Domek dla dziecka wartością wychowawczą

20 lutego 2019, dodał: Redakcja

Własny domek do zabawy to spełnienie marzeń prawie każdego dziecka. Nieważne czy będzie plastikowy, drewniany, na drzewie czy w ogrodzie. Chodzi tutaj o autonomię, niezależność i samodzielność.

Własny domek zagwarantuje długie godziny spędzone na zabawie oraz budowaniu kreatywności naszych pociech.

Rozwój dziecka a domek do zabawy

Dobrze, aby dzieci spędzały jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Wpływa to korzystnie na jego rozwój oraz zdrowie. Oczywiście zajęcia sportowe czy długie spacery są potrzebne, ale nic nie zastąpi swobodnej zabawy w ogrodzie. Dzięki zorganizowaniu dla dziecka jego własnej przestrzeni w ogrodzie może korzystać z własnego domku kiedy tylko chce. To bardzo kreatywny sposób na spędzanie czasu dla dziecka, a przy tym zachęta do aktywności fizycznej.

Domek-dla-dzieci-Jurek.jpg
domek dla dzieci Jurek fot. Ogrodosfera

Dodatkowa zaleta domków dla dzieci jest to, że można się w nim bawić niezależnie od pogody. Kiedy jest chłodniej i pada deszcz nic nie staje na przeszkodzie, aby się bawić w środku. Natomiast w upalne dni dzieci schowają się w nim przed promieniami słonecznymi. To wspaniałe miejsce do wspólnej zabawy z kolegami, taki domek może stać się posterunkiem szeryfa czy salonem do serwowania herbatki lub kryjówką piratów. Wiele modeli można zobaczyć w https://ogrodosfera.pl/domki-dla-dzieci warto obejrzeć wiele różnych modeli przed zakupem. Wyobraźnia dzieci przy takim wsparciu z pewnością będzie rozwijać się szybciej a dziecko uwierzy w swoje siły jak jak i doceni nasze zaufanie.

Nie należy zapominać o potrzebie posiadania swojego własnego, prywatnego miejsca jakim może stać się domek. To swojego rodzaju kryjówka, która z pewnością sprawdzi się także w tych gorszych chwilach dla dziecka, gdzie będzie czuł się bezpiecznie. Posiadanie domku przez dziecko to również rozwój i wspomaganie jego samodzielności. Ważne, aby dorośli nie ingerowali i dziecko musiało samo zajmować się wnętrzem, udekorowaniem, sprzątaniem oraz przyjmowaniem gości w domku.

O czym pamiętać wybierając domek dla dziecka?

Przede wszystkim wybierając domek do zabawy dla dziecka należy zwrócić uwagę, aby był bezpiecznym miejscem. A w szczególności chodzi tutaj o wysokiej jakości materiały, z którego zbudowany jest domek. Plastik nie może być zbyt cienki oraz nie mogą pojawiać się ostre krawędzie. Inne wrażliwe miejsca to zawiasy w drzwiach czy drabinka, jeśli domek jest na podwyższeniu. Pamiętajmy, że dzieci mają niespożyte pokłady energii i konstrukcja musi być naprawdę solidna.

Domek-drewniany-dla-dzieci-Ula.jpg
domek dla dzieci Ula fot. Ogrodosfera

Jeśli chodzi o domki plastikowe to mają przewagę nad drewnianymi, ponieważ przodują tutaj obłe kształty oraz brak użycia gwoździ w montażu. Co zdecydowanie wpływa korzystnie na bezpieczeństwo podczas użytkowania. Jednak nie dla każdego to rozwiązanie się sprawdzi, bowiem starsze dzieci będą potrzebować większego domku z drewna. Ponieważ do budowy takiej konstrukcji potrzebne jest użycie m.in. gwoździ czy metalowych zawiasów, może wydawać się mniej bezpieczny. Jednak w bardzo prosty sposób można temu zapobiec, wystarczy regularna konserwacja. Zwłaszcza po zimie kiedy to niskie temperatury, śnieg i wiatr niekorzystnie mogą wpłynąć na konstrukcję drewnianą. Należy sprawdzić stan drewna, zwłaszcza więźby dachowej, barierek i drabinki.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Pełen wdzięku komplet wykonany ze zmysłowego, szyfonowego materiału
Cena:
96 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Oryginalna forma i intrygujący efekt świetlny - teraz w promocyjnej cenie!
Cena:
699 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

kolor włosów a karnacja
A ja zgodzę się z opiniami, że kolor włosów i karnacji powinny ze...
Jaki kosmetyk zakupiłaś sobie ostat…
No mój pokój wygląda jak mini drogeria, ostatnio zakochałam się w produktach poleconych...
Co na wypadanie włosów?
Ja odwiedziłam ostatnio studio Miraflores, po konsultacji z trychologiem zdecydowałam się na wykonanie mezoterapii,...
Jak sobie radzicie z trądzikiem?
Mi przy trądziku bardzo pomogły domowe maseczki z cynamonu. Z resztą jak ktoś...