URODA I ZDROWIE

Dopinki do włosów naturalne czy syntetyczne — które wybrać?

18 lutego 2019, dodał: Redakcja

Planujesz przedłużanie włosów? Jedną z najważniejszych decyzji, jaką będziesz musiała podjąć będzie wybór rodzaju dopinek. Naturalne czy syntetyczne? Po które z nich warto sięgnąć? Zdecydowałaś! Z posiadaczki krótkiej, zadziornej fryzury chcesz zamienić się w kobiecą piękność z burzą bujnych loków. Poza wyborem optymalnej metody będziesz musiała wybrać również rodzaj doczepów.

Naturalne vs. syntetyczne — które doczepy warto wybrać?

Wybór rodzaju doczepów powinien być podyktowany przede wszystkim indywidualnymi oczekiwaniami i preferowanym rezultatem. Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, omówimy najważniejsze wady i zalety każdego z nich.

beautiful-1274056_640.jpg

Syntetyczne doczepy — wady i zalety

Syntetyczne doczepy zostały wykonane ze sztucznych materiałów, które nie mają nic wspólnego z prawdziwym, ludzkim włosem. Bardzo charakterystyczny dla syntetyków jest ich „plastikowy”, nienaturalny blask oraz duża wrażliwość na czynniki zewnętrzne. Takie włosy bardzo szybko zbijają w kołtun i przestają wyglądać dobrze. Mogą blaknąć pod wpływem promieni UV, odbarwiać się, łamać, ciemnieć, a w miejscu przytwierdzenia często po prostu odpadają. Nawet japońskie syntetyki, znane z dobrej jakości nie imitują w pełni włosów naturalnych. Wymagają regularnego, często czesania, potrafią się puszyć i nieestetycznie pląta.

Kiedy warto sięgnąć po syntetyki?

Dopinki wykonane z syntetycznych materiałów są tańsze niż naturalne doczepy. Mogą być więc dobrym rozwiązaniem dla osób, posiadających ograniczony budżet. Pamiętaj jednak, że większość syntetyków nie wykazuje odporności na wysoką temperaturę. Suszenie ich lub prostowanie może zakończyć się więc… spaleniem fryzury. Jeśli chcesz zachować naturalny, klasyczny look z syntetycznymi doczepami poczujesz się… kiczowato.

Naturalne doczepy — wady i zalety

Naturalne doczepy powstały z martwych włosów ludzkich. Ich struktura jest więc identyczna ze strukturą tych, które rosną na naszych głowach. Takie dopinki wyglądają bardzo naturalnie. Mogą być też suszone suszarką, stylizowane i farbowane.

Źródło: https://besthair.pl/

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurtka czy płaszcz?
Osobiście preferuję kurtki z Cross Jeansu zimowe i te wiosenne jeansowe.
jakie są wasze ulubione sklepy z ub…
Ja też często przeglądam oferty producentów na allegro.pl Moim konikiem jest Cross Jeans,...
Jakie kolczyki powinnam nosić, jeśl…
Moim zdaniem pasują tez takie małe kuleczki np. takie pasują do twarzy okrągłej https://sklep.terpilowski.com.pl/product-pol-29696-Bizuteria-pandora-Kolczyki-sztyfty-Blekitny-blask-296272c01.html Do...
Ubieranie się zgodnie z wiekiem?
> Zafira napisał/a:> Ja właśnie noszę jeansy Cross i niestety nie podołały wyzwaniu,...