1

Temat: języki obce

dzisiaj zaczęłam kurs języka hiszpańskiego:D
i dlatego pytam jakie języki Wy znacie? a jakich chciałybyście się uczyć? macie 'głowę' do nauki języków obcych?

ja znam rosyjski, trochę angielski, w planach mam hiszpański, włoski i arabski:)

2

Odp: języki obce

Ja znam niemiecki - studiowałam germanistykę. Teraz uczę się angielskiego (nie lubię, ale muszę) i mi się wszystko miesza , ugh ;(

3

Odp: języki obce

Znam angielski i niemieki, ale bardziej jako język techniczny, naukowy. Ukraiński, czeski i rosyjski, z racji zamieszkania - potocznie do porozmawiania.

4

Odp: języki obce

ja znam angielski i podstawy francuskiego, rosyjskiego i szwedzkiego

w planach mam teraz kurs francuskiego, póki cokolwiek jeszcze pamiętam smile

5

Odp: języki obce

Jejku, jakie wy wyuczone jesteście smile  ale cóż, takie czasy

6

Odp: języki obce

angielski - na codzień, ale nie jest super  hmm
rosyjski, znam litery i sporo rozumiem - miałam w szkole średniej
francuski miałam w podstawówce i potem jeszcze się uczyłam... byłam też kilka razy we Francji, wiec coś tam w głowie zostaje...
a szwedzki, no bo w Szwecji mieszkając uczyłam się smile

7

Odp: języki obce

Znam angielski,niemiecki i rosyjski ...a chciałabym się nauczyć włoskiego.

8

Odp: języki obce

angielski, polski tongue
kiedyś jeszcze malusio ale cos zawsze filipińskiego i szwedzkiego.

9

Odp: języki obce

to ja kiedyś znałam kilka zdań w języku suahili big_smile
mój znajomy ksiądz był tam na misjach i mnie uczył smile

10

Odp: języki obce

ja mam zamiar pouczyć się jeszcze angielskiego lub niemieckiego;)

11

Odp: języki obce

Nauka języków to świetna sprawa. Na pewno ze znajomością języków obcych będziecie więcej znaczyć na rynku pracy. Im więcej języków tym lepiej, także jeśli tylko macie ku temu motywację, to warto się tym zająć smile Polecam Wam bardzo dobry blog na temat nauki języków obcych: [url=http://www.blogjednymslowem.pl]www[/url]. Stworzony przez nauczycieli języków obcych, także może dowiecie się czegoś konkretnego smile

12

Odp: języki obce

W tej chwili bez znajomości języka obcego chyba nie da się znaleźć żadnej lepszej posady. ubolewam nad poziomem nauczania języka w dzisiejszych szkołach.

13

Odp: języki obce

Taki poziom jest po to żeby jeszcze iść na korki czy kurs i dać komuś zarobić...:)

14

Odp: języki obce

[quote=niechcemisie]W tej chwili bez znajomości języka obcego chyba nie da się znaleźć żadnej lepszej posady. ubolewam nad poziomem nauczania języka w dzisiejszych szkołach.[/quote]

To chyba też trochę zależy od szkoły, ale masz wiele racji. U mojej córki w szkole poziom jest w miarę, ale moim zdaniem dwie godziny języka tygodniowo to za mało, aby mówić płynnie. Dlatego mamy dodatkowe zajęcia w empik school pod hasłem "Kids love English". Młoda bardzo chętnie na nie uczęszcza i znacznie lepiej sobie radzi odkąd ma to wsparcie.

15

Odp: języki obce

Ja uczę się angielskiego w Speak Up i jest fajnie. Lektorzy są bardzo sympatyczni i wymagający. Znam też trochę rosyjski, uczyłam się pół roku na studiach, ale ta znajomość jest naprawdę podstawowa.

16

Odp: języki obce

Jak jesteście zainteresowane językami obcymi to polecam Wam trochę poczytać o ich skutecznej nauce - [url=http://www.blogjednymslowem.pl/]www[/url]. Świetny blog stworzony przez nauczycieli pedagogów uczących języków obcych. Warto poznać kilka ciekawostek smile

17

Odp: języki obce

A ja po prostu używam języka i dzięki temu nei zapominam.
A jak mam problem podpytam mojego wink

18

Odp: języki obce

Nauka języków obcych jest ważna, dlatego warto korzystać w każdym wieku z korepetycji w tym zakresie. Mam swoj ulubiony serwis z takimi korepetycjami edu-ogloszenia.pl, gdzie jest dużo ogłoszeń tego typu. Polecam.

19

Odp: języki obce

Dla tych, którzy chcieliby sobie przypomnieć język angielski od podstaw, świetny będzie samouczek, z którego aktualnie korzystam:
"Język angielski dla początkujących" - Irena Dobrzycka, Bronisław Kopczyński. Wydawnictwo Wiedza Powszechna.
53 lekcje, trzy płyty, klucz do ćwiczeń, słownik, teksty, dialogi, gramatyka. Bardzo fajnie się z tego korzysta.

20

Odp: języki obce

Szkoly językowe są tak dobrze przygotowane do nauki, że na każdym jej etapie wydają mi się przy nauce podstaw najlepszym wyjściem. Kiedyś sama uczylam się w SpeakUp , więc jako szkoła się ajnie sprawdza. Co do kursów innych to chyba, że jako dodatek do nauki to wtedy ok.

21

Odp: języki obce

Myślałam o języku [url=http://www.sprachcaffe.com/polski/kursy_wloskiego.htm]włoskim[/url] podobno dość łatwo można się go nauczyć.

22

Odp: języki obce

Jeśli inny język niż angielski to moja koleżanka teraz uczy się szwedzkiego. Zaczęło się od tego, że na pledu.pl znalazł wykłady z podstawami tego języka i mega jej się spodobało. Opanowała je w miarę nieźle i zapisala się na kurs. Nigdy nie uczylam się szwedzkiego, ale to możeby być nietypowy język na + dla pracodawców.

23

Odp: języki obce

Ja muszę zacząć się uczyć języków. To dobra gimnastyka umysłowa.

24

Odp: języki obce

Dziewczyny, fajna ściąga: róznice pomiędzy brytyjskim i amerykańskim angielskim smile
[url]http://www.boredpanda.com/british-american-english-differences-language/?utm_source=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=BPFacebook[/url]

25

Odp: języki obce

O, przyda się  jak znalazł przed wyjazdem do USA:)