1

Temat: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Witajcie! Jesteśmy już z moją małżonką po ślubie, wreszcie przyszedł czas na zakup czegoś własnego, bo mamy już dość mieszkania na stancjach. Zastanawiamy się na jakie mieszkanie się zdecydować, jeżeli chodzi o metraż dla trzy osobowej rodziny i czy kupić takie z rynku pierwotnego czy wtórnego? Chcemy skorzystać z dofinansowania MDM , ale chyba tam biorą tylko pod uwagę stan deweloperski, jeżeli chodzi o mieszkania? Ktoś się orientuje w temacie? Mógłby co doradzić? Dodam jeszcze, że interesuje nas Warszawa, bo tu właśnie mieszkamy i pracujemy? Gdzie szukać fajnych mieszkań w Warszawie?

2

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Piszą, że "Program dotyczy nowo wybudowanych lokali mieszkalnych lub domów jednorodzinnych pochodzących z rynku pierwotnego, nabyte od podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą (deweloper, spółdzielnia mieszkaniowa). "Najlepiej więc szukać informacji o mieszkaniach z tego programu na stronach deweloperów...

3

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Agencje nieruchomości czasami oferują kompleksową pomoc dotyczącą wszelkich formalności, od znalezienia odpowiedniego kredytu (pewnie mają prowizję jako naganiacze), aż po pomoc w uzyskaniu dofinansowania z programu MDM.

4

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Nie wiem czy dobre informacje do mnie dotarły ale w niektórych rejonach można już w ramach programu Mieszkanie dla Młodych kupować takie mieszkania z rynku wtórnego. Wydaje mi się, że skoro szukacie czegoś w Warszawie to lepiej już kupić coś nowego od dewelopera w fajnej okolicy - ceny mieszkań w W-wie do najtańszych nie należą a tak dostaniecie chociaż dopłatę. Tylko musicie mieć wkład własny...

5

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Dla mnie ten program "Mieszkanie dla Młodych" to trochę głupota... Których "młodych" w dzisiejszych czasach w tej naszej nędznej Polsce stać na to, aby wyżywić kilkuosobową rodzinę i w dodatku kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?! Masakra... Jak dla mnie parodia, ale powszechnie nie od dziś wiadomo, że Polska to kraj absurdów... wink A tak wracając do tematu - może na samym początku warto zrobić rozeznanie w internecie? wink

6

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

każda agencja czy firma pośrednicząca w sprzedaży będzie sobie życzyć jakąś prowizję. Z tym trzeba się liczyć. Sprawdźcie sobie na przykład tą ofert,  w zamian będziecie mieli pewnie pomoc w ogarnięciu wszystkich spraw. A jest tego mega przy zakupie takiego mieszkania. Rozejrzyjcie się po okolicach w których chcecie mieszkać czy są jakieś fajne osiedla czy mieszkania nowo wybudowane i czy można tam je kupić. A jak nie ma ogłoszeń na miejscu to zostaje internet lub gazety z nieruchomościami. Albo poczta pantoflowa i uzyskanie informacji od sąsiadów.

Ostatnio edytowany przez barnabasza (2015-07-30 10:47:03)

7

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Zanim zdecydujecie się na udział w jakimś programie wspierającym zakup pierwszego mieszkania to warto się przedtem zorientować w ofertach zarówno nowych mieszkań w stanie deweloperskim, jak i mieszkań z rynku wtórnego. Nie wiadomo na jaką okazję się trafi, ale warto do takiego rozpoznania rynku podejść poważnie i poświęcić na to trochę swojego czasu,

8

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Witaj, gratulacje z okazji ślubu. Co do metrażu to najlepiej będzie wybrać coś przynajmniej 40 metrowego, jeśli stać Was na coś większego to nawet 50 metrów. Mniejszy metraż nie miałby sensu, bo już Was jest trójeczka, a zawsze rodzina może się powiększyć. Moim zdaniem lepiej wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego, wszystko będziecie mogli w nim zrobić według Waszych planów.

9

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Tak. W programie Mieszkanie dla Młodych biorą jedynie pod uwagę mieszkania deweloperskie. Proponuje jednak uważać na niskie ceny ponieważ może się okazać,że takie mieszkanie jest wykonane z bardzo złych jakościowo materiałów i że nie będziecie zadowolone.  Również często takie mieszkania znajdują się w dalszych dzielnicach Warszawy tak więc możecie mieć problem z komunikacją. Warto jest zastanowić się za to nad takimi okolicami jak Mokotów czy Wilanów nawet kosztem tego,ze nie skorzystacie z dopłat.

10

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

My zdecydowaliśmy, że we wstępie wynajmiemy mieszkanie, a potem się wybudujemy. Co do zakupu działki to już korzystaliśmy z biura nieruchomości, bardzo ich polecam . Od 2 lat przeglądałam działki, ale ciężko było znaleźć w korzystnej cenie. Póki co, odkładamy pieniążki, mam nadzieję, że się zmieścimy do 200tys.
Mieszkanie to zawsze jakieś problemy, a tu sąsiedzi narzekają, a tu hałasy wiecznie są. Gdybym miała tak całe życie mieszkać w bloku to bym chyba zwariowała.

11

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

W MDM podobno kredyt jest droższy niż zwykły kredyt, warto popytać w paru bankach o obie opcje i sobie przeliczyć, żeby nie wyszło, że oszczędzicie tylko na papierze...

12

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Ja polecam wynająć mieszkania podobnych do tego wnętrza -generalnie bardzo mi się podoba a ceny takich mieszkań są naprawde tanie. Wynajem takiego pokoju to około 700 zł..

13

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Ciekawi mnie czemu ceny tak podskoczyły w ostatnich latach. Kiedyś w Warszawie nie było tak drogo a obecnie mieszkania sa bardzo kosztowne... Niewiele osób może sobie na to pozwolić. Jestem zdania,ze czasami o wiele lepiej jest kupić sobie ładne mieszkanko pod miastem a nie klitkę w centrum . Pod samą Warszawą powstaje przecież bardzo wiele ciekawych inwestycji, Kupicie tam mieszkanie tańsze oraz o większym metrażu.
NIska zabudowa, spokojna dzielnica oraz dobry dojazd do Warszawy ( dojazd stamtąd do centrum zajmuje niewiele więcej niż w innych dzielnic warszawskich a możecie kupić sobie lokum w o wiele lepszej kwocie).

14

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Znacie takie możliwości i opcję jak domek pod klucz ? moja bratowa także stała przed takim dylematem wraz z mężem i zalazła w sieci ofertę.Mają oni w ofercie mieszkania w najbardziej prestiżowych rejonach Warszawy. To firma, która naprawdę pomaga i w swojej ofercie  ma mieszkania w atrakcyjnych cenach.

Ostatnio edytowany przez betinka (2015-10-14 15:59:05)

15

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Pewnie, że o tym słyszałam. Moja znajoma kupowała mieszkanie deweloperskie.  Pomógł jej sprawdzić stan prawny lokalu i sporządzić korzystną umowę. Dzięki temu nie miała żadnych problemów z deweloperem.

16

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Faktycznie, przy kupnie mieszkania trzeba uważać na wiele rzeczy. Wiem, bo mój brat kupował  i znalazł dla siebie 3-pokojowe z oddzielną i widną kuchnią. Czeka go teraz przeprawa przez te wszystkie notarialne sprawy.

Ostatnio edytowany przez rizzoli33 (2015-10-27 14:48:29)

17

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Ja korzystałam z pomocy fachowców kiedy odbierałam swoje mieszkanie . Wyczytałam o takiej możliwości . Sama nie znam się na prawie nieruchomości i mogłabym popełnić jakiś błąd

Ostatnio edytowany przez zuanna (2015-11-28 16:36:35)

18

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Dla mnie najlepsze jest mieszkanie ok. 50 m2, dwa pokoje w spokojnej okolicy w zupełności wystarczą:)

19

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Mam takie dwa pokoje w spokojnej okolicy ale to nie wszystko. Teraz kierowałabym się czymś innym i wybrała Bliską Wolą, bo w tej samej cenie masz wysoki standard mieszkań, zielone i ciche osiedle z miejscami parkingowymi a przede wszystkim blisko centrum, nie ma chyba lepszej lokalizacji.

20

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

A ja jednak wolałabym 3 pokoje. Jeden dzienny, drugi sypialnia a trzeci dla dziecka... W Warszawie bardzo dobrze żyje się na Ochocie oraz Mokotowie. Fakt,ze obie dzielnice nie są takie tanie ale za to są bezpieczne oraz oferują wysoki standard zamieszkania.
Jest już wyszukiwarka nieruchomości nowych w całej Polsce. Jestem zdania,że warto jest brać pod uwagę głównie mieszkania deweloperskie. Buduje się ich obecnie bardzo dużo a poza tym ceny w ostatnim czasie nieco spadły. Nawet w tych większych miastach tak wiec na pewno jest to bardzo dobry moment na zakupy.

21

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Ja zdecydowałam się na apartament w centrum Warszawy, bo ze względu na pracę wygodniej jest mi mieszkać w centrum miasta. Od jakiegoś czasu szukam najlepszej oferty apartamentów. Interesują mnie tylko prywatne osiedla, nowoczesne i dobrze wykonane apartamentowce. Zastanawiam się nad ta ofertą apartamentów , bo znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji. Ktoś z Was kupił tam mieszkanie?

22

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Dla rodziny z dzieckiem lepiej kupić mieszkanie w inwestycji gdzie okolica spokojna, rzeka i jezioro w pobliżu, w budynku winda więc z wózkiem nie będzie kłopotu. Niedaleko dużo przedszkoli i szkół.

23

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

W sumie racja. Widziałam w telewizji program o mieszkaniach w Warszawie i za to w innych rejonach można mieć dom.

24

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Pamiętaj o dobrym dojeździe. Jeśli pracujesz w Warszawie warto celować w Płock lub Włocławek. Miasta spokojne, a dojazd  bardzo dobry.

25

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Na warszawskim Gocławiu macie piękne osiedla,
Ogólnie wiele się zmieniło w ostatnim czasie pod tym względem i część  miasta stała się o wiele lepiej dostępna.