URODA I ZDROWIE

Egipt – gdzie nurkować?

17 czerwca 2019, dodał: Redakcja

Egipt przyciąga do siebie turystów przede wszystkim ogromem skarbów starożytności, możliwością bezpośredniego kontaktu z nimi i wręcz namacalną atmosferą tamtych czasów. Egipt do jednak również o wiele więcej atrakcji, wśród których z pewnością trzeba koniecznie wymienić możliwość turystycznego nurkowania, aby móc odkrywać zanurzone skarby tego kraju. Gdzie i kiedy najlepiej jest jednak wybrać się na taką przygodę?\

Kiedy nurkować?

Jeśli ktoś wybiera się na nurkowanie w Egipcie, zdecydowanie trzeba wiedzieć, kiedy na taki wypoczynek się wybrać. W końcu nie każda pora roku będzie ku temu odpowiednia, ponieważ nie zawsze będą odpowiednie do tego warunki.

diving-1656619_1920.jpg

Chodzi tu przede wszystkim o to, ile będzie wynosiła temperatura wody. W czasie lata temperatura ta sięga nawet 28 stopni Celsjusza, co dla wielu osób może być zbyt dużą wartością. Z tego powodu warto rozważyć nurkowanie w zimie, gdy woda schładza się do przyjemnych 20 stopni.

Jak zatem widać sezon nurkowania w Egipcie trwa cały rok, a zmienną jest jedynie grubość pianki, którą należy dobrać do panujących warunków.

Najlepsze miejsca do nurkowania w Egipcie

Wybierając się do Egiptu na nurkowanie, zdecydowanie wziąć pod uwagę należy przede wszystkim Morze Czerwone. Choć Morze Śródziemne również stwarza ku temu doskonałe warunki, to jednak nie jest ono tak obfite w podwodne życie. Nurkując w Morzu Czerwonym, z powodzeniem spotkać można ogromne ilości ryb rafowych i oceanicznych, a także rekiny, delfiny lub żółwie. Dodatkowo ten region świata słynie z przepięknych raf koralowych, które z pewnością zachwycą każdego nurkującego.

diving-1808717_1920.jpg

Szukając okazji do nurkowania w Egipcie, z pewnością polecić można ofertę znajdującą się na stronie egipt-wakacje.pl. Znaleźć tam można wszystkie najpopularniejsze miejsca do nurkowania. Mowa tu np. o Hurghadzie, gdzie znajduje się jedna z największych liczb centrum nurkowych na świecie. Nurkować tu można zarówno na płytki rafach, niezwykle stromych ścianach, a także na wrakach zatopionych statków.

Jeśli jednak ktoś oprócz nurkowania ceni sobie luksusowe warunki wakacyjne, zdecydowanie powinien skierować swoje kroki do Sharm el Sheikh. Jest to kurort ociekający wręcz przepychem i luksusami, a przy tym oferujący około 30 miejsc do nurkowania. Znaleźć tu można zarówno lokacje dla mniej zaawansowanych, jak i zupełnie początkujących, a także dla bardzo zaawansowanych i doświadczonych już nurków. Podobnie jak w Hurghadzie, znaleźć to można ogromne ilości raf koralowych, niezwykle barwne ławice ryb i oczywiście wraki statków, których w morzu czerwonym jest niezliczona ilość.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Niepokój dziecka po szczepieniu.
Przed szczepieniem naprawdę warto dać czopek Viburcolu żeby dziecko wyciszyć i uspokoić. Później...
Stres a zdrowie
Kupcie i spróbujcie leku Neurexan. Dziala szybko i skutecznie radzi sobie ze stanami wzmożonego...
Depresja...
Tylko dobry psychiatra i psychoterapia u psychologa, a w ciężkich przypadkach leczenie szpitalne....
Zapalenie zatok a ból zęba
Płucz zatoki bo to zazwyczaj pomaga. Po płukaniu stosuj aerozol Euphorbium, bo ono obkurcza...