1

Temat: Potrzeba równowagi w życiu

Doszłam właśnie do wniosku, że skoro nie jestem idealna, to potrzebuję równowagi między szaleństwem a powagą, pewnością siebie a nieśmiałością, między snobizmem a bylejakością. Też tak czasem macie?

2

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Mam podobnie, więc  zamiast przejmować się niedociągnięciami skupiam się na tym, co się udało:) I to pomaga!

3

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Gdyby po świecie miały chodzić ideały, bylibyśmy klonami big_smile

4

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Ja już znalazłam, to się nazywa dystans do tego, na co nie mam wpływu:)

5

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Nasza codzienność nie sprzyja zachowaniu równowagi... Wstajesz rano, myjesz się, jesz śniadanie, idziesz do pracy, wracasz wieczorem, zjesz kolacje, obejrzysz coś w tv, kładziesz się spać ... i tak 5 dni w tygodniu. Przychodzi weekend, zajmujesz się domowymi obowiązkami i czas mija. I przychodzi kolejny tydzień. I tak w kółko. Czuję wyczerpanie tą codziennością. Nie mam czasu na żadne przyjemności. Nie pamiętam już nawet, co mnie relaksuje... Marzę o tym, aby odpocząć, zrobić pauzę, coś zmienić....

6

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Laola, jeśli nie będziesz robić sobie przerw (naprawdę, to się da zrobić przy odpowiedniej organizacji) to się wypalisz, a wtedy wszystko będzie szło wolniej i trudniej. Postaraj się smile

7

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Są sprawy, których nie możemy odłożyć w czasie a codzienność składa się w większości właśnie z takich powtarzalnych rzeczy.... Warto tylko znaleźć czas na coś jeszcze, na nowe wyzwania, coś, czego dotąd nie robiliśmy, to pomoże urozmaicić dzień:)

8

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Większość problemów bierze się z tego, że trudno dziś znaleźć czas na rozmowę. Zapominamy o tym, że najważniejszy w tym całym życiu, w tym całym pędzie, jest człowiek. Rozmowa z człowiekiem. Trudno znaleźć dziś kogoś, kto miałby piękną duszę. Kto potrafiłby dzięki niej rozmawiać.
Warto czekać na ludzi, którzy o tym wiedzą. Mimo, że jest ich coraz mniej.

9

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Ostatnio bardzo mi brakuje równowagi, za dużo się dzieje i pewnie to mnie rozchwiało emocjonalnie...

10

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Finao, doprowadzisz wszystkie sprawy do odpowiedniego poziomu smile Tak, żeby summa summarum odczuć równowagę. Powodzenia smile

Sabbrina, zgodzę się z Twoją wypowiedzią. Rozmowa z drugą osobą nie dość, że rozładowuje, to często pozwala nam spojrzeć na te same sprawy w inny sposób. To baaaardzo w życiu potrzebne.
Lubię rozmawiać, ale w tej chwili brakuje wokół mnie osób, z którymi można tak naprawdę poważnie pogadać. Jedynie w sieci. Na żywo ludzie są często jacyś dzicy i nieśmiali, krępuje ich rozmowa.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-11-25 11:21:19)

11

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

W życiu musi być równowaga ,nie może być chaos bo wtedy nic się nie będzie układać w życiu jak w dominie

12

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

U mnie są okresy, że potrzebuję spokoju, ale potem mi się nudzi i szukam zmian, emocji, adrenaliny:)

13

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Ja też tak mam, tylko że w ten spokój za bardzo odbiegam hmm Moja równowaga chyba polega na utrzymywaniu takiej samej ilości skrajności. Obciążanie dwóch brzegów szali.

14

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Na huśtawce emocji też może być ciekawie;)

15

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

[quote=Anays]U mnie są okresy, że potrzebuję spokoju, ale potem mi się nudzi i szukam zmian, emocji, adrenaliny:)[/quote]

U mnie to jest raczej constans, zbyt duże emocje to najczęściej te negatywne, więc za nimi nie tęsknię...

16

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

To trzeba dołożyć Ci pozytywnych big_smile Silnych, dużych, takich, które się pamięta, sporej dawki ekscytacji... no chyba że taką masz naturę, że wolisz spokojniej.

17

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Ostatnio miałam dawkę silnych emocji , jak mnie mogłam znaleźć dowodu osobistego wink

18

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

W sytuacji, w której był Ci niezbędny?
Ja tak kiedyś miałam. Ktoś mnie legitymował, a nie mogłam znaleźć dowodu, mimo pewności, że mam go przy sobie.

19

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

W życiu wszystkiego potrzebujemy i szaleństwa i powagi, jaki byłby świat nudny ,gdyby tego nie było .A nie można być całe życie nieśmiałym ,bo człowiek nie przebije się przez tłum ludzi.W życiu wszystkiego po trochu potrzebujemy.

20

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

O taaak smile Życie ma smak, gdy jest dobrze przyprawione wink

21

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Ja należę do osób spokojnych ,nigdy nie szalałam byłam rozsądna ,może i moje życie jest nudne ,ale wszyscy którzy mnie znają ,wiedzą ,że postępuję w zgodzie ze swoimi zasadami .Chciałabym ,żeby wszyscy ludzie tak postępowali ,świat nie byłby taki zakłamany,pełny oszustów.

22

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Mam taką potrzebę równowagi w sobie ,ale życie skłania mnie nie raz ,żebym była osobą cichą bez można powiedzieć głosu sad
mówią ,"że cielę dwie matki ssie ",ale nie raz chciałabym uderzyć pięścią w stół i powiedzieć ja mam rację .

23

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Dziadek wciąż powtarzał mi ten tekst: "Pokorne cielę dwie matki ssie." Nie wiem, może chciał mnie w ten sposób skłonić do uległości względem siebie, bo często bywaliśmy poróżnieni. Umiejętność postawienia się i posiadanie własnego zdania, które można otwarcie wypowiedzieć, jest dla mnie cenniejsza niż ewentualne korzyści wynikające z takich układów.
Zaproponował kiedyś, że zapłaci mi za każdą kartkę, jaką do niego wyślę. Nie pomyślcie, że biedny staruszek łaknął wnuczęcej miłości. O nieee... samotny nie był, za to lubił manipulować ludźmi i często wykorzystywał w tym celu przedmioty i forsę. Nie wysłałam ani jednej, bo był to człowiek, który usiłował decydować o mnie, za mnie i do przyjemnych też nie należał.

24

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Takie bywają rodzinne relacje, dziadków się nie wybiera... Mój też manipulował, ale nie wnukami, tylko swoimi dziećmi, bo miał do przekazania gospodarstwo i każdemu z osobna obiecywał - gruszki na wierzbie jak się okazało. Ale za to korzystał z ich gościny, bo każde z dzieci myślało, że to jemu majątek przypadnie. Zmarł jako 84-letni czynny rolnik  - chyba najstarszy w powiecie, a dzieci musiały podzielić się majątkiem, więc w sumie wyszło sprawiedliwie:)

25

Odp: Potrzeba równowagi w życiu

Ludzie w dzisiejszych czasach za bardzo ufają w wartość pieniądza, a tymczasem najważniejszych rzeczy nie kupią... Np. minionej młodości, zdrowia w niektórych przypadkach też nie...