26

Odp: Na jakie mieszkanie się zdecydować?

Najlepsze są apartamenty, ale kogo na nie stać?

27

A może zdecydujecie się na dom? Pod Warszawą w Łazach buduje się fajna inwestycja.  Fajna lokalizacja, spokojna okolica, blisko do sklepów i szkoły.

28

[quote=zofijka]Najlepsze są apartamenty, ale kogo na nie stać?[/quote]

Można znaleźć też mieszkania o wysokim standardzie wykończenia. Są  dwie inwestycje w tej dzielnicy:. Obie są moim zdaniem warte zainteresowanie się.

29

Program MDM już nieaktualny, bo banki nie przyjmują wniosków z powodu wyczerpania środków. Pozostają więc kredyty. Mieszkanie to ogromny wydatek, dlatego na jego odbiór zabierajcie z sobą specjalistę. Dzięki temu unikniecie później przykrych niespodzianek i nieplanowanych wydatków. Nawet nowe mieszkania miewają ukryte wady.

30

[quote=zofijka]Najlepsze są apartamenty, ale kogo na nie stać?[/quote]

Nie każdy lubi apartamenty tak samo jak nie każdy lubi domy smile
Faktem jednak jest, że mało kogo z nas stać na takie mieszkanie, które nam się marzy i musimy ograniczyć się do kupna 2-3 pokojowe mieszkania, a niektórzy z nas chcieliby mieć nawet kawalerkę, bo małe, ciasne ale własne 
Jeśli planujecie kupić mieszkanie, to moim zdaniem najlepszą decyzją byłoby kupno mieszkania z rynku pierwotnego. Wiem, niektórzy z Was są przekonani, że takie mieszkania kosztują dużo droższej od mieszkań z rynku wtórnego, ale jest to błędne przekonanie.  Kosztują już od niecałych 8tysięcy za m2. Przeglądałam oferty mieszkań z rynku wtórnego w tych lokalizacjach i zdecydowana większość tych mieszkań była sporo droższa. Poza tym musimy wziąć pod uwagę koszty urządzenia, które są niższe w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego jeśli chcemy mieć mieszkanie urządzone w całości pod siebie, bo w mieszkaniach z rynku wtórnego dochodzą nam dodatkowe koszty za skuwanie płytek, ściąganie paneli, wynoszenie mebli a także wywóz gruzu.

31

To może tutaj coś się znajdzie? dom.gratka.pl bo jest w czym wybierać, jest naprawdę dużo ofert a do tego są ciekawe i w dość przystępnych cenach.

32

W dużych miastach ceny wyżesze są mieszkań tak to niestety wygląda, chociażby przez to że zarabia się więcej. U nas w Krakowie na pewno taniej niż w stolicy.

33

Mieszkanie przee wszystkim powinno nam pasować, podobać się i odpowiadać tyle. Ciężko tu kierować się czymś konkretnym.

34

Wcale bym się nie zdziwił, jakbyś się dosyć szybko zdecydował. Bo to jest dobra okazja. Serio.

Ostatnio edytowany przez Marysienka (2017-06-14 22:21:59)

35

W cenie mieszkania w dużym mieście można kupić domek na przedmieściach i cieszyć się spokojem po całym dniu. Na osiedlu pod Poznaniem - dodatkowo domki są przemyślane, wygodne i komfortowe, do własnej aranżacji, z ogrodem i garażem. Kilka minut do miasta, a cena faktycznie niewielka jak na ten region kraju

36

A kogo dziś stać na mieszkanie własne... sad((((

37

Najlepsze wg mnie to 2-pokojowe, nawet dla singla, bo jak będą goście to zawsze ten drugi pokój się przyda

38

Do 50 m2, żeby nie było za dużo sprzątania:)

39

Na takie na jakie nas stać. Dla mnie im większe, tym naturalnie lepsze, bo ja nie cierpię ciasnych klitek. Mieszkania od 70m2 wzwyż już są ok.

40

Kogo dziś na takie stać:) To już taniej byłoby  zbudować dom w tym metrażu.