Ekologiczne farby kredowe do odnawiania mebli i nie tylko

9 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Odnawianie starych mebli trafnie wpisuje się w filozofię zero Waste, czyli ograniczaniu ilości produkowanych odpadów i redukcji kupowania nowych rzeczy. W przypadku mebli i innych przedmiotów użytkowych ma to  jeszcze jedną zaletę – jakość dzisiejszych wyrobów i tych sprzed kilkunastu i kilkudziesięciu lat jest nieporównywalnie różna. Dawne szafy, biurka, krzesła, stoły – produkowane były z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów.

pokój dziecięcy

Dziś, pomimo że ich powierzchnia może nosić ślady zużycia, wewnętrznie nadal są mocne i solidne. Wystarczy zatem je odnowić, by ponownie cieszyć się ich funkcjonalnością i wyglądem. Pomóc w tym mogą odpowiednio wybrane farby.

Farby ekologiczne do malowania i stylizacji mebli

Świadomość ekologiczna w społeczeństwie jest coraz większa. Dotyczy to praktycznie wszystkich aspektów naszego życia. Od konieczności segregowania śmieci, przez rozsądne gospodarowanie zasobami naturalnymi, aż po świadomy wybór produktów. Dotyczy to także farb do odnawiania mebli. Do tej pory w sprzedaży królowały farby rozpuszczalnikowe z dodatkami szkodliwych subctancji. Za sprawą wielu toksycznych składników i związków, są one groźne dla zdrowia i środowiska. Od pewnego czasu jednak zostają stopniowo wypierane z rynku na rzecz farb ekologicznych. Przykładem jednych z nich są farby kredowe do mebli. Różnica pomiędzy nimi jest  olbrzymia i opiera się głównie na sposobie ich produkcji i służących do tego składników.

Z czego powstają farb ekologiczne do odnawiania mebli (i nie tylko)?

Naturalnie występujące w środowisku składniki i związki mineralne i organiczne to główny składnik farb ekologicznych. Doskonałym tego przykładem są farby kredowe, składające się przede wszystkim z wody, związków kredy,  sproszkowanych minerałów i naturalnych pigmentów. Tak naturalny i przyjazny dla zdrowia skład sprawia, że farby kredowe są bezwonne i nietoksyczne. Idealnie się nadają do używania ich wewnątrz pomieszczeń, w tym do odnawiania mebli oraz malowania innych elementów wyposażenia wnętrz.

Farby ekologiczne a zdrowie dzieci i alergików

Statystyki są bezlitosne – każde roku przybywa na świecie osób cierpiących na różnego rodzaju alergie. Co ciekawe, w tym gronie pojawiają się również osoby dorosłe, które nigdy wcześniej nie miały reakcji uczuleniowych. O czym to świadczy? O coraz większym zanieczyszczeniu środowiska, które nie pozostaje bez wpływu na organizmy ludzi w każdym wieku. Co można z tym zrobić? Przede wszystkim ograniczyć niekorzystny wpływ toksyn w swoim mikro ekosystemie – domu, mieszkaniu, biurze. Jeżeli zajmujesz się zawodowo lub hobbystycznie odnawianiem mebli, planujesz remont wnętrz i szukasz odpowiednich środków, ekologiczne farby kredowe są najlepszym rozwiązaniem.

Neutralne dla organizmów ludzi, zwierząt i roślin, nie zanieczyszczające powietrza toksycznymi oparami i bardzo łatwe w utylizacji. Świetnie nadają się do odnawiania, stylizacji i tworzenia zewnętrznych powłok.

Warto pomyśleć o ich zakupie szczególnie wtedy, kiedy w twojej rodzinie lub otoczeniu są osoby cierpiące na alergie, astmę, choroby skóry. Gwarancją bezpieczeństwa jest certyfikat Ecolabel nadawany przez UE wyłącznie wyselekcjonowanym produktom.

farby kredowe

Farby kredowe w praktyce

Zdrowie zdrowiem, nie ulega wątpliwości że jest bardzo ważne. Jednak nie mniej ważne są walory estetyczne, trwałość i łatwość użycia farb kredowych. Zmiana swoich przyzwyczajeń i przesiadka  z dotychczas stosowanych farb na farby ekologiczne może budzić pewne wątpliwości i obawy. Czy dotychczas wypracowany sposób pracy nie ucierpi na tej zmianie? Co z trwałością mebli odnawianych farbami kredowymi?

To naturalne że takie pytania się pojawiają. Farby kredowe istnieją na rynku już od kilku lat, a technologia ich produkcji i receptura zostały dopracowane do perfekcji. Wszystko po to, aby zapewniały równie wysoką trwałość jak dotychczas popularne farby. Są łatwe w nanoszeniu, wydajne, a do tego można je w prosty sposób poddawać obróbce, np. postarzaniu.

Powierzchnia malowana farbą kredową nie musi być drewniana. Farby kredowe współpracują z wieloma powierzchniami co w praktyce oznacza, że można nimi malować różne powierzchnie takie jak: płyta mdf, sklejka, plastik, szkło, metal, tkaniny i wiele wiele innych.

Farby kredowe Nordic Chic do malowania i stylizacji mebli są bardzo wydajne, można je mieszać ze sobą tworząc własne wersje kolorystyczne, można je również rozcieńczać wodą i tworzyć kolorowe bejce do nanoszenia na surowe drewno.

Farby Nordic Chic to rewelacyjny produkt dla hobbystów i profesjonalistów.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...
Kondycja a tlenoterapia?
Fajne są też treningi z powolnym bieganiem.