Doznałeś kontuzji w trakcie biegania? Sprawdź, jak sobie pomóc

20 grudnia 2019, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

 

Kontuzje zdarzają się także tym osobom, które szczególnie troszczą się o swoje zdrowie. Aktywni biegacze mogą raz na jakiś czas ulec urazowi. Co zrobić, aby szybko powrócić do pełnej sprawności? Zobacz nasze cztery wskazówki!

Po pierwsze: wizyta u lekarza

Zacznij od konsultacji lekarskiej, aby mieć pewność, jakie masz dokładnie problemy zdrowotne. Bez postawionej diagnozy stosowane przez Ciebie środki zaradcze mogą okazać się całkowicie bezskuteczne, a w określonych przypadkach mogą nawet pogorszyć Twój stan.

Po drugie: ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty

Fizjoterapia dysponuje wieloma metodami, dzięki którym powrót do aktywności sportowej po urazie będzie bezpieczny i w miarę szybki. Warto poznać usługi fizjoterapeutów z Twojej okolicy

Po trzecie: pomoce medyczne

Pomoce medyczne to przede wszystkim maści i żele dostępne w aptekach. Warto sięgać po nie w momencie, gdy dokładnie wiadomo, o jakiego rodzaju kontuzji mowa. W wielu przypadkach pomocne może być też sięgnięcie po stabilizator na kolano (orteza na kolano). Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia on stabilizację uszkodzonego stawu kolanowego. Problemy z bolesnością kolan skłaniają do sięgnięcia po stabilizator rzepki (dostępny w sklepie https://sklep.medreha.pl/ortezy-i-stabilizatory/orteza-stabilizator-na-kolano), który odciąża ją i pozwala utrzymać w optymalnym położeniu. Warto mieć na uwadze, że każda orteza kolana powinna być dostosowana do rodzaju urazu i indywidualnych potrzeb pacjenta. Stabilizatory miękkie wykorzystuje się przy drobnych kontuzjach, natomiast w przypadku poważniejszych obrażeń niezbędne może okazać się sięgnięcie po stabilizator kolana z szynami. Wybierając tego typu produkt, warto kierować się oddychalnością materiału oraz dobrym dopasowaniem do obwodu nogi. W okresach chwilowego ograniczenia ruchowego pomocny może okazać się też balkonik rehabilitacyjny, dostępny na stronie internetowej https://sklep.medreha.pl/balkoniki-i-chodziki

Po czwarte: wizyta w komorze hiperbarycznej

Tlenoterapia okazuje się skuteczną metodą powrotu do pełnej sprawności. Tlen dostarczany do komórek w stężonych dawkach przyspiesza gojenie tkanek miękkich, skraca czas rekonwalescencji po kontuzjach i urazach, ogranicza problem zakwaszenia mięśni, ma także działanie bakteriobójcze i niwelujące obrzęki kończyn (za sprawą szybszego obkurczania naczyń krwionośnych). Dzięki zabiegom w komorze hiperbarycznej można zdecydowanie szybciej powrócić do formy. Tlenoterapia umożliwia ograniczenie obszarów niedotlenionych tkanek, pozytywnie wpływając na ich regenerację.

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz