Esperal Wrocław – Co to jest i jak działa wszywka alkoholowa?
Wszywka alkoholowa Esperal jest jedną z początkowych metod walki z alkoholizmem. Przez to, że wywołuje ona negatywne skutki uboczne po spożyciu alkoholu przez pacjenta – w ten sposób alkoholik coraz bardziej zniechęca się do jego spożywania. Powoduje to najczęściej stopniowe wyleczenie się z nałogu alkoholowego.
Wszywka alkoholowa – gdzie wykonać zabieg we Wrocławiu?
Zabieg wszycia Esperalu wykonywany jest najczęściej w specjalnie przygotowanych do tego gabinetach zabiegowych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Zabieg ten zawsze poprzedzony jest wywiadem lekarskim oraz udzieleniem świadomej pisemnej zgody przez osobę uzależnioną, decydującą się na wszycie Esperalu. Zabieg wykonywany jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego i trwa od 30 minut do około godziny. Cena wszywki alkoholowej we Wrocławiu wynosi 499 zł. Możesz go wykonać w tym gabinecie: Esperal Wrocław. Zabieg nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wszystkie szczegółowe informacje na temat przygotowania jak i przebiegu samego zabiegu otrzymają państwo kontaktując się z bezpośrednio z https://esperalwroclaw.com/ w którym będzie wykonywany zabieg.
Co jest zawarte w składzie Esperalu?
Esperal w swoim składzie zawiera Disulfiram – jest to substancja która łącząc się z napojami alkoholowymi wywołuje bardzo nieprzyjemne i przede wszystkim szkodliwe skutki uboczne dla organizmu człowieka. Disulfiram jest to substancja czynna, występująca nie tylko w postaci wszywki alkoholowej, lecz także możliwe jest jej przyjmowanie w tabletkach doustnych. Jednak z uwagi na potrzebę codziennego zażywania takich tabletek, pacjenci, którzy decydują się na skorzystanie z tej substancji robią to częściej w postaci zabiegu implantacji Disulfiramu podskórnie czyli tzw. wszywkę. Jest to dla nich dużo wygodniejsze.
Wszywka alkoholowa wykonywana we Wrocławiu jest naprawdę bardzo dobrym pierwszym krokiem na drodze do pozbycia się nałogu alkoholowego. Zabieg implantacji leku Esperal we Wrocławiu to koszt około 499 zł. W tej cenie zawarte jest:
- Przeprowadzenie badania kontrolnego,
- Poinformowanie pacjenta o efektach stosowania wszywki,
- Przedstawienie potencjalnych działań niepożądanych,
- Podpisanie zgody na wykonanie zabiegu,
- Rozpoczęcie leczenia, czyli implantacja Esperalu pod znieczuleniem.
Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?
Zalecane jest aby każdy pacjent, który ma problem z nadużywaniem alkoholu przed podjęciem decyzji o zabiegu wszycia Esperalu, koniecznie musi poznać mechanizm jej działania. Wszywka alkoholowa Esperal zawiera w sobie substancję czynną o nazwie Disulfiram. Jeżeli osoba uzależniona spożyje nawet najmniejszą dawkę alkoholu (nawet jedząc cukierka zawierającego alkohol) substancja ta wywołuje szereg bardzo nieprzyjemnych reakcji. Należą do nich między innymi:
- uczucie gorąca,
- nadmierna potliwość,
- kołatanie serca.
Zdarzyć się może także:
- pulsujący ból głowy,
- ostre zaczerwienienia na twarzy,
- wymioty i nudności.
W poważniejszych przypadkach – podczas gdy pacjent zażyje dużo większą ilość alkoholu może nawet dojść do spadku ciśnienia tętniczego, zaburzeń psychicznych (uczucie niepokoju i lęk np. przed śmiercią), czy chociażby zaburzeń rytmu serca.
Nawet niewielka dawka alkoholu, która jest zawarta chociażby w płynach do płukania jamy ustnej, syropach i lekach, lecz również mowa tutaj o różnego rodzaju środkach rozgrzewających i kosmetykach. Wszystkie te produkty alkoholowe wchodząc w reakcję z Disulfiramem mogą doprowadzić do pojawienia się nieprzyjemnych skutków ubocznych. Jeżeli jednak dojdzie do tego, że osoba uzależniona mając wszywkę Esperal, spożyje jakikolwiek napój alkoholowy czy też produkt z jego nawet niewielką zawartością – nieprzyjemne dolegliwości pacjenta mogą trwać do kilku godzin. Dlatego też osoby uzależnione korzystające z zabiegu wszycia Esperalu w obawie przed przykrymi objawami, które ona wywołuje rezygnują ze spożycia nawet niewielkiej ilości alkoholu. W taki sposób z czasem istnieje możliwość pozbycia się nałogu alkoholowego.
Jaki jest okres działania wszywki alkoholowej Esperal?
Producent określa przydatność wszywki alkoholowej Esperal na okres około 8-10 miesięcy. Istnieją sytuacje, że czas ten ulega wydłużeniu nawet do 12-13 miesięcy. Po tym czasie osoba uzależniona od alkoholu może zdecydować się na ponowny zabieg zaszycia.
Jakie są przeciwwskazania do leczenia za pomocą wszywki alkoholowej?
Pierwszym i przede wszystkim najistotniejszym przeciwskazaniem jest stan nietrzeźwości pacjenta. Również uczulenie czy też nadwrażliwość na substancję, jaką jest Disulfiram. Wśród innych przeciwskazań do zabiegu wymieniane są jeszcze: choroby układu krążenia, zaburzenia psychiczne, jak na przykład próby samobójcze. Co jest szczególnie istotne, przed wykonaniem zabiegu zalecana jest minimum 24 godzinna abstynencji. Warto jednak starać się ten okres wydłużyć do 48h. Im bardziej pacjent jest trzeźwy, tym lepiej Trzeba pamiętać, że osoba uzależniona powinna sama zdecydować o podjęciu walki z nałogiem. Tylko silna wola pacjenta oraz motywacja do podjęcia działania przyniesie oczekiwane efekty. Wszystkie próby namawiania, szantażowania czy też zmuszania osoby uzależnionej do podjęcia leczenia nie przyniosą pozytywnych rezultatów.
Wszycie Esperalu wykonujemy w naszych gabinetach we Wrocławiu i okolicach. Wszywamy Esperal od wielu lat z najwyższą starannością i odpowiednią sztuką lekarską.