Czym są materace rehabilitacyjne? Wyjaśnia specjalista z Curem by Hilding Anders

7 września 2020, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Materace rehabilitacyjne stanowią produkty przeznaczone nie tylko dla osób borykających się z problemami kręgosłupa. Są również niezwykle korzystną pod względem medycznym alternatywą dla standardowych materaców. O zaletach korzystania z produktów tego typu zapytaliśmy przedstawiciela firmy Curem by Hilding Anders. Ekspert wytłumaczył podstawowe zagadnienia dotyczące specyfiki materacy rehabilitacyjnych oraz zalet ich codziennego użytkowania.

materace rehabilitacyjne

Materac rehabilitacyjny – czym się wyróżnia?

Celem materaców rehabilitacyjnych jest zapewnienie jego użytkownikowi optymalnego podparcia ciała podczas snu. W tym kontekście szczególny nacisk jest kładziony na kręgosłup, aby w trakcie korzystania z materaca mógł przybrać naturalną pozycje. Dodatkowo, materace rehabilitacyjne zapewniają komfort i wygodę dzięki zastosowaniu w nich odpowiednich materiałów.

Na rynku można znaleźć wiele modeli materacy przeznaczonych do rehabilitacji kręgosłupa np. piankowe, lateksowe, jak również sprężynowe. Kto jednak może korzystać z tego typu materacy? Okazuje się, iż korzystanie z takiej alternatywy nie jest wskazane jedynie osobom borykającym się z bólami kręgosłupa.

Według eksperta z Hilding Anders materac rehabilitacyjny jest polecany osobom, które:

  • pracują w trybie siedzącym,
  • spędzają dużo czasu w pozycji leżącej z uwagi na swoje schorzenie,
  • narzekają na regularne bóle mięśni i pleców,
  • są niepełnosprawne ruchowo,
  • przeszły uraz ortopedyczny,
  • są w podeszłym wieku,
  • chcą spędzać czas w łóżku wygodnie i komfortowo.

Linia materaców Curem od Hilding Anders

Producent Hilding Anders funkcjonuje na rynku od wielu lat, dzięki czemu proponuje klientom najnowsze rozwiązania pod kątem technologicznym. Najnowsza linia produktów Curem stanowi połączenie komponentów najwyższej jakości oraz najbardziej korzystnych dla użytkownika rozwiązań.

Materace Curem są tworzone ze specjalnych pianek, które w połączeniu ze sobą wywołują efekt synergii. Każdy z flagowych modeli pianek posiada nieco inne właściwości, lecz poprzez połączenie producent otrzymał nie tylko niezwykle wygodne, ale przede wszystkim wysoce funkcjonalne materace.

Do najważniejszych autorskich modeli produktów z najnowszej linii należą:

  • .reg – gwarantuje miękkość, odpowiednie podparcie i balans ciała podczas snu,
  • .log – wariant twardy, zapewniający mocniejsze podparcie,
  • .zip – połączenie najlepszych cech sprężyn typu multipocket oraz autorskich zaawansowanych pianek.

materac rehabilitacyjny

W jaki materac rehabilitacyjny zainwestować?

Według opinii ekspertów najlepszym typem materaca jest ten w wariancie piankowym. Producenci nowoczesnych materacy rehabilitacyjnych dokładają wszelkich starań, by wykorzystywane w produktach pianki umożliwiały wysoki komfort i higienę użytkowania.

Jak jednak wiadomo, każda osoba może mieć nieco inne oczekiwania co do materaca. Choć wariant sprężynowy jest polecany przez zdrowykregoslup.pl, można również zdecydować się na model sprężynowy bądź też kieszeniowy. Materace tego typu również zapewnią odpowiedni rodzaj podparcia kręgosłupa. Decydując się na zakup materaca sprężynowego czy kieszeniowego warto jednak mieć świadomość, iż nie jest on tak przewiewny jak ich piankowe odpowiedniki. Z tego tytułu higiena nie będzie tak łatwa do utrzymania.

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)…
Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...
Jak sprawdzić fachowców od remontu?…
Myślę, że w czasie remontu warto pokazać to, co już zrobili komuś zaufanemu,...
Opieka medyczna
W ogóle chyba idziemy w tę stronę co USA, wydaje mi...
Zbieractwo i zakupoholizm
Tego nałogu się nie kontroluje, wolna przestrzeń jest dla takiej osoby brakiem, trzeba ją wypełnić...