Dieta OXY- efekty i jadłospis

27 marca 2019, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dieta OXY to ostatnio nowość i charakteryzuje się podawaniem organizmowi antyoksydantów w celu usunięcia toksyn. Pamiętaj jednak, że rozpoczęcie jakiejkolwiek diety musi zostać skonsultowane z Twoim lekarzem. Czasami istnieje sporo przeciwwskazań do podjęcia takich środków. Czy ta dieta jest bezpieczna dla naszego zdrowia? Ile kilogramów można zgubić? co warto o niej wiedzieć?

dieta oxy

Co to takiego dieta oxy?

Dieta OXY oznacza system odchudzania podzielony na trzy fazy. Dzięki temu można schudnąć w 3 tygodnie aż 15 kg. Dieta posiada nawet swoją oficjalną stronę, gdzie dostępne są gotowe jadłospisy. Dania opierają się na standardowej diecie białkowej, jednak posiadają kilka dodatkowych ulepszeń. To właśnie one sprawiają, że dieta nie odbija się negatywnie na nerkach i wątrobie. 

Każda faza diety OXY trwa 7 dni. Posiłki zawierają antyoksydanty zawarte w żurawinie, która wspomaga proces odchudzania oraz kefirze i otrębach pszennych. Shake OXy oczyszcza organizm z toksyn i drogi moczowe. Specjaliści twierdzą, że dieta nie powoduje uczucia zmęczenia, ciężkości, czy jakichkolwiek problemów z drogami pokarmowymi.

dieta oxy efekty

Etap I  – Fat Burning

W pierwszym etapie twórcy diety postawili na szybkie spalenie tkanki tłuszczowej. W menu znajdziecie w głównej mierze białko zwierzęce, które przyspieszy ten proces. Co ciekawe jadłospis nie wywołuje skutków ubocznych typu zaburzenia metabolizmu, zmian miażdżycowych czy obciążanie wątroby i nerki.

dieta oxy

Eatp II – Step

W tym etapie utrwalasz efekty uzyskane z kroku Fat Burning. Następnie kiedy nadchodzi drugi tydzień diety OXY do dań zostaje dodane białko roślinne. Specjaliści radzą , aby dania zawierały połowę białka roślinnego oraz połowę zwierzęcego.

dieta oxy

Etap III – Balance

Kolejny etap to stabilizacja procesu odchudzania. Dzięki temu unikniesz efektu jo – jo. Twórcy zaznaczają, że zawartość węglowodanów w daniach, czyli 15 – 20 % wartości energetycznej, odpowiada normom wskazanym przez Instytut Żywności i Żywienia. Oznacza to, że taka norma zapewnia dzienne zapotrzebowanie osoby dorosłej.

dieta oxy

Kwestia zdrowia

Diety zawsze budzą kontrowersje wśród lekarzy, dietetyków i miłośników zdrowego trybu życia. Dieta OXY jest bardzo podobna do diety Dukana, która nie ma zbyt wielu zwolenników. Dieta Dukana to głównie dania z białkiem zwierzęcym, co odbija się na zdrowiu. Jednak twórcy diety OXY postanowili wyeliminować ten problem dodając jeszcze białko roślinne. W OXY proteiny podaje się tylko przez 2 tygodnie co eliminuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Dieta jest zdrowa dzięki zbilansowanym posiłkom, które dostarczają wszelkich niezbędnych składników odżywczych do organizmu. Oczywiście, jak każda dieta i ta posiada minusy. Warto skonsultować z lekarze opcje szybkiego spadku wagi,  ponieważ dietetycy twierdzą, że efekty pierwszego etapu OXY wynikają ze spadku glikogenu. To może nieść za sobą ryzyko pojawienia się efektu jo- jo. Warto jednak zaznaczyć, że każdy organizm jest inny i zupełnie inaczej reaguje na wszystko. Z pewnością wizyta u lekarza rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości i ze spokojem zdecydujesz, czy rozpoczynasz taką dietę, czy też nie .

dieta oxy

Przeciwwskazania

Dieta OXY nie jest zalecana osobom, które zmagają się z chorobą nerek i wątroby, cierpią na wrzody żołądka i dwunastnicy, a także na obecność kamieni nerkowych. Dietę muszą sobie odpuścić również kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przeciwwskazaniem będzie również cukrzyca, nietolerancja na białko, niedokrwistość, czy niedobory pokarmowe. Okres dojrzewania to również nie najlepszy czas na stosowanie diety.

dieta oxy

zobacz również:

 

Dieta dla cukrzyków – przykładowe przepisy i jadłospis

Dieta dr Beaty Będzińskiej – jadłospis i przepisy

Dieta trzech minerałów

Dieta kliniki Mayo – jajeczne odchudzanie

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Mój sposób na zbudowanie właściwych…
Jeśli od początku dziecko czuje, że jest akceptowane i kochane to nie powinno...
Telefon na kartę czy na abonament?
Mam na kartę i sobie chwalę, nie będę zmieniać.
Mama lekomanka...?
Moja siostra właśnie tak stara się leczyć dzieci, łącząc naturalne metody z lekami
Dieta zgodna z grupą krwi
U mnie połowa zalecanych w tej diecie produktów nie jest w moim guście:)