URODA I ZDROWIE

Domowy oczyszczacz powietrza dla zdrowia i urody

4 września 2018, dodał: Redakcja

Oczyszczacze powietrza stanowią grupę urządzeń, które w ostatnim czasie przeżywają na rynku bardzo intensywny rozwój. Przyczyną takiego stanu stale pogarszająca się jakość powietrza wokół nas. Głównym przeznaczeniem oczyszczaczy powietrza jest ochrona naszego zdrowia i życia poprzez usuwanie z powietrza niebezpiecznych zanieczyszczeń. Warto również wiedzieć, że oczyszczacze przy okazji mogą także zadbać o naszą urodę.

Oczyszczacze powietrza, a nasze zdrowie

Oczyszczacze powietrza wyposaża się w takie technologie, które jak najlepiej mają chronić nasze zdrowie. Główną funkcję pełnią tutaj zaawansowane systemy filtracji, w skład których wchodzą między innymi filtry HEPA oraz filtry węglowe.

Filtry HEPA wyłapują z powietrza zanieczyszczenia stałe, takie jak zawarte w smogu pyły zawieszone PM10 czy PM2.5, które mogą przedostawać się wraz z wdychanym powietrzem do naszych płuc i dalej do krwiobiegu, wywołując groźne choroby zarówno układu oddechowego, jak i krwionośnego, przyczyniając się między innymi do powstawania astmy oraz nadciśnienia tętniczego. Usuwają one również z powietrza pyłki roślin, zarodnik pleśni i inne czynniki mogące wywoływać alergię.

Filtry węglowe natomiast, usuwają z powietrza zanieczyszczenia gazowe, takie jak lotne związki organiczne czy wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, z których liczne mają udowodnione działanie toksyczne, a nawet rakotwórcze.

Oczyszczacze powietrza wyposaża się również w jonizatory, które poprzez emisję tylko ujemnych, lub jednocześnie dodatnich i ujemnych jonów, przywracają naturalną równowagę jonową w powietrzu. Na tle innych pod tym względem wyróżnić należałoby oczyszczacze powietrza marki Sharp. Firma ta opatentowała swoją zaawansowaną technologię jonizacji Plasmacluster. Ze względu na sposób wytwarzania jonów, gwarantujący ich przedłużoną żywotność w powietrzu, urządzenia te w sposób szczególny są w stanie oczyszczać powietrze. Firma Sharp sugeruje, że staje się ono wręcz tak czyste, jak w lesie. „Klastry” jonów wytwarzanych przez jonizatory Plasmacluster są również w stanie skutecznie unieszkodliwiać znajdujące się w powietrzu bakterie i wirusy.

Ważnym aspektem, o który potrafią zadbać także niektóre modele oczyszczaczy, jest wilgotność powietrza. Jak wiadomo zbyt suche powietrze szkodzi zdrowiu, powodując przede wszystkim wysychanie błon śluzowych gardła i nosa oraz podrażnienia oczu. W wyniku tego może dochodzić do częstszych infekcji w obrębie dolnych i górnych dróg oddechowych. W przypadku borykania się z problemem wilgotności powietrza, utrzymującej się poniżej poziomu 40%, warto zastanowić się nad wyborem modelu oczyszczacza z wbudowanym nawilżaczem.

Jak oczyszczacze powietrza mogą zadbać o naszą urodę?

Odpowiedzią na to pytanie będą wbudowane w oczyszczacze powietrza jonizatory Plasmacluster i urządzenia z nawilżaczami powietrza. Jonizatory opatentowane przez markę Sharp mają udowodniony dobroczynny wpływ na skórę. Przebywanie w pomieszczeniu, w którym włączony jest jonizator Plasmacluster dodaje skórze blasku, a jeśli jednocześnie używany jest również nawilżacz, otrzymujemy korzystny wpływ także na stopień jej nawilżenia, poprzez zapobieganie zbyt szybkiej utracie wody z jej wierzchnich warstw. Spanie w pomieszczeniu z czystym, odświeżonym powietrzem będzie skutkowało lepszym wysypianiem się, co w bezpośredni sposób przełoży się również na nasz dobry, zdrowy wygląd.

Wszystkie te technologie oraz zalety z nich płynące dostać można w oczyszczaczu Sharp KC-A40EUW. Jest to zaawansowany model oczyszczacza powietrza, który może pracować w trybie automatycznym – bez ingerencji użytkownika, dzięki zastosowaniu czujników, na bieżąco kontrolujących jakość powietrza w pomieszczeniu. Oczyszczacz Sharp KC-A40EUW wyposażony został także w dodatkowe funkcje: Ion Shower służącą do przygotowywania komfortowych warunków powietrza przed snem, a także funkcję Pollen, czyli specjalnie zaprojektowany tryb oczyszczania gwarantujący szybkie i skuteczne pozbycie się pyłków np. wywołujących alergię.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Domowy oczyszczacz powietrza dla zdrowia i urody

  1. avatar dorota pisze:

    Polecam ten sklep – doradzctwo na 110% i szybka wysyłka.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Port Łódź
Sklep Dla Spania ma dostawę gratis - w związku z pandemią
Koszalin
Zapraszam do popisania osoby z Koszalina i nie tylko, nudzę się w domu...
Nielimitowane porady prawne 24/7
Ja korzystam z darmowych informacji w internecie, często są tam konkretne przypadki opisane, więc...
Płytki, parkiet czy panele
Żadnych paneli, to śmierdzi chemią! Najlepsze są deski drewniane, naturalna podłoga jak dawniej...