1

Temat: Ból gardła - naturalne sposoby

Co mi szybko pomoże na ból gardła? nie chcę brać kolejnych tabletek...

2

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Pomaga na to jedzenie duszonej cebuli, najlepiej na maśle, bez soli i drażniących gardło przypraw, czyli najlepsza będzie mdła, jedzona na ciepło, powoli ją przeżuwaj i dopiero po 5 min. połykaj.

3

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Najlepiej będzie, jak oduczę się picia zimnych napojów i jedzenia  od razu wyjętych rzeczy z lodówki... Dzięki za rady, każdą wypróbuję:)

4

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Niby sól drażni, a mnóstwo osób płucze gardło wodą z solą i im to pomaga. Koleżance lekarz zalecił płukanie wodą zmieszaną z wodą utlenioną. Ja jem cukierki cna ból gardła. Jest mnóstwo takich ziołowych, z cukrem i bez cukru.

5

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

ja znam stary sposób troche pracochłonny ale moim zdaniem warto gotujesz 2 ziemniaki bez soli, później puczysz je z łyżka smalcu, rozkładasz ściereczkę, pieluchę lub cos takiego, robisz rządek z ziemniaków i zwijasz ściereczkę w taki rulon i zawijasz mocno szyje jak szalem tylko wcześniej musisz nasmarować szyję kremem nivea żeby się nie sparzyć. trzymasz tak długo ile wytrzymasz, jak za bardzo parzy to odsunać na chwile od szyi. Najlepiej kilkudniową kuracje zrobić nawet jak już gardło nie boli

6

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Specjalnie dla Ciebie i ze względu na to, że to mój pierwszy post na tym forum skorzystałam z wyszukiwarki żeby znaleźć artykuł w temacie Twojego problemu. Wiedziałam, że gdzieś się z tym spotkałam ale nie byłam pewna czy to typowo na ta dolegliwość.

7

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

A płuczę naparem z szałwii. Ale wiem, że niektórzy płuczą solanką na przykład albo stosują syrop z cebuli.. Jest  audioblog o zdrowiu, gdzie wypowiadają się także lekarze, więc z pewnością tam znajdziesz odpowiedź.

8

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Z naturalnych sposobów na gardło polecam płukanki:
-wodą z solą
-jodyną z sodą
-solą z sodą
Płukanki takie należy stosować kilka razy dziennie ale zrezygnuj z płukanki z jodyną jeśli masz problemy z tarczycą.

9

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Duszona cebula też jest dobra, łagodzi stan zapalny w gardle, a sama cebula ma ważśne witaminy i mikroelementy.

10

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Moim zdaniem najskuteczniejszą metodą i środkiem jaki możemy przyrządzić w domu, który pomorze w walce z bólem gardła jest syropy. Najprostszym syropem jest ten sporządzony z cebuli i cukru. Do szklanego słoiczka wkładamy pokrojoną dużą główkę cebuli i przesypujemy dwoma łyżkami cukru. Pamiętam, że będąc dzieckiem strasznie nie chciałam go pic, ale ona naprawdę pomagał i pomaga mi do dzisiaj.

Jeżeli słoik umieścimy na grzejniku, już po godzinie otrzymamy syrop, który pijemy po łyżeczce kilka razy dziennie.

11

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Jak długo można przechowywać taki syrop i czy
czy trzyma się go w lodówce i zakręconyn słoiku?

12

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

No za długo to nie może stać. Ale też dużo się go nie robi, trzeba wypić.

13

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Polecam płukankę woda+woda utleniona na ból gardła .Jest taka fajna książka na temat zastosowania wody utlenionej

14

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

mój sposob na ból gardła to po prostu pół szklanki wody i soli jedną lub pół łyżeczki i płukac gardło pomaga

15

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

No błagam was. Woda utleniona? Chyba bym sie nie zdecydowała. Co do cebuli to syrop z cebuli jest genialny ale na kaszel, pomaga odksztuszać. Co do sposobów na podrażnione gardło to nie mam domowych które działaja zawsze. Jak mam problem z tym to wolę kupić Fiordę. Ma naturalny skład i jest w postaci żelków. Działa od razu i nie ma co testowac niczego innego.

16

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Na łyżeczkę  cukier i kilka kropel Amolu i to ssać ,dodatkowo natrzeć szyję Amolem i owinąć szalikiem na noc.

17

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

płukanie gardła szałwią

18

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Amol to sposób mojego dziadka ale jakoś nie do ssania z cukrem. co do szałwi to ona działa odkażająco, więc w tego chyba by zadziałała jeśli ból gardła jest bakteryjny. Ale jesli gardło jest podrażnione to Fiordę jednak bym kupiła. Nie wiem czy coś innego naturalnego odbuduje błony sluzowe gardła.

19

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Na nawilżanie gardła dobre jest picie siemienia lnianego ,a na ból gardła u mnie sprawdza się Sebidin plus

20

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Bardzo dobry jest czystek na gardło w postaci aerozolu do psikania .

21

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Będę musiała wypróbować Wasze sposoby na ból gardła. A jak z tym problemem radzicie sobie u dzieci? Mojej córeczce zwykle kiedy dokucza gardło, a do tego suchy kaszel, podaję Plantago przed snem . Kiedy kaszle bardzo mocno dodaję do tego jeszcze np. Flegaminę i takie połączenie sprawdza się świetnie. Po kilku dniach mamy spokój. Plantago ma w składzie poza witaminami PP i B2, także babkę lancetowatą, prawoślaz oraz melisę. Dzięki tej mała wycisza się przed snem, bo jak wiadomo przy chorobie, wszyscy są drażliwi bez względu na wiek. Więcej informacji o preparacie można znaleźć na stronie

22

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Są na ból gardła teraz reklamowane lizaki-Natursept a dzieci chętnie jedzą je.

23

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Ja płuczę zaraz jak tylko zaczyna boleć woda+sól takim roztworem.

24

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Na łyżeczkę z cukrem parę kropli Amolu i to ssać ,aż się rozpuści

25

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Będąc nad morzem kupiłam sobie bursztyny i w domu zalałam je spirytusem ,jak tylko mnie zaczyna coś w gardle smyrać ,to 2 kropelki tej nalewki do pół szklanki herbaty 3 razy dziennie i na noc nacieram się tą nalewką i owijam szalikiem.