Dieta sokowa – czym jest i kto może na niej skorzystać?

23 lipca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dieta sokowa polega na całkowitym zastąpieniu stałych posiłków spożywanych w ciągu dnia, napojami z owoców i warzyw. Osoba stosująca dietę na kilka dni rezygnuje ze spożywania dań o stałej konsystencji na rzecz płynnych posiłków. Celem diety jest oczyszczenie organizmu z toksyn, a jej bezpieczne stosowanie wymaga przestrzegania kilku zasad. Jakich?

dieta sokowa

Rozpoczęcie i stosowanie diety sokowej

Dieta sokowa cechuje się niską kalorycznością posiłków, które mają formę płynnych napojów. Przygotowuje się je ze świeżych warzyw i owoców, a osoba stosująca dietę na kilka dni zrezygnować musi z jedzenia posiłków w formie stałej. Płynne koktajle mają wspierać przemianę materii i przyspieszać przyswajanie substancji odżywczych do organizmu. Jak podkreśla zespół Just Do Eat Catering, dieta sokowa ma charakter krótkoterminowy, a jej stosowanie ma spowodować oczyszczenie ciała z toksyn, pozbycie się złogów z jelit oraz utratę wagi. Często ten sposób odżywiania może być stosowany przez 1-7 dni w zależności od możliwości organizmu.

Komu polecana jest dieta sokowa?

Detoks sokowy może być stosowany przez każdego. W czasie jego trwania zaleca się dokładnie słuchać swojego ciała, rezygnując z intensywnej aktywności fizycznej, czy dbać o odpowiednią ilość snu. Dieta sokowa wiąże się ze zmianą dotychczasowych nawyków żywieniowych, stąd organizm potrzebować będzie szczególnego wsparcia z Twojej strony. Poleca się ją zwłaszcza osobom:

  • dążącym do uzyskania szczupłej sylwetki,
  • chcącym oczyścić ciało z toksyn,
  • odżywiającym się nieprawidłowo,
  • chcącym zmienić swój styl życia,
  • wielbicielom zup, kremów i soków owocowych.

Osoby decydujące się na detoks napojami warzywno- owocowymi mogą zamówić catering dietetyczny lub przygotowywać napoje samodzielnie. Zaletą stosowania dań od firm podobnych do Just Do Eat Catering będzie różnorodność posiłków, co jest ważne podczas stosowania diety.

Efekty ze stosowania diety

Podstawowym rezultatem ze stosowania diety sokowej będzie pozbycie się z organizmu zalegających toksyn oraz oczyszczenie jelit z nagromadzonych złogów. Płynne posiłki pomogą w regulacji pracy układu trawiennego i przyczynią się do wzrostu odporności organizmu. Osoby stosujące detoks mogą zauważyć u siebie lepsze samopoczucie, któremu towarzyszyć będzie redukcja zmęczenia. Poprawi się ich pamięć i koncentracja, a do organizmu przedostaną się ważne dla niego elementy, jak witaminy, minerały i błonnik.

Stosowanie diety sokowej pomaga oczyścić organizm z toksyn. Podczas jej trwania dobrze słuchać własnego organizmu, rezygnując z intensywnego wysiłku. W zależności od potrzeb i możliwości ciała, detoks trwa zwykle od 1 do 7 dni.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Paznokcie hybrydowe
Piękne pazurki hybrydowe robią w salonie w Olsztynie. Zresztą nie tylko hybrydowe,...
Dobre salony fryzjerskie
jak jesteś z Warszawy to polecam, zeszłam z brązu na blond,kolor wyszedł super,...
Utrzymanie porządku
Mnie w utrzymaniu porządku w domu pomagają panie sprzątające. Dla ludzi zapracowanych i...
Ulubione fryzury
ostatnio to głównie albo kucyk albo puszczone luźno, często je po prostu suszę...