URODA I ZDROWIE

Detoks skóry w domu – jak go zrobić?

20 lipca 2018, dodał: Redakcja

Szara, zanieczyszczona, bez energii. Sprawdź, jak oczyścić skórę oraz przywrócić jej blask i gładkość w czterech prostych krokach.

1. Oczyszczaj od środka

Żeby pozbyć się ziemistego koloru skóry musisz zadbać o detoks całego organizmu, nie tylko twarzy. Jak najlepiej go zrobić? Na cztery, pięć dni zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów, ogranicz zboża i tłuszcz na rzecz większej ilości warzyw i owoców.

Możesz wypróbować też detoks sokowy, ale ten nie powinien trwać dłużej niż trzy, cztery dni. Każdy dzień zaczynaj od szklanki gorącej wody z cytryną i cynamonem. Wypijaj ją od razu po przebudzeniu, dzięki czemu pobudzisz metabolizm z rana i przyspieszysz oczyszczanie organizmu.

2. Pamiętaj o złuszczaniu

Zwłaszcza jeśli nie opuszczasz miasta latem i nie będziesz wystawiać twarzy na silne słońce. Zamiast zwykłego peelingu, wybierz kosmetyki z kwasami owocowymi. Kilkuminutową maskę z kwasem glikolowym czy cytrynowym lub krem z ich dodatkiem nakładaj na twarz dwa, trzy razy w tygodniu.

W ten sposób najlepiej przywrócisz równowagę skórze, oczyścisz pory, dodasz blasku i wygładzisz drobne zmarszczki. Pamiętaj jednak o stosowaniu w tym czasie kremu z SPF 50 codziennie przed wyjściem z domu, nawet do biura. Najlepszy detoks ciała zagwarantuje ci za to szczotkowanie go na sucho po kąpieli szczotką z naturalnego włosia. Rób to trzy razy w tygodniu przed prysznicem.

3. Włącz od pielęgnacji kosmetyki z zieloną herbatą

Zwłaszcza pochodzącą z Japonii matchą, która jest prawdziwą bombą przeciwutleniaczy. Dzięki temu gwarantuje skórze silny detoks i usuwa z niej wszystkie negatywne skutki życia w wielkim mieście: szary wygląd, zmęczenie, obrzęki, utratę jędrności. Spowalnia też starzenie i przez to odsuwa w czasie pojawienie się zmarszczek.

Krem lub serum z jej dodatkiem stosuj codziennie przed wyjściem z domu, żeby ochronić ją przed spalinami, słońcem czy smogiem. A wieczorem, żeby oczyścić ją z zanieczyszczeń, które znajdują się na jej powierzchni. Więcej o zbawiennym działaniu zielonej herbaty na skórę przeczytasz na https://kobieta.wp.pl/wlasciwosci-zielonej-herbaty-czyli-sposob-na-piekna-cere-w-wielkim-miescie-6237920795924609a

4. Masuj skórę

Codzienny kilkuminutowy drenaż limfatyczny twarzy, wykonywany przed pójściem spać, pobudzi metabolizm skóry, jej oczyszczanie i usunie z niej obrzęki. Zacznij jego wykonywanie od brody, przechodząc w stronę uszu i skroni, uciskając twarz punkt przy punkcie na kilka sekund.

To samo zrób w okolicy oczu, zaczynając od wewnętrznego kącika górnej powieki. Na dolnej uciskaj skórę w odwrotnym kierunku. W ten sposób wzmocnisz jej oczyszczanie w nocy.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Konsultacje online z lekarzem
Ja osobiście korzystałam z konsultacji lekarskich online. Dobry sposób, że by uzyskać receptę...
ból menstruacyjny
Najlepsza metoda na bolesne miesiączki to tabletki antykoncepcyjne. Skracają czas okresu, regulują cykl,...
odchudzanie
Niestety, ale zbyt dużo wody robi zamieszanie w przewodzie pokarmowym, rozcieńcza soki żołądkowe...
Azjatycki tusz do rzęs - porażka !…
Dla mnie rzeczy z Chin itp. są mocno podejrzane, oni tam chyba używają składników,...