Czym jest fala uderzeniowa i na jakie dolegliwości pomaga?

29 maja 2018, dodał: EKSPERTKA

Fala uderzeniowa to fala akustyczna, która, używana w rehabilitacji, przenosi energię w bolące miejsca za pomocą impulsów wysyłanych w głąb tkanek. Dzięki temu tkanki miękkie i ścięgna mogą się zregenerować, co pozwala na łagodzenie wielu dolegliwości. Fala uderzeniowa wykazuje się wysoką skutecznością przede wszystkim dzięki temu, że trafia precyzyjnie do źródła bólu. Jak wygląda zabieg i na co pomaga?

Fala uderzeniowa początkowo stosowana była w leczeniu kamicy nerkowej, jednak okazało się, że skutkiem ubocznym rozkruszania kamieni nerkowych jest także złagodzenie bólu i dolegliwości związanych z układem ruchowym. Dzięki temu odkryciu obecnie możemy wykorzystywać ją w rehabilitacji z doskonałymi efektami. Falę uderzeniową stosuje się do leczenia stanów zapalnych i innych schorzeń, które często dotykają nas przez tryb życia, jaki prowadzimy. Zarówno długie godziny spędzane przed komputerem, jak i uprawianie sportu sprzyjają pojawianiu się bólu, który można jednak skutecznie usunąć.

Wskazania do zabiegu

Stany zapalne dotykające układ szkieletowo-mięśniowy wiążą się z dolegliwościami, które mogą utrudniać codzienne życie i wykonywanie zwykłych czynności. Lekarze często polecają w takich sytuacjach zabiegi falą uderzeniową. Dlaczego? Powodów jest kilka, ale najważniejszym z nich jest wysoka skuteczność w łagodzeniu bólu. Fala uderzeniowa pozwala również w wielu przypadkach uniknąć zabiegu chirurgicznego związanego z urazami czy zwyrodnieniami stawów lub znacznie odroczyć go w czasie.

Wskazania:

  • ostrogi piętowe,
  • zapalenie ścięgien,
  • łokieć tenisisty i golfisty,
  • bóle barków, bioder,
  • ból po urazach kończyn.

Efekty zabiegów falą uderzeniową

Zabiegi falą uderzeniową poprawiają krążenie, usprawniają metabolizm komórkowy, pozwalają także na terapię punktów spustowych, czyli bolesnych punktów w mięśniach, które promieniują, powodując dolegliwości w innych miejscach. Fala uderzeniowa wpływa również na regenerację skóry i zwiększenie produkcji kolagenu. Z tego powodu wykorzystuje się ją z powodzeniem w gabinetach medycyny estetycznej w kuracjach usuwających cellulit. Jak widać zatem, zabiegi falą akustyczną nie tylko poprawiają komfort życia i pozwalają pozbyć się bólu, ale mogą również pozytywnie wpływać na urodę.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadza się za pomocą specjalnej głowicy, która wysyła impulsy w głąb tkanek. Moc fali, czyli częstotliwość i ciśnienie oraz czas trwania zabiegu dobierane są indywidualnie do potrzeb danej jednostki chorobowej u każdego pacjenta. Najczęściej cała terapia obejmuje od 3 do 5, 6 zabiegów trwających po kilka minut każdy, zabiegi wykonywane są z częstotliwością od 4 do 7 dni.

Gdzie można przeprowadzić zabieg?

Gwarancją doskonałych efektów zabiegu jest oddanie się w ręce fizjoterapeutów wyposażonych w odpowiednią wiedzę. Pasjonaci i profesjonaliści z właściwym podejściem do pacjenta – zapewne tego właśnie szukasz. Znajdziesz ich w Centrum Rehabilitacji będącym częścią Centrum Medycznego Multi Med w Warszawie. W tym miejscu można wykonać także inne zabiegi z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii, takie jak  fizykoterapia, hydroterapia, kinezyterapia, laser wysokoenergetyczny, masaże i terapia manualna. Specjaliści pracujący w Centrum Rehabilitacji dobiorą terapię, która będzie w danym przypadku najbardziej odpowiednia. Zadbają również o doskonałe samopoczucie pacjenta w czasie trwania zabiegu, a przede wszystkim – o jak najlepsze efekty.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Mieszkanie - kupno czy zamiana, ryn…
Mnie także zależało na tym, aby zamieszkać blisko miasta, ale wybrałam trochę inną lokalizację....
Co na migrenę?
Ja polecam tylko gardan, jedyne co mnie ratuje przy miesiączkach czy migrenach....
Probiotyki
Ja od siebie mogę polecić kropelki flostrum baby, nawet profilkatycznie. U mnie jelitówek...
Jak przeżyć za niewielkie pieniądze…
Kupować jedzenie na rynku, od lokalnych rolników:)