URODA I ZDROWIE

Detoks organizmu – jak zrobić i jakie są jego korzyści

22 kwietnia 2019, dodał: Redakcja

Oczyszczanie organizmu, jest kluczowym działanie, które ma wpływ na zdrowie  pracę całego ustroju. W organizmie codzienne gromadzą się zanieczyszczenia, toksyny i wolne rodniki. Jeżeli nie zapewnimy sobie stałej detoksykacji, to dojść może do powikłań zanieczyszczenia ustroju. O tym świadczyć mogą złe samopoczucie, problemy z cerą i włosami, zaburzenia hormonalne, problemy z nadwagą, a nawet spadek poziomu libido. Problemów, które są spowodowane za nadmiar toksyn w organizmie, jest naprawdę wiele, warto więc dowiedzieć się w jaki sposób można oczyszczać się i zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie. Jest kilka produktów, które mogą nam w tym pomóc. Oto lista tych najskuteczniejszych sporządzona wspólnie ze specjalistami z https://fibreselect.pl/.

1.  Woda do oczyszczania organizmu

Woda jest składnikiem, który znajduje się w organizmie człowieka. Jest ona odpowiedzialna za filtrowanie nerek, usuwanie produktów przemiany materii, a także wspomaganie wydalania toksyn. Wszystkie narządy i układy potrzebują wody do prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli w ciągu dnia pijemy jej za mało, to pojawić się mogą tego skutki uboczne. Przy tym pojawiają się takie objawy, jak:

  • Ból głowy,
  • Uczucie zmęczenia i znużenia,
  • Zaparcia,
  • Suchość skóry,
  • Trudności z koncentracją,
  • Problemy z pamięcią.

Organizm podczas oddychania, pocenia się i oddawania moczu wydala wodę, dlatego konieczne jest stałe uzupełnianie jej poziomu. Konieczne jest więc pocie około 2 litrów wody dziennie. Liczy się tu nie tylko woda mineralna, ale również różnego rodzaju herbaty, napije owocowe i ziołowe. Warto również pamiętać, że wypicie szklanki wody przed posiłkiem przyczynia się do zmniejszenia apetytu.

2.      Detoks organizmu z cytryną

Cytryna jest owocem o niepozornym wyglądzie, a daje ona wiele korzyści dla zdrowia. Jest ona odpowiedzialna za wspomaganie pracy wątroby, a także oczyszczanie tego narządu ze szkodliwych składników. Dodatkowo jej spożywanie może zmniejszać ryzyko powstawania kamieni żółciowych. Ma ona kwaśny smak, ale działa ona zasadowo na organizm człowieka, dzięki temu stanowi ona doskonały składnik diety detoksykacyjnej. Do odkwaszenia organizmu wystarczy picie szklanki wody z cytryną. Taki napój można wypić rano na czczo, a będzie miała ona działanie oczyszczające, a także pobudzi jelita do pracy.

3.      Zielona herbata na oczyszczenie

Zielona herbata to napój, który ma gorzki smak, więc nie jest ona lubiana. Jednak warto po nią sięgać, ponieważ jej picie daje wiele korzyści dla zdrowia. Napój ten wspomaga i reguluje procesy trawienne, a także przyczynia się do poprawienia metabolizmu w wątrobie. Jest ona bogata w katechiny, czyli składniki, które przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Zwiera również liczne polifenole, które wspomagają wydalanie wolnych rodników z organizmu i zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych i układu krążenia. Picie zielonej herbaty skutecznie oczyszcza organizm ze szkodliwych produktów przemiany materii, a także ma działanie uspokajające ( drugie parzenie) i pobudzające ( pierwsze parzenie).

4.      Oczyszczanie organizmu burakami

Buraki to warzywa, które mają działanie oczyszczające i odkwaszające. W ich składzie znajdują się cenne barwniki, czyli betanina. Ma ona silne działanie antyoksydacyjne, a także przyczynia się ona do poprawy pracy wątroby i woreczka żółciowego. Barwnik ten przyczynia się do pobudzenia jelit do pracy, a dzięki temu wspomaga on oczyszczanie układu pokarmowego z resztek niestrawionego pokarmu. Spożywanie tego warzywa odpowiada za regulowanie poziomu glukozy i cholesterolu we krwi.

5.      Kapusta na detoks

Kapusta kiszona doskonale oczyszcza organizm z toksyn. Pewnie wiele osób słyszało o diecie kapuścianej, która nie konieczne jest zdrowa i odchudzająca, ale nie zmienia to faktu, że kapusta jest składnikiem o działaniu detoksykacyjnym. Ma ona również w sobie wiele cennych przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. Jej spożywanie reguluje pracę wątroby i przyczynia się do sprawnego oczyszczania ustroju z toksyn. Dzięki temu, że jest ona bogata w błonnik, pobudza jelita do pracy. Zawiera ona również probiotyki, a to wzmacnia mikroflorę bakteryjną w układzie pokarmowym. Poprawia ona trawienie i dodatkowo reguluje wypróżnianie. Jeżeli pojawiają się u ciebie problemy z zaparciami, to warto sięgnąć po sok z kapusty kiszonej.

6.      Zioła na oczyszczanie

Istnieje wiele naparów ziołowych, które wspomagają detoksykację organizmu. Warto sięgać na przykład po napary z brzozy, ponieważ jest to roślina, która ma silne działanie moczopędne. Podobnie jest z naparami ze skrzypu polnego. Jednak ta roślina ma dodatkowe działanie odtruwające. Sięgając po napary z morszczynu możemy liczyć na jego działanie przyspieszające pracę metabolizmu, a także przyczyniające się do oczyszczania organizmu, ponieważ roślina ta działa moczopędnie. Mięta pieprzowa może być wykorzystywana do poprawy trawienia, a mieszek lekarski wykazuje działanie żółciopędne. Do detoksykacji organizmu można używać tymianku, ponieważ działa on przeczyszczająco.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

gazety
Ostatnio zaglądam głównie do Wyborczej...
Jak myśleć pozytywnie?
Najlepiej myśli się pozytywnie kiedy widzi się, że jednak nie mamy najgorzej:)
Dobre salony fryzjerskie
Najlepszy jest fryzjer, którego wizja spotyka się z oczekiwaniem klienta, więc tu ocena...
Aktywne lato - szukam znajomych z W…
Obecnie nie ma za bardzo możliwości dalekich wyjazdów, więc takie inicjatywy są godne uwagi :)