Dlaczego warto korzystać z dobrodziejstw wód termalnych?

1 marca 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kąpiele w basenach termalnych cieszą się coraz większą popularnością wśród amatorów wodnych atrakcji. Warto jednak pamiętać, że sesje w termach to nie tylko doskonała rozrywka i rekreacja, ale również sposób na podbudowanie zdrowia i odnowę ciała. Ciekawą informacją dla pań jest fakt, iż woda termalna może mieć także działanie upiększające.

bbb

Prozdrowotne działanie wód termalnych

Pochodzące z czystego, pełnego cennych minerałów wnętrza ziemi, ciepłe wody termalne wykazują niezwykle korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Kąpiele w basenach termalnych minimalizują skutki urazów, zwalczają liczne dolegliwości, wspomagają leczenie i zapobiegają powstawaniu wielu chorób. Znany jest dobroczynny wpływ wód termalnych na krążenie, dlatego kąpiele w nich polecane są nadciśnieniowcom, osobom z chorobami serca i układu krwionośnego. Sesje w termach dużą ulgę mogą przynieść również osobom cierpiącym na reumatyzm i inne schorzenia układu kostnego oraz bóle stawów i mięśni różnego pochodzenia, na przykład powstałe w efekcie kontuzji sportowych.

Kąpiele w wodach termalnych bardzo korzystnie wpływają na działanie układu nerwowego, dlatego zalecane są dla osób przebywających w stanach długotrwałego stresu, a także cierpiących na bezsenność, nerwice oraz inne dolegliwości natury psychicznej. Działanie kojące, relaksacyjne i rozluźniające kąpieli w termach sprzyja także osobom cierpiącym na migreny oraz inne dolegliwości bólowe.

Dobroczynny wpływ na skóry

Wysoka zawartość biopierwiastków sprawia, że wody termalne wykazują znakomity wpływ na kondycję skóry. Podczas kąpieli minerały przenikają w głąb skóry odżywiając ją, uaktywniając procesy obronne i stymulując jej regenerację. Dlatego też kąpiele w termach polecane są osobom borykającym się z różnego typu problemami skórnymi. Dzięki zawartości siarki, wapnia, krzemu, żelaza i innych pierwiastków, woda termalna skutecznie wspomaga walkę z uporczywymi zmianami skórnymi, w tym z trądzikiem, łuszczycą, alergiami. Działa w sposób kojący, łagodzący i odbudowujący, a tym samym pomaga skórze szybciej powrócić do naturalnego, zdrowego wyglądu.

Nie bez znaczenia są również bogate właściwości pielęgnujące i upiększające wód termalnych. Na kąpiele w nich powinny zatem zwrócić uwagę osoby, które szukają naturalnych sposobów na odmłodzenie skóry, przywrócenie jej miękkości, gładkości i sprężystości.

Podróż do wód termalnych

Z roku na rok ilość miejsc w Polsce, w których można zażyć kąpieli termalnych, jest coraz większa. Aczkolwiek niezmiennie, od kilku lat, najbogatszą ofertą w tej dziedzinie może pochwalić się Podhale. Baseny termalne Terma Bania w Białce Tatrzańskiej to jeden z najchętniej odwiedzanych obiektów tego typu. Wyposażony jest w kompleks zbiorników termalnych, które w ciekawy sposób podzielono na strefę zabawy i strefę relaksu. Bez względu na to, czy preferujemy wypoczynek aktywny czy spokojny, z całą pewnością kąpiele termalne to recepta na kompleksową odbudowę zdrowia oraz poprawę wyglądu i samopoczuci

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...