URODA I ZDROWIE

Domowy oczyszczacz powietrza dla zdrowia i urody

4 września 2018, dodał: Redakcja

Oczyszczacze powietrza stanowią grupę urządzeń, które w ostatnim czasie przeżywają na rynku bardzo intensywny rozwój. Przyczyną takiego stanu stale pogarszająca się jakość powietrza wokół nas. Głównym przeznaczeniem oczyszczaczy powietrza jest ochrona naszego zdrowia i życia poprzez usuwanie z powietrza niebezpiecznych zanieczyszczeń. Warto również wiedzieć, że oczyszczacze przy okazji mogą także zadbać o naszą urodę.

Oczyszczacze powietrza, a nasze zdrowie

Oczyszczacze powietrza wyposaża się w takie technologie, które jak najlepiej mają chronić nasze zdrowie. Główną funkcję pełnią tutaj zaawansowane systemy filtracji, w skład których wchodzą między innymi filtry HEPA oraz filtry węglowe.

Filtry HEPA wyłapują z powietrza zanieczyszczenia stałe, takie jak zawarte w smogu pyły zawieszone PM10 czy PM2.5, które mogą przedostawać się wraz z wdychanym powietrzem do naszych płuc i dalej do krwiobiegu, wywołując groźne choroby zarówno układu oddechowego, jak i krwionośnego, przyczyniając się między innymi do powstawania astmy oraz nadciśnienia tętniczego. Usuwają one również z powietrza pyłki roślin, zarodnik pleśni i inne czynniki mogące wywoływać alergię.

Filtry węglowe natomiast, usuwają z powietrza zanieczyszczenia gazowe, takie jak lotne związki organiczne czy wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, z których liczne mają udowodnione działanie toksyczne, a nawet rakotwórcze.

Oczyszczacze powietrza wyposaża się również w jonizatory, które poprzez emisję tylko ujemnych, lub jednocześnie dodatnich i ujemnych jonów, przywracają naturalną równowagę jonową w powietrzu. Na tle innych pod tym względem wyróżnić należałoby oczyszczacze powietrza marki Sharp. Firma ta opatentowała swoją zaawansowaną technologię jonizacji Plasmacluster. Ze względu na sposób wytwarzania jonów, gwarantujący ich przedłużoną żywotność w powietrzu, urządzenia te w sposób szczególny są w stanie oczyszczać powietrze. Firma Sharp sugeruje, że staje się ono wręcz tak czyste, jak w lesie. „Klastry” jonów wytwarzanych przez jonizatory Plasmacluster są również w stanie skutecznie unieszkodliwiać znajdujące się w powietrzu bakterie i wirusy.

Ważnym aspektem, o który potrafią zadbać także niektóre modele oczyszczaczy, jest wilgotność powietrza. Jak wiadomo zbyt suche powietrze szkodzi zdrowiu, powodując przede wszystkim wysychanie błon śluzowych gardła i nosa oraz podrażnienia oczu. W wyniku tego może dochodzić do częstszych infekcji w obrębie dolnych i górnych dróg oddechowych. W przypadku borykania się z problemem wilgotności powietrza, utrzymującej się poniżej poziomu 40%, warto zastanowić się nad wyborem modelu oczyszczacza z wbudowanym nawilżaczem.

Jak oczyszczacze powietrza mogą zadbać o naszą urodę?

Odpowiedzią na to pytanie będą wbudowane w oczyszczacze powietrza jonizatory Plasmacluster i urządzenia z nawilżaczami powietrza. Jonizatory opatentowane przez markę Sharp mają udowodniony dobroczynny wpływ na skórę. Przebywanie w pomieszczeniu, w którym włączony jest jonizator Plasmacluster dodaje skórze blasku, a jeśli jednocześnie używany jest również nawilżacz, otrzymujemy korzystny wpływ także na stopień jej nawilżenia, poprzez zapobieganie zbyt szybkiej utracie wody z jej wierzchnich warstw. Spanie w pomieszczeniu z czystym, odświeżonym powietrzem będzie skutkowało lepszym wysypianiem się, co w bezpośredni sposób przełoży się również na nasz dobry, zdrowy wygląd.

Wszystkie te technologie oraz zalety z nich płynące dostać można w oczyszczaczu Sharp KC-A40EUW. Jest to zaawansowany model oczyszczacza powietrza, który może pracować w trybie automatycznym – bez ingerencji użytkownika, dzięki zastosowaniu czujników, na bieżąco kontrolujących jakość powietrza w pomieszczeniu. Oczyszczacz Sharp KC-A40EUW wyposażony został także w dodatkowe funkcje: Ion Shower służącą do przygotowywania komfortowych warunków powietrza przed snem, a także funkcję Pollen, czyli specjalnie zaprojektowany tryb oczyszczania gwarantujący szybkie i skuteczne pozbycie się pyłków np. wywołujących alergię.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Domowy oczyszczacz powietrza dla zdrowia i urody

  1. avatar dorota pisze:

    Polecam ten sklep – doradzctwo na 110% i szybka wysyłka.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Baza pod lakier- czy jej używacie?
Na zniszczone paznokcie to mogę polecić mnóstwo odżywek czy olejków na skórki...
Plamki na paznokciach
Wydaje mi się, że najlepiej rozejrzeć się wśród odżywek, ceny są bardzo niskie,...
wzmocnienie paznokci
Mi najbardziej pasują kosmetyki do paznokci w sam raz na moją kieszeń, a jakość...
Rozdwajająca się płytka
Pozostaję wierna odżywkom , moja szybko wzmacnia paznokcie, nie podrażnia i ma naturalny mleczny...