FitMama

16 czerwca 2016, dodał: DesignPR
Artykuł zewnętrzny
sports mother is engaged in fitness and yoga with a baby at home

Love&Care – wspieramy mamy.

Fitness dla mamy i malucha – buggy gym

Troszcząc się o swojego maluszka nie zapominaj o sobie. Świetnym rozwiązaniem są wspólne zajęcia. Niektóre odbywają się na świeżym powietrzu na przykład Buggy gym czyli fitness z wózkami. Spacer możemy z wózkiem możemy sobie urozmaicić ćwiczeniami z instruktorem – na tym polega właśnie buggy gym. Jest to także okazja by poznać inne mamy, podzielić się doświadczeniami czy po prostu wyżalić. Takie zajęcia odbywają się w większości polskich miast. Możesz też przejść szkolenie, zostać instruktorem i założyć własną grupę. Celem stowarzyszenia jest promowanie aktywności fizycznej i aktywnego rodzicielstwa. Na zajęcia można się zapisać na stronach stowarzyszenia.

Yoga dla mam z dziećmi

Zajęcia „fitness z maluszkiem” proponują także kluby fitness, tyle, że to wiąże się oczywiście z kosztami. Często też proponują opiekę nad dziećmi.

Ciekawym przykładem takich zajęć jest yoga dla mam i dzieci ( już od 2 miesiąca życia). W czasie tych zajęć dzieci bawią się, śpią lub “ćwiczą” z mamami. W sali jest także możliwość przewinięcia i nakarmienia dziecka. Kluby zapewniają także dogodny dojazd wózkiem i windy.

Taniec z chustami

Taniec z dzieckiem zawiązanym w chuście to wyjątkowa forma relaksu zarówno dla mamy jak i dziecka, już od pierwszego miesiąca życia. Spokojne rytmiczne ruchy, stonowana muzyka, wyciszający klimat, to krótka droga do pozytywnej energii i wypoczynku.

Pływanie niemowlaków

Z maluchem możemy się też wybrać na specjalne zajęcia na basenie. Pływanie nie tylko relaksuje (jak dziecko już oswoi się z wodą) ale także korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Na zajęcia można się wybrać od 6 tygodnia życia, niektórzy specjaliści zalecają poczekać do trzeciego miesiąca. Wizytę na basenie i tak poprzedza wizyta u pediatry a on/ona na pewno doradzi. U niemowlaków występuje jeszcze instynkt życia płodowego. Dzięki niemu, niemowlaki wstrzymują oddech pod wodą i się nią nie zachłystują. Instynkt ten jednak zanika w różnym wieku więc nie możemy na nim polegać. Zanurzenie dziecka w basenie i tak powinno się odbywać po okiem specjalisty. Jeśli dziecko płacze nie panikuj. Może potrzebuje czasu, żeby się oswoić z wodą.

Bądźcie aktywne. Bądźcie pozytywne. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Więcej na www.loveandcare.bobini.pl