URODA I ZDROWIE

Elektroepilacja – usuwanie owłosienia

23 lutego 2010, dodał: ataga105
Epilacja to całkowite i stałe usunięcie włosa poprzez osłabienie cebulki i mieszków włosowych. Prowadzona jest w cyklu zabiegów, wymaga nieco cierpliwości i na krótką metę nie jest najtańszą. Jest za to skuteczna, więc porównując wydatki w dłuższej perspektywie, epilacja jest zdecydowanie najwygodniejsza i najbardziej ekonomiczna. W efekcie zabiegów następuje pełne usunięcie niechcianego owłosienia we wszystkich obszarach, na których sobie tego życzymy. Uzyskany stan jest trwały i ostateczny, po zakończeniu cyklu zabiegów owłosienie już nie odrasta. Dotyczy to wszystkich obszarów, które nas interesują, m.in. pach, pachwin, brody i wąsika, przedramion, łydek, pośladków itp. Metoda usuwa wszystkie włosy, nawet grube i mocne, np. regularnie golony męski zarost.
Możliwość usunięcia włosa zależy od tego, w jakiej fazie wzrostu znajduje się włos. Pod włosami starymi znajdują się bowiem zawiązki nowych włosów, a dotarcie do nich i ich zniszczenie jest możliwe dopiero po jakimś czasie. Dlatego też epilacja jako metoda najbardziej skuteczna i dająca długotrwałe efekty jest jednak metodą wymagającą kilku wizyt w gabinecie kosmetycznym. Jest to zabieg czasochłonny bowiem na każdą cebulkę włosa trzeba działać osobno. Ponadto zabiegi należy powtarzać – po pierwszym zabiegu nie osiągnie się efektów długotrwały. Trudność techniczna związana z trwałą depilacją polega na tym, że początek włosa znajduje się głęboko w skórze (w fazie wzrostu ponad 5 mm poniżej) powierzchni naskórka. Tylko nieliczne urządzenia są w stanie skutecznie usunąć struktury włosa znajdujące się na takiej głębokości.
Elektroepilacja, zwana także epilacją igłową, jest jedyną jak dotąd potwierdzoną metodą permanentnego usuwania owłosienia. Polega na wprowadzeniu do mieszka włosa miniaturowej sondy (igły), o grubości dopasowanej do grubości włosa, wykonanej ze stali chirurgicznej, przez którą płynie prąd. Impuls elektryczny powoduje trwałe uszkodzenia w macierzy włosa uniemożliwiając jego wzrost. Nie jest uzależniona od koloru włosów, ich kondycji ani koloru skóry. Elektroepilacja jest również jedyną  dopuszczaną w nazewnictwie  przez FDA (Amerykański Urząd Kontroli Żywności i Leków) metodą trwałego usuwania owłosienia  na terenie USA). Precyzyjne umieszczenie jednorazowej sondy w mieszku włosowym jest bezbolesne – skóra nie jest nakłuwana. Wprawny elektrodysta w tracie 10 minut zabiegu jest w stanie usunąć do 80 włosów. Ze względu na fazy wzrostu włosa (skuteczne jest usunięcie tylko w fazie anagenu – intensywnego wzrostu), każdy włos należy usunąć 3 razy żeby przestał odrastać (dotyczy to włosów dziewiczych). Podstawą sukcesu jest regularność wizyt w gabinecie i rezygnacja z dotychczas stosowanych metod usuwania owłosienia. Bezpośrednio po zabiegu trzeba liczyć się z podrażnieniem skóry, małymi śladami po igle, opuchlizną w bardziej czułych miejscach twarzy. Zalecane jest więc użycie odpowiednich kosmetyków łagodzących podrażnienia, przydadzą się kosmetyki łagodzące – odpowiednie kremy i maseczki łagodzące.
treehugger-armpit-detox-antiperspirant-beautyheaven1
Istnieją trzy typy elektroepilacji, różniące się od siebie rodzajem emitowanych impulsów: elektroliza, termo liza i blend.
1) Elektroliza wykorzystuje prąd stały, który przepływa przez tkankę między dwiema elektrodami i wywołuje  na końcu elektrody czynnej (sondy), reakcję chemiczną. Powstaje ług sodowy, a w rezultacie trwałe zniszczenie mieszka włosowego. Metoda elektrolizy galwanicznej jest skuteczna chociaż powolna, ponieważ zniszczenie jednego mieszka wymaga ok. 30 sekund. Zaletą jej jest natomiast skuteczne leczenie również zniekształconych mieszków włosowych (uszkodzonych przez domowe metody depilacji takie jak depilatory elektryczne, golarki, środki ścierne, depilatory chemiczne oraz niewłaściwie wykonywaną depilację woskiem).
2) Termoliza (diatermia krótkofalowa) w przeciwieństwie do elektrolizy wykorzystuje prąd zmienny o niskim napięciu i wysokiej częstotliwości. Podczas przepływu impulsu wytwarza się wysoka temperatura, która niszczy mieszki włosowe. Termoliza przebiega zdecydowanie szybciej niż elektroliza. Czas potrzebny na zniszczenie mieszka to kilka sekund. Proces ten nazywany jest cieplną elektroepilacją. Jej rezultaty nie są równie pozytywne w przypadku zniekształconych mieszków włosowych, jak również w przypadku włosów w stadium  dojrzałości.
3) Blend jest to metoda, która łączy w sobie założenia termolizy i elektrolizy. Równoczesne zastosowanie prądu stałego i zmiennego powoduje chemiczne i termiczne uszkodzenie mieszka włosowego. Dzięki takiemu połączeniu zabieg jest mniej bolesny, niż elektroliza i termoliza stosowane oddzielnie. Blend jest również najbardziej skuteczny, jednak sam zabieg trwa dłużej niż w przypadku pozostałych metod elektroepilacji. Niezaprzeczalną zaletą metody blend jest jej skuteczność, bez względu na stadium wzrostu włosów. Ponieważ skóra po takim zabiegu jest bardzo wrażliwa, nie wolno opalać się przez 2-3 tygodnie. Przeciwwskazaniem są także ciąża oraz rozrusznik serca.
Cena zabiegu elektrolizy liczona jest na godziny lub na sztuki. Koszty są różne – od ok. 80 do 450 zł za godzinę, albo około 1,50 zł za włos.
Female legs with pink lily isolated on white background

Poznaj inne skuteczne metody usuwania owłosienia np. depilację laserową laserem diodowym w połączeniu z prądem (technologia Elos), laserem ND-Yag i impulsowym źródłem światła IPL którą przeprowadza:

ELITE Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki

ul. Pereca 2 – tel 652-34-62, 654-01-14

ul. Wąwozowa 8 lok 7 b tel 894-83-84, 608-088-123 (wejście od ul. Wańkowicza)

www.elite.waw.pl

Agata G.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

2 komentarzy do Elektroepilacja – usuwanie owłosienia

 1. avatar Ania pisze:

  Witam.

  W jakiej miejscowości znajduje się Państwa salon? Mam jeszcze jedno pytanie ile trwają zaczerwienienia po zabiegu i czy gdy już zejdą to czy nie ma śladu po usuwaniu włosków?

  • avatar Redakcja pisze:

   witam, proszę kontaktować się bezpośrednio z salonem pisząc tutaj lub telefonicznie (powołać sie na serwis urodaizdrowie.pl)

   ELITE Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki

   ul. Pereca 2 – tel 652-34-62, 654-01-14

   ul. Wąwozowa 8 lok 7 b tel 894-83-84, 608-088-123 (wejście od ul. Wańkowicza)
   http://www.elite.waw.pl

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdy pies boi się wystrzałów
Czasem pies był ofiarą postrzału, i dlatego się boi, sąsiad miał psa, który...
Złoty pierścionek.
Ja lubię białe złoto, bez kamieni, wystarczy jakiś efektowny wzór samego metalu
żłobek a korzystanie z nocniczka
Ale co innego w domu, a co innego wśród obcych osób, znam przypadki...
Lubrykanty a zajście w ciążę
Jak są problemy to każde wytłumaczenie jest dobre ale niekoniecznie trafne. Lepiej chyba...