URODA I ZDROWIE

Dobieramy szare soczewki kolorowe – wskazujemy konkretne rozwiązania

10 czerwca 2021, dodał: Redakcja

Szacuje się, że szare tęczówki posiada około 2% populacji. To naprawdę mało. Szare soczewki kontaktowe są więc świetnym sposobem na dodanie spojrzeniu wyjątkowości i spotęgowanie atrakcyjności całego wyglądu. Jakie konkretnie soczewki wybrać? W tym artykule dokonujemy przeglądu najpopularniejszych modeli i opowiadamy, dla kogo przeznaczone są szare soczewki kontaktowe.

Kolorowe soczewki kontaktowe – skąd tak duża popularność?

Kolorowe soczewki kontaktowe wręcz podbiły rynek optyczny. Sprawiły bowiem, że nudna i wymagająca korekcja wzroku – jak postrzega ten zabieg wielu użytkowników, może stać się kolorowa, ciekawa i fascynująca. Z czasem producenci rozbudowali swoje oferty do maksimum, oferując nie tylko różne kolory soczewek (naturalne i zwariowane), lecz także różne rodzaje samych szkieł – jednodniowe, miesięczne, kwartalne, z mocą korekcyjną i bez niej. Kolorowe soczewki kontaktowe stały się więc dostępne dla każdego – osób o zdrowych oczach i z problemami wzrokowymi, dla osób aktywnych i ceniących ponad wszystko higienę oraz wygodę. I to za stosunkowo niewielką cenę, szczególnie w przypadku “zerówek”. To prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na czasami wręcz diametralną zmianę wyglądu. W końcu oczy to zwierciadło duszy!

O zasadach doboru szarych soczewek kontaktowych

W kategorii szarych soczewek kolorowych mieszczą się zarówno odcienie perłowe, jak i bliskie czerni. W tej odmianie każdy może znaleźć coś dla siebie. To świetne uzupełnienie subtelnej, stonowanej i klasycznej stylizacji. Wiele tego typu szkieł jest wzbogaconych srebrzystym wykończeniem, które dodaje spojrzeniu głębi i wyjątkowości. Niektóre z nich, dzięki dodatkowemu pierścieniowi zewnętrznemu, optycznie powiększają oko. Dzięki temu, że kolor jest naturalny, nie ma mowy o sztuczności uzyskanego efektu. Szare soczewki kolorowe to najlepszy dowód na to, że “szare” to niekoniecznie “nijakie”.

W doborze kolorowych soczewek kontaktowych masz dwie opcje – wybrać taką barwę, o jakiej od dawna marzysz lub wziąć pod uwagę typ posiadanej urody i dobrać kolor, który będzie z nim spójny. Szare soczewki kolorowe to doskonała opcja dla brunetek i brunetów oraz osób o raczej ciemniejszej karnacji. Działa tu bowiem zasada kontrastu – szare oczy są w takim przypadku mocnym odświeżeniem. Pamiętaj jednak, że to tylko propozycja. Decyzja należy do Ciebie.

Dostępne rodzaje szarych soczewek kontaktowych

Producenci kolorowych soczewek stale się prześcigają w jakości i różnorodności swoich ofert, dlatego teraz do dyspozycji masz wiele rodzajów szarych szkieł kontaktowych. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i ponad wszystko cenisz higienę oraz wygodę stosowania, wypróbuj jednodniowe szare soczewki kontaktowe. Osobom, które nie mają problemu z pamiętaniem o codziennej pielęgnacji polecana jest wersja miesięczna soczewek szarych. W każdym  z tych dwóch rodzajów znajdziesz szare soczewki kontaktowe z mocą korygującą oraz “zerówki”.

Z kategorii jednodniowych szarych soczewek kontaktowych polecamy szczególnie:

FreshLook® One Day – produkt znanego i cenionego na całym świecie producenta: Alcon® Vision Care. Oparty na tlenoprzepuszczalnym i mocno nawilżonym materiale Nelfilcon A. Soczewki te zapewniają naturalną, a jednocześnie intensywną zmianę koloru tęczówek, dzięki technologii wdrukowywania barwnika wewnątrz szkła, nie tylko do zewnętrznej powłoki. To najwyższa wygoda stosowania, dzięki ultracienkim krawędziom i technologii LightStream, gwarantując szybkie i dokładnie dopasowanie soczewki do oka.

W kategorii miesięcznych szarych soczewek kontaktowych polecamy:

Air Optix® Colors – miękkie soczewki kontaktowe oparte na materiale Lotrafilcon B. Charakteryzują się bardzo wysoką przepuszczalnością tlenu, co gwarantuje zdrowie i komfort oczu. Pozostają nawilżone i niewyczuwalne nawet przez cały dzień. Powierzchnia jest odporna na gromadzenie zanieczyszczeń. Naturalny efekt koloryzacji zapewnia barwnik zatrzymany wewnątrz materiału.

A Ty które soczewki w tej wersji kolorystycznej wybierzesz dla siebie? Jeżeli jeszcze masz wątpliwości, to więcej propozycji szarych soczewek kolorowych – wyłącznie od renomowanych producentów – znajdziesz w sklepie internetowym Szkla.com.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz