Dlaczego należy pić dużo wody?

19 lutego 2018, dodał: Redakcja

W wielu krajach Europy Zachodniej picie dużej ilości wody jest lekiem na różne problemy zdrowotne. Na osłabienie, przeziębienie, ból głowy, zmęczenie. „Pij wodę!” usłyszymy od lekarza w Wielkiej Brytanii, Skandynawii, o południu naszego kontynentu nie wspominając. Chodzenie z butelką wody do pracy, na spacer, na siłownię, niezależnie od aury, powinno wejść nam w krew. Bo picie dobrej wody to dziesiątki korzyści, z których często my – kawosze, miłośnicy herbaty, a także coli czy oranżady często nie zdajemy sobie sprawy.

Co daje picie wody?

Tutaj może nastąpić długa lista korzyści, jakie wynikają z ciągłego nawadniania organizmu. Osobom zdrowym poleca się picie przede wszystkim wody źródlanej, której przykładem może być Żywiec Zdrój, czyli woda z idealnie zbilansowaną ilością minerałów. Taka woda powstrzymuje nadmierny apetyt, poprawia trawienie oraz pobudza metabolizm, czyli pomaga zrzucić zbędny balast kilogramów i utrzymać właściwą wagę ciała. Wspomaga redukcję złego cholesterolu, poprawia funkcjonowanie wątroby, wypłukuje z organizmu toksyny, także przez wspomaganie działania jelit. To sprawia, że czujemy się lżejsi, bardziej energiczni, mamy mniejszą skłonność do bycia sennymi, zdenerwowanymi, lepiej pracujemy, ale także świetnie wykorzystujemy czas wolny.

Woda źródlana zawsze jest “fit”. Redukuje cellulit i wspomaga rzeźbienie mięśni, reguluje temperaturę organizmu i dostarcza minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów. Może być więc doskonałą bazą także dla specjalistycznych napojów dla sportowców lub osób bardziej niż przeciętnie aktywnych fizycznie. Jej picie poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu, stąd też przypisuje się wodzie właściwości poprawiające funkcjonowanie serca, zmniejszające ryzyko zachorowania na nowotwór okrężnicy, pęcherza czy raka piersi. Na pewno jednak zmniejsza bóle głowy, zwalcza zmęczenie i dodaje energii.

Warto wypić wodę, a nie napój energetyczny, gdy długo pracujemy, jedziemy od wielu godzin samochodem, albo zarwaliśmy noc, niezależnie od powodu (na kaca też działa). Wodę pić należy także wtedy, kiedy dopadnie nas przeziębienie. Nawadnia spocony organizm, zwalcza gorączkę i ból mięśni. Niweluje też nieświeży oddech i nawilża skórę od środka, zapobiega pierzchnięciu ust, dlatego ma wpływ na nasz wygląd i atrakcyjność. Dla osób z chorobami nerek czy pęcherza jest czynnikiem oczyszczających organizm i poprawiającym funkcjonowanie tych ważnych narządów. Koniecznie należy pamiętać, że nawet ubytek wody z organizmu na poziomie 10 procent powoduje niezdolność do podjęcia jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Gdy strata wody przekroczy 22%, organizm po prostu umiera.

Kiedy pić wodę?

Przede wszystkim należy ją pić codziennie, bardzo regularnie, małymi łykami, czyli wody należy pić dużo (30 ml wody na 1kg masy ciała), ale powoli. Najlepiej między posiłkami: 10 minut przed jedzeniem i 10 minut po. A dzień rozpoczynać od szklanki wody. Czekanie na poczucie pragnienia jest błędem. Pragnienie oznacza, że już organizm zdążył się odwodnić. Więcej wody powinny pić kobiety ciężarne i karmiące – im zaleca się nawet 3 litry wody dziennie. Woda niezbędna jest też dzieciom. Woda Żywiec Zdrój powinna być podawana maluchom, by wzrastały w przekonaniu, że żadna herbata, żaden sok, a już na pewno napój nie zastąpi czystej wody w codziennej diecie. Na szczęście maluchy szybko przekonują się do jej picia i łatwiej niż dorosłych nauczyć jest ich częstego sięgania po butelkę z wodą.

Z czego pić?

Najbezpieczniej z plastikowej butelki, która jest lekka, nie tłucze się, można ją poddać recyklingowi. Sięgając po wodę, zwracajmy uwagę, by była nieotwarta, świeża (zobaczcie artykuł na ten temathttp://www.newsweek.pl/biznes/firma/woda-zywiec-zywiol-zdroj-niewinna-co-bylo-przyczyna-poparzenia-,artykuly,406416,1.html). Wody otwartej nie powinno długo przechowywać się nawet w lodówce. Woda źródlana może służyć za podstawę innych napojów – do parzenia herbaty, kawy, do przygotowywania soków i napojów. Wodę zawsze warto mieć w domu w dużej ilości. Osoby, które nie mogą przekonać się do picia wody, mogą dodawać do niej miód, owoce, przede wszystkim zdrową i oczyszczającą cytrynę, przygotowywać ją z dodatkiem ziół czy korzeni (np. imbiru).

Gazowana woda ma taki sam skład jak ta bez gazu, ale osoby o wrażliwym żołądku powinny z niej zrezygnować. Może ona jednak być alternatywą dla tych, którzy lubią bąbelki i chcą dodać wodę do ulubionego soku lub drinka. Wchłania się ona też szybciej do przewodu pokarmowego i przyspiesza wydalanie zbędnych produktów przemiany materii, dlatego zalecana jest do picia po intensywnym wysiłku fizycznym. Żywiec Zdrój w formie z gazem lub bez może nam towarzyszyć codziennie.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Prezenty
zajrzyj do Home and You Tam jest dość duży wybór artykułów do domu
Babskie auto
takim miejskim autkiem jest nissan micra. Małe wszędzie się zmieści
Czy warto wyjeżdżać za granicę - na…
nadal można dość dobrze zarobić wyjeżdżając do pracy zagranicę. Ostatnio moja znajoma zrezygnowała...
Ogólnie o zdrowiu
Zgadzam się z odpowiedziami kolegów powyżej.