Dlaczego warto nosić nakrycie głowy latem?

2 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Chyba każdy z nas pamięta z czasów dzieciństwa, że noszenie czapki było przykrym obowiązkiem, który wymuszali na nas rodzice. Wtedy noszenie czapki wydawało się po pierwsze niemodne, a po drugie niepraktyczne. Jednak już od kilku lat odpowiednie nakrycie głowy to niezbędny dodatek, który potrafi świetnie uzupełnić outfit. Noszenie stylowego nakrycia głowy stało się więc niezbędnym elementem wielu wiosenno-letnich stylizacji.

nakrycie głowy

Dziś noszenie czapki wiąże się nie tylko z byciem modnym, ale przede wszystkim ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Nakrycie głowy, a zdrowie

Uporczywy ból głowy często jest efektem braku odpowiedniego zadbania o głowę w gorące dni. Jest ona wyjątkowo wrażliwa na gorące słoneczne promienie. Warto więc, szczególnie w ciepłych okresach zadbać o odpowiednie osłonięcie głowy. Jeżeli chodzi o nakrycia głowy, to trendy modowe w tym obszarze nie ulegają drastycznym zmianom. Są okresy gdy modniejsze są czapki bejsbolówki, a bywają okresy kiedy większym uwielbieniem cieszą się jednak kapelusze. Niezmiennie jednak, najważniejsze aby nakrycie głowy było odpowiednio dobrane do stroju i kształtu głowy. Nie ma więc obaw, że popełnimy faux pas jeśli chodzi o dobór czapki. Czapka należy do tych elementów garderoby, których nigdy nie jest zbyt wiele. W każdej szafie zmieści się kolejne stylowe nakrycie głowy. Dzięki niej w łatwy sposób, dodamy szyku każdej stylizacji. Na rynku dostępnych jest dziś  ogromny wybór czapek casualowych dla kobiet i mężczyzn, przeznaczonych na każdy sezon. Zarówno lekkie lniane kaszkiety, które skutecznie ochronią głowy przed słońcem, jak i też ciepłe pilotki czy traperki, w których nie straszna nam będzie mroźna zima, szeroki wybór różnego rodzaju czapek dostępny jest tutaj https://www.sterkowski.pl.

Tyle czapek, ile głów.

Nie ma zasad co do kolorów. Latem można postawić na sportowe, rażąco pomarańczowe czapki, lub delikatne, bardziej stonowane kolory. Świetnie sprawdzą się również kaszkiety w odcieniach brązu, grafitu, szarości lub w delikatną kratkę. Mają one nadać strojowi klimat brytyjskiej i nieco dystyngowanej wsi, co jest jedną z modniejszych stylizacji tego sezonu. Dobór tego, co pojawi się na głowie zależy już tylko od naszej wyobraźni, noszonego stroju i… temperatury.

Właściwości materiałów

Są takie tkaniny, które sprostają nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom. Jedną z bardziej wartościowych tkanin jest len, którego właściwości są nieocenione. Wygoda w noszeniu, oddychalność – to cechy, które przede wszystkim charakteryzują czapki wykonane z lnu. Jest to materiału, który idealnie sprawdzi się o każdej porze roku. Ta wyjątkowa tkanina znana jest już od starożytności. Jest niezwykle chętnie wykorzystywana ze względu na ponadczasową elegancję. Tkaninę lnianą wytwarza się z naturalnego włókna pozyskiwanego z łodygi lnu. Bywa, że materiał  zawiera domieszkę bawełny, poliestru czy wełny dla uzyskania szerokiego spektrum właściwości. Ogromną zaletą lnu jest to, że jest on antyalergiczny i antybakteryjny a wzbogacony o domieszki może być także np. odporny na zagniecenia.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz