Dieta pudełkowa – opinie dietetyków. Zobacz czy warto skorzystać z cateringu dietetycznego

10 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Osoby zmagające się z problemami wynikającymi z nadwagi oraz wszyscy, którym z przyczyn zdrowotnych lekarze zalecili dbanie o odpowiednie odżywianie, coraz częściej mają okazję skorzystać z diety pudełkowej. Na czym polega taki sposób odżywiania? Jakie są opinie ekspertów na temat diety pudełkowej? Czy takie żywienie pomoże w utracie wagi? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Opinie dietetyków o diecie pudełkowej i cateringach dietetycznych

Opinie na temat diety pudełkowej, z którymi można zetknąć się w internecie, są najczęściej bardzo pozytywne i zachęcające do skorzystania z takiego rozwiązania. Jak mówi dietetyk Agnieszka Cieplowska „Jeśli jedzenie jest dla Ciebie środkiem do osiągnięcia celu i jesteś osobą aktywną — pokochasz catering”. Podobnie na temat diety pudełkowej wypowiada się dietetyk Viola Urban – „Catering to odpowiedź na potrzeby rynku, dla wszystkich tych, dla których czas to pieniądz”.

Niejedno forum daje możliwość zapoznania się z opiniami na temat cateringu dietetycznego, nie tylko ze strony prywatnych użytkowników, którzy już skorzystali z takiego rozwiązania, ale również od fachowców, którzy dostrzegają więcej aspektów takiego trybu żywienia.

Dlaczego warto korzystać z usług cateringów dietetycznych?

Tempo życia wymusza rezygnację z pewnych codziennych czynności na korzyść innych. Coraz mniej osób z powodu napiętego planu dnia nie ma w swoim grafiku czasu na gotowanie. Poza tym dzięki cateringowi dietetycznemu można urozmaicić swoje żywienie i dostarczyć organizmowi wartościowych składników, a przez to odżywić go, odciążając zestresowany układ nerwowy.

Czym kierować się przy wyborze firmy cateringowej?

Kluczowe znaczenie przy wyborze będzie miała na pewno lokalizacja. Większość firm oferuje bezpłatną dostawę posiłków, trzeba jednak sprawdzić, czy działa ona w regionie lub mieście, w którym zamieszkujemy. Nie bez znaczenia jest także cena diety pudełkowej, która potrafi różnić się u jednych, a być zupełnie inna u drugich dostawców. Czasami skorzystać można ze specjalnych zniżek, kodów i programów lojalnościowych oraz czasowych rabatów, które pozwolą na obniżenie ceny posiłków.

Warto także przeanalizować, czy w ofercie danej firmy znajduje się dieta, której potrzebujemy, a także, jakie opinie ma dana firma.

Ile kalorii powinna zawierać moja dieta pudełkowa?

Najkrócej mówiąc — to zależy. Od czego? Od różnych czynników. Inne będzie zapotrzebowanie kaloryczne osoby ciężko pracującej fizycznie, a zupełnie inne w przypadku kogoś, kto spędza 8 godzin za biurkiem, przy minimalnym wysiłku fizycznym.

Jeżeli Twoim celem jest utrata wagi, i to właśnie stanowić będzie głównym motywatorem zdecydowania się na dietę pudełkową, wielkości posiłków będą na pewno mniejsze niż w przypadku osoby aktywnej.

Firmy dostarczające posiłki w ramach diety pudełkowej oferują diety o zróżnicowanej kaloryczności, od 1000 do nawet 4000 kg kalorii dziennie. Każdorazowo przed rozpoczęciem diety warto skorzystać z konsultacji z dietetykiem i dopasować wartość kaloryczną do swojego trybu życia. Taką możliwość dają najczęściej dostawcy. Niektórzy z nich oferują także możliwość skorzystania z kalkulatora całkowitej przemiany materii, a także kalkulatora BMI. Pomocne w ustaleniu wielkości posiłków, na który ma się zapotrzebowanie, mogą być opinie osób, które już skorzystały z takiego rozwiązania. Pozwoli to na osiągnięcie zauważalnych efektów diety pudełkowej.

Platforma Submatiq ułatwi wybór

Popularnym miejscem, gdzie można porównać cateringi i jednocześnie sprawdzić opinie znajomych jest Submatiq, czyli platforma prezentująca wszystkie oferty działające w modelu abonamentowym, a do takich właśnie zaliczamy dietę pudełkową. Tak zaawansowana porównywarka cateringów dietetycznych to rozwiązanie, które sprawi, że będziesz zadowolony ze swojej diety i osiągniesz zamierzone efekty.

Popularne cateringi dietetyczne

Osoby zainteresowane przejście na dietę pudełkową mają do wyboru kilka jej rodzajów, pośród całej masy dostawców.

Wygodna dieta

To firma, która dostarcza świeże posiłki pod drzwi. Znana jest z profesjonalnego podejścia i staranności w przygotowaniu menu. Oferuje kilkanaście rodzajów diet w tym dietę ketogeniczną, bezglutenową czy też niskokaloryczną.

Body Chief

To inicjatywa, której nie trzeba przedstawiać ludziom z branży. Firma zasłynęła z reklamy, w której zagrali znani z telewizyjnych ekranów celebryci — związana ze światem kuchni Magda Gessler oraz Kuba Wojewódzki. Paradoksalnie, firma reklamowana jest przez osoby o dwóch skrajnie różnych sylwetkach. Pani Magda znana jest z puszystych kształtów, natomiast w przypadku Kuby Wojewódzkiego to wręcz granica niedowagi…

Oferowane są tutaj posiłki w zestawach o różnym stopniu wartości odżywczej i kaloryczności. Z proponowanych diet mogą skorzystać zarówno weganie, jak i osoby posiadające nietolerancję laktozy.

Maczfit

Maczfit, czyli 'jakość’, jako jeden z pierwszych w Polsce cateringów dietetycznych wdrożył procedury jakości, które posiadają międzynarodowe uznanie, potwierdzone certyfikatami. Profesjonalny zespół dba o przygotowanie zbilansowanych diet, a bezpłatne konsultacje dietetyczne pomagają w wyborze odpowiedniej, najlepiej dopasowanej diety.

Czy korzystanie z cateringów dietetycznych ma jakieś wady?

Niewątpliwie w przypadku cateringu dietetycznego znaleźć można więcej zalet niż wad. Pewne osoby zauważają jednak, że dieta pudełkowa najzwyczajniej w świecie rozleniwia i nie chcę się już potem wracać do samodzielnego gotowania. Otrzymywanie posiłków na cały dzień przez dłuższy czas jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, a powrót do przygotowywania sobie posiłków po zakończeniu takiej diety jest zauważalny, i to najczęściej na niekorzyść. Na dodatek posiłki przygotowywane w diecie pudełkowej nie zawsze mogą smakować tak, jak domowe. Czasami wydają się zbyt jałowe. Warto jednak pamiętać, że chodzi tu o zdrowie i to ono powinno być głównym wyznacznikiem składu posiłków w takiej diecie.

Czy na diecie pudełkowej można schudnąć?

Dieta pudełkowa przynosi widoczne efekty. Kluczowe znaczenie ma jednak to, czy dana osoba ściśle trzyma się posiłków zawartych w diecie. Dokładny skład i wartość kaloryczna jest dopasowana do danej osoby po to, by zauważalne efekty nastąpiły w jak najkrótszym czasie. Trzeba jednak być uczciwym wobec samego siebie i wtedy utrata wagi, stosując dietę pudełkową, jest niemal pewna.

Czy cateringi dietetyczne są eko?

Osoby korzystające z cateringu dietetycznego mogą przyczyniać się do ochrony środowiska, korzystając z firm nastawionych na bycie przyjaznym naturalnemu środowisku i oferujących eko pudełka oraz eko sztućce. Przygotowywanie posiłków w ramach diety pudełkowej sprawia też, że zużycie energii elektrycznej, wody i innych zasobów jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnego gotowania, co również zwiększa proklimatyczność i przyczynia się do ochrony przyrody.

Czy cateringi są badane przez sanepid?

Podobnie jak wszystkie inne firmy związane z dostarczaniem żywności, tak i te, które dostarczają klientom posiłki w diecie pudełkowej, muszą spełniać określone wymagania i normy prawne. Sanepid ma pełne prawo do kontrolowania, nakładania kar a niekiedy nawet zamykania firm, które nie trzymają się wytycznych i stwarzają zagrożenie dla zdrowia swoich klientów. Zwiększa to bezpieczeństwo użytkowników i daje pewność, że wszystkie specjalistyczne diety, oferowane przez firmy przygotowujące posiłki w ramach cateringu pudełkowego pozwolą zachować zdrowie.

Podsumowanie

Jak zatem widać, catering pudełkowy to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a przy tym zachować to, co najważniejsze — zdrowie. Aby jednak osiągnąć zamierzony efekt, bardzo ważne jest pamiętanie o regularności posiłków. Trzymanie się wyznaczonych pór, składu i wielkości posiłków pozwoli poczuć się lepiej i stracić na wadze.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

4 komentarzy do Dieta pudełkowa – opinie dietetyków. Zobacz czy warto skorzystać z cateringu dietetycznego

 1. avatar hanka_szklanka pisze:

  Chyba powoli się przekonuję do zainwestowania w catering. Tym bardziej, że chcę iść na siłkę..i jak juz będę poświęcać czas na trening to będzie go mniej na gotowanie..

 2. avatar agata6 pisze:

  Zamiast diety pudełkowej zawsze warto jest pójść do dobrej restauracji w której naprawdę dobrze zjecie.

 3. avatar Anonim pisze:

  Polecam tę dietę, zdrowo,różnorodnie i skutecznie

 4. avatar Majka pisze:

  U mnie takie rozwiązanie okazało się strzałem w 10! Zdecydowałam się i ta kuchnia od samego początku mi posmakowała:) Posiłki są dobrze doprawione, smaczne, świeże i apetycznie podane:) Taka dieta to prawdziwa przyjemność!

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Pomysł na prezent dla dziecka
Ja swoim dzieciom jak byli mali to kupowałam wszelkiego rodzaju puzzle, klocki, układanki, tablice...
Związek z niższym chłopakiem
Mój mąż jest mojego wzrostu a nawet może z cm niższy. Powiem szczerze,...
kolor ubrań
W nadchodzącym sezonie w modzie damskiej, modne kolory wiosna-lato 2024 takie, jak: elegancka biel,...
Coraz częstsze bóle nóg
Najczęściej stanowią także pierwszy objaw problemów z układem krążenia. Obrzęki nóg pojawiają się najczęściej...