Ektomorfik – jak poradzić sobie ze zbyt szybką przemianą materii?

16 października 2018, dodał: Redakcja

Jesteś bardzo szczupłą osobą, mimo iż pochłaniasz duże ilości jedzenia, a przy tym nie tyjesz ani grama? Nie musisz liczyć kaloryczności spożywanych posiłków, przez co możesz pozwolić sobie na o wiele więcej niż inni? Sprawdź, czy nie jesteś ektomorfikiem!

Ektomorfik to osoba charakteryzująca się naturalnie szczupłą sylwetką. W swojej budowie głównymi cechami charakterystycznymi są przede wszystkim wąskie barki, biodra i płaska klatka piersiowa. Szyja i twarz są smukłe i wydłużone, a podstawa przygarbiona. Ektomorficy mają również słabe mięśnie, przez co ciężko jest jej utrzymać prostą postawę ciała.

Dieta

Osobom z tą przypadłością jest niebywale trudno przybrać na masie mięśniowej oraz zgromadzić tkankę tłuszczową. Niektórzy mogą ten fakt traktować jako atut, ale co w przypadku, jeśli ektomorfik chciałby spowolnić przemianę materii? Jest to oczywiście możliwe, jednakże należy pamiętać, że proces przybierania na masie powinniśmy stosować tylko przy wsparciu np. specjalisty dietetyki.

Aby uniknąć szybkiej przemianie materii i samo spalaniu się tkanki mięśniowej, trzeba być gotowym na dodanie do swojej diety nawet 1500 kcal. Podstawą jest regularne spożywanie od 6 do 7 obfitych posiłków, których sporą jej część stanowią węglowodany, czyli kasze, ryż czy makarony. Także spożywanie dużej ilości orzechów oraz pestek, które  bogate są w nasycone kwasy tłuszczowe i białka, będą idealnym dopełnieniem diety. Warto również wspomnieć, że w diecie ektomorfika nie powinno zabraknąć olejów roślinnych i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, co ułatwi zwiększenie wartości energetycznej poszczególnych posiłków. Jest to nie lada wyzwanie, ale jak najbardziej do pokonania.

Ćwiczenia

Dietetyk z pewnością pomoże Ci w doborze odpowiedniej diety wysokokalorycznej, ale także zaleci uprawianie konkretnych dyscyplin sportowych. Możesz zatem pożegnać się z bieganiem, pływaniem czy innymi czynnościami, które spalają kalorie, a zacząć nastawiać się przede wszystkim na sporty siłowe. Jeśli pragniesz przybrać na masie, musisz liczyć się z wielkim wysiłkiem, jaki na Ciebie czeka. Najważniejszy jest jednak fakt, aby podczas stosowania się do wszystkich zaleceń, być konsekwentnym i nastawionym na osiągnięcie zamierzonego celu.

Pozytywne myślenie

Dieta i ćwiczenia, na pewno ułatwią ci dotarcie do celu, ale w parze z pozytywnym myśleniem, będzie to o wiele łatwiejsze. Pamiętaj, że najważniejszy jest cel. Będziesz miewał momenty, w których nadejdzie rezygnacja. Niech nie zniechęci Cię fakt, że od razu nie będzie widać progresu – on przyjdzie. Skup się na tym, co robisz i nie pozwól, aby co innego rozpraszało Twój umysł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Tania apteka
W aptekach internetowych zazwyczaj jest taniej :D a na tej stronie można znaleźć informacje...
suplementy diety
Czy są suplementy na podstawie imbiru ?
Ekskluzywne ciuchy - gdzie?
dokładnie i to jeszcze czasem w fajnej cenie :P
Zakupy przez internet
stosunkowo często kupuje ubrania i buty przez internet. buty najczęściej zamawiam przez zalando...