FitMama

16 czerwca 2016, dodał: DesignPR
Artykuł zewnętrzny
sports mother is engaged in fitness and yoga with a baby at home

Love&Care – wspieramy mamy.

Fitness dla mamy i malucha – buggy gym

Troszcząc się o swojego maluszka nie zapominaj o sobie. Świetnym rozwiązaniem są wspólne zajęcia. Niektóre odbywają się na świeżym powietrzu na przykład Buggy gym czyli fitness z wózkami. Spacer możemy z wózkiem możemy sobie urozmaicić ćwiczeniami z instruktorem – na tym polega właśnie buggy gym. Jest to także okazja by poznać inne mamy, podzielić się doświadczeniami czy po prostu wyżalić. Takie zajęcia odbywają się w większości polskich miast. Możesz też przejść szkolenie, zostać instruktorem i założyć własną grupę. Celem stowarzyszenia jest promowanie aktywności fizycznej i aktywnego rodzicielstwa. Na zajęcia można się zapisać na stronach stowarzyszenia.

Yoga dla mam z dziećmi

Zajęcia „fitness z maluszkiem” proponują także kluby fitness, tyle, że to wiąże się oczywiście z kosztami. Często też proponują opiekę nad dziećmi.

Ciekawym przykładem takich zajęć jest yoga dla mam i dzieci ( już od 2 miesiąca życia). W czasie tych zajęć dzieci bawią się, śpią lub “ćwiczą” z mamami. W sali jest także możliwość przewinięcia i nakarmienia dziecka. Kluby zapewniają także dogodny dojazd wózkiem i windy.

Taniec z chustami

Taniec z dzieckiem zawiązanym w chuście to wyjątkowa forma relaksu zarówno dla mamy jak i dziecka, już od pierwszego miesiąca życia. Spokojne rytmiczne ruchy, stonowana muzyka, wyciszający klimat, to krótka droga do pozytywnej energii i wypoczynku.

Pływanie niemowlaków

Z maluchem możemy się też wybrać na specjalne zajęcia na basenie. Pływanie nie tylko relaksuje (jak dziecko już oswoi się z wodą) ale także korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Na zajęcia można się wybrać od 6 tygodnia życia, niektórzy specjaliści zalecają poczekać do trzeciego miesiąca. Wizytę na basenie i tak poprzedza wizyta u pediatry a on/ona na pewno doradzi. U niemowlaków występuje jeszcze instynkt życia płodowego. Dzięki niemu, niemowlaki wstrzymują oddech pod wodą i się nią nie zachłystują. Instynkt ten jednak zanika w różnym wieku więc nie możemy na nim polegać. Zanurzenie dziecka w basenie i tak powinno się odbywać po okiem specjalisty. Jeśli dziecko płacze nie panikuj. Może potrzebuje czasu, żeby się oswoić z wodą.

Bądźcie aktywne. Bądźcie pozytywne. Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Więcej na www.loveandcare.bobini.pl



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...