki Dermosan ,dłonie są odpowiednio natłuszczone i nie pękają .

7

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Zgadzam się z @charlotte1991 trzeba dbać najbardziej o twarz. Znalazłam w internecie bardzo ciekawą linię kremów -20stopni, jest tego cała seria wydaje mi się że warto sobie zobaczyć, poczytać [url]http://farmona.pl/produkty/pielegnacja-twarzy/[/url] . Kremy te powodują wzmocnienie ochronnego płaszcza hydrolipidowego oraz utrzymują odpowiednią wilgotność.

8

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Przede wszystkim częściej używam kremu albo kremu bb, by jednak tą skórę zabezpieczyć,
Co do dłoni zdecydowanie nie ruszam się bez kremu do rąk.

9

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Ja uzywam bardzo tlustego kremu do rąk. Nie nawilzajacego bo bedzie ci wysuszal rece

10

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Ja używam zimą oleju kokosowego :-) Niczego innego nie potrzebuję

11

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Też ostatnio zaczęłam używać oleju kokosowego. Ale nie smaruję się nim codziennie, tak max dwa razy w tygodniu.

12

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

dobry balsam najlepiej Neutrogena

13

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

ja algi morskie z bielendy, bo dobrze nawilża a moja skóra od zawsze ma problem z wysuszaniem

14

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

u mnie zimą sprawdza się cięższy kaliber - masła i oleje.

15

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Tu wszystko ładnie wyjaśnione: [url]http://salonypiekna.pl/wiadomosc/162/jak-poradzic-sobie-z-bardzo-sucha-skora-w-zimie-[/url] Zimą skóra bardzo się wysusza i trzeba ją nawilżać, ale umiejętnie. Ja mam największą masakrę z dłońmi.

16

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

[quote=idinka]u mnie zimą sprawdza się cięższy kaliber - masła i oleje.[/quote]

Masła nie tylko zimą się sprawdzają, ale faktycznie w tym okresie szczególnie są polecane. Warto sięgać po te, która bazują na naturalnych składnikach. Na przykład te odżywcze masła do ciała [url]https://magvita.pl/50-masla-do-ciala[/url] - mają w składzie m.in. nierafinowany organiczny olej kokosowy, masło shea, masło kakaowe, wosk pszczeli. Dzięki regularnemu stosowaniu takich produktów skóra utrzymuje lipidową warstwę ochronną na odpowiednim poziomie. Jest nawilżona, a co za tym idzie jędrna i gładka. Uważam, że warto po takie produkty sięgać także latem, gdy skóra wystawiona jest na promieniowanie słoneczne.

17

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

To samo, co latem, czyli odpowiednie nawodnienie i zapewnienie składników, których skóra już nie wytwarza + substancji, które pobudzają wytwarzanie tych składników. A do tego ochrona przed zimnem, czyli np. tłusty krem przed wyjściem na mróz. Ja zimą stosuję maść z wit. A jako krem na noc. Dzięki temu skóra mi się nie przesusza smile

18

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Pielęgnacja skóry twarzy powinna być dostosowana do pory roku. Latem, gdy jest więcej słońca musimy chronić skórę przed przesuszeniem, utratą kolagenu i elastyny. Kupując kosmetyki, które będziemy stosować zimą powinnyśmy zobaczyć, czy w ich składzie znajduje się kwas hialuronowy, ceramidy, aloes, gliceryna, oleje roślinne, witamina E czy koenzym Q10, ponieważ właśnie te substancje pomagają skórze utrzymać wysoki poziom nawilżenia i chronić twarz przed podrażnieniami, o które nietrudno przy temperaturach minusowych lub bliskich zeru. Ważne jest też, żeby krem wklepać w skórę twarzy przynajmniej na pół godziny przed wyjściem z domu, żeby pozwolić mu dobrze się wchłonąć. Jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej o prawidłowym dbaniu o skórę zimową porą, to polecam zajrzeć tutaj: [url]https://rodzinazdrowia.pl/jak-dbac-o-skore-zima[/url]

19

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Moim zdaniem zimą, nawilżanie to podstawa i nie mam tutaj ma myśli wyłącznie skóry twarzy, ale całego ciała. Sama od dość długiego już czasu szukam jakiegoś dobrego balsamu i myślę sobie, że postawię na produkt Oriflame, a konkretnie Optimals Body. Przede wszystkim nawilża ona dogłębnie skórę, a co więcej za sprawą ekstraktu z lilii wodnej sprawia, że skóra jest delikatna w dotyku i gładka. Miałyście może okazję testować ten balsam [url]https://pl.oriflame.com/products/product?code=31311[/url] ? Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii na jego temat.

20

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Na pewno zimą trzeba mocno nawilżać skórę. Ja używam kremu przeciwtrądzikowemu Dr medica z bielendy, na to podkład Bourjois healthy mix, on nie wysusza twarzy i nie obciąża jej. Trzeba tez pamiętać o codziennym oczyszczaniu i zmywaniu makijażu

21

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

o dłonie to trzeba dbać cały rok tongue a jak? proszę, oto podpowiedzi [url]http://www.elle.pl/promocja/artykul/zadbane-dlonie-wizytowka-kazdej-kobiety-1[/url] zimą ręce się wysuszają, owszem, ale w innej pory roku również, więc dobre kremy trzeba mieć cały czas pod ręką.

22

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Zimą skóra ciała, jak i twarzy potrzebuje dobrego nawilżenia i odżywienia, więc trzeba używać kosmetyków o odpowiedniej konsystencji i składzie. Do ciała dobre jest kremowe serum z Bielendy, które dobrze nawilża i odżywia przesuszoną skórę, bardzo ładnie pachnie i nie lepi się i nie zostawia na ciele tłustej warstwy. Jest to produkt, który sprawdzi się w zimowej pielęgnacji.

23

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Skóra potrzebuje większego nawilżenia, co oznacza grubszą warstwę kremu, szczególnie tam, gdzie jest tendencja do częstszego przesuszania się skóry. I przede wszystkim trzeba uzupełniać niedobory witamin D, E, C, a oprócz tego kolagenu, kwasu hialuronowego, bo to one pomagają poprawić sprężystość skóry. Nie należy zapominać o olejkach, które długo utrzymują nawilżenie skóry.

24

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Zimą na pewno warto sięgnąć po oleje roślinne i stosować je np. w postaci peelingu, maseczek. Takim olejem jest olej rzepakowy, który ma mnóstwo witaminy E i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nakładany na skórę zapobiega przesuszeniu, regeneruje ją i nawilża. Można o tym poczytać na tej stronie [url]http://pokochajolejrzepakowy.eu/[/url] .

25

Odp: Czego potrzebuje skóra zimą?

Ja zimą stosuje tłusty krem z dodatkowym filtrem smile Ten filtr jest niewielki ale to bardzo ważne nawet w tak mroźna porę roku smile Jak zadbać o skórę o każdej porze roku fajnie jest napisane tu [url]http://obk.pl/jak-chronic-skore-przed-oddzialywaniem-czynnikow-zewnetrznych/[/url] . Ja sama bym nigdy na to nie wpadła.