Herbaty ekspresowe – uważaj na to co pijesz!

11 grudnia 2014, dodał: angelikaurbaniak
Artykuł zewnętrzny

Herbaciany rynek w naszym kraju kwitnie z roku na rok. Na jedną osobę przypada ponad kilogram herbaty rocznie co sprawia, że Polska jest w trójce krajów, które piją najwięcej herbaty w Europie. Stajemy się coraz bardziej świadomymi konsumentami i jesteśmy w stanie więcej wydać na herbatę dobrej jakości. Mimo tego statystyczny Polak sięga dziennie około 3 razy po herbatę ekspresową, która zazwyczaj z dobrą jakością nie ma nic wspólnego.

clipper4

Zanim zakupimy codzienną herbatę w torebkach, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Zacznijmy od przeczytania jej składu. Jak radzi angielska dietetyczka Gillian McKeith„Jeśli potrzebujesz słownika, żeby rozszyfrować etykietę, to prawdopodobnie nie powinieneś jeść tego produktu.” W składzie herbaty powinna występować przede wszystkim (co nie jest takie oczywiste) herbata! Jeśli mamy do czynienia z naparami to powinniśmy doszukiwać się ziół i owoców, lecz nie sztucznych aromatów. Wiele herbat ekspresowych ma „podrasowany” chemicznie kolor i smak. Jeśli na opakowaniu widnieje oznaczenie „D” (od dust) to oznacza, że w ekspresówce znajduje się pył herbaciany, który jest najczęściej odpadkiem po produkcji herbaty lepszej jakości.

Wybierajmy herbatę, która jest szczelnie zapakowana, czyli taką która znajduje się w folii i papierowym pudełku lub najlepiej taką, w której każda torebka jest w pakowana osobno. Odpuśćmy sobie herbatę, która znajduje się bez żadnej ochrony  tekturowym pudełku, ponieważ na 100% nie ma już aromatu, a jej liście nasiąknęły zapachami magazynu i wilgocią.

clipper3

Zwracajmy uwagę na kolor torebki do której jest wsypana herbata. Jeśli jest ona śnieżnobiała to oznacza, że została poddana chemicznej obróbce chlorem. Powinna być także wolna od aluminiowych zszywek i kleju. Zaparzając białą torebkę, oprócz herbaty będziemy również pili truciznę.

clipper1Istnieją na naszym rynku herbaty, które mimo, że są pakowane w ekspresowe torebki to zachowują najwyższe standardy jakości. Jedną z takich firm jest angielska marka Clipper Teas. Wszystkie składniki herbat i naparów Clipper posiadają certyfikat Soil Association – Organic, co oznacza, że były uprawiane w odpowiedni sposób, który zachowuje naturalny balans środowiska. Do produkcji wykorzystywane są tylko składniki najwyższej jakości, ze sprawdzonych plantacji.

Herbaty i napary Clipper są 100% naturalne- nie zawierają żadnych konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Jeśli na opakowaniu przeczytamy, że napar zawiera kokos, to w saszetce możemy zobaczyć wiórki kokosowe, a nie tylko poczuć aromat. Mimo, że Clipper używa torebek ekspresowych, to robi to tylko dla większej funkcjonalności. Torebki posiadają naturalny kolor i są oczywiście niewybielane, natomiast opakowania są biodegradowalne lub pochodzą z recyklingu. W ofercie Clippera znajdziemy zarówno herbaty zielone, białe i czarne jak i intensywne owocowe napary. Jednym z flagowych produktów jest napar „Detox” na bazie aloesu i lukrecji który oczyszcza organizm z toksyn.

 clipper2

W Wielkiej Brytanii Clipper znajduje się na pierwszym miejscu w sprzedaży herbatyzielonej, białej, organicznej, a także naparów owocowych. Prowadzi też wśród marek szczycących się znakiem „Fair Trade” (Sprawiedliwy Handel). W Polsce pojawia się coraz więcej sklepów, które mają w swojej ofercie herbaty najwyższej jakości w tym – Clipper Teas.

Największy wybór smaków można zamówić przez internet w sklepie angielskiej dietetyczki Gillian McKeith – sklep.gillianmckeith.pl – który na bieżąco powiększa ofertę o nowe smaki i inne organiczne produkty, które nie są dostępne w Polsce.

Następnym razem wybierając codzienną herbatę ekspresową nie myślmy tylko o smaku, ale także o swoim zdrowiu. Czasem warto dodać kilka złotych, aby osiągnąć złoty środek i cieszyć się z całą rodziną z przepysznej i zdrowej herbaty.



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...