URODA I ZDROWIE

Fale Alvareza

26 stycznia 2016, dodał: Redakcja

pregnancy-pain

Przez okres ciąży kobieta odczuwa różnego rodzaju skurcze i bóle w okolicy macicy. Mają one ważny wpływ na przyszły poród. Jednym rodzajem skurczów są fale Alvareza.

Czym się charakteryzują fale Alvareza? Zwykle pojawiają się po 20 tygodniu ciąży. Ich zadaniem jest przygotowanie macicy do skurczów porodowych. Nie są one zbyt silne i bolesne, dlatego też nie wszystkie kobiety muszą je odczuwać. Najczęściej jednak towarzyszy uczucie napinania macicy oraz twardnienia w różnych miejscach. Fale Alvareza zazwyczaj pojawiają się nagle, ale równie szybko mijają.

Jak poradzić sobie ze skurczami? Kobiety radzą sobie z nimi intuicyjnie poprzez spokojnie oddychanie lub zmianę pozycji. Uśmierzenie bólu jest pożądaną i praktyczną umiejętnością, którą warto opanować, przygotowując się do porodu. Zalecane jest masowanie krzyża, czy też można zastosować bujanie się na dużej piłce. Dobrym rozwiązaniem będzie także pobyt na basenie.

Kobieta ma naturalny mechanizm wyczucia momentu, w którym zaczyna się poród. Wystarczy wsłuchać się w swoje ciało i zaufać sobie, a pomyślnie przejdzie się przez wszystkie fazy porodu i żadne skurcze przepowiadające nie zostaną nieodpowiednio oczytane.

Zobacz również:

  1. Ciąża bliźniacza – podwójne szczęście czy podwójne zmartwienie?

  2. Ciąża z Diagnostyką zawsze bezpieczna

  3. Ciąża na sportowo

  4. Otyłość a ciąża

  5. Strefa Mamy


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Spodnie rurki - dla jakiej figury?
Raczej tak, trzeba być szczupłym i mieć figurę w typie fit inaczej...
Ciuchy z seiciówek - opinie
Ja już próbowałam Zarę, HM, Mustanga, Wranglera, Lee, Levisa i wielu innych dopiero...
Gdzie na jesienne wyprzedaże ?
Ja ostatnio na limango kupiłam sobie na wyprzedaży super jeansy Joy https://www.limango.pl/shop/cross-jeans/dzinsy-joy-regular-fit-w-kolorze-granatowym-2-7057952?brand=cross-jeans, są...
AMPUKI ARGAN INFUSION od Inoar
Hej dziewczyny, czy stosował ktoś z was te ampułki z Inoar? Widziałam ostatnio...