Czym jest fala uderzeniowa i na jakie dolegliwości pomaga?

29 maja 2018, dodał: EKSPERTKA

Fala uderzeniowa to fala akustyczna, która, używana w rehabilitacji, przenosi energię w bolące miejsca za pomocą impulsów wysyłanych w głąb tkanek. Dzięki temu tkanki miękkie i ścięgna mogą się zregenerować, co pozwala na łagodzenie wielu dolegliwości. Fala uderzeniowa wykazuje się wysoką skutecznością przede wszystkim dzięki temu, że trafia precyzyjnie do źródła bólu. Jak wygląda zabieg i na co pomaga?

Fala uderzeniowa początkowo stosowana była w leczeniu kamicy nerkowej, jednak okazało się, że skutkiem ubocznym rozkruszania kamieni nerkowych jest także złagodzenie bólu i dolegliwości związanych z układem ruchowym. Dzięki temu odkryciu obecnie możemy wykorzystywać ją w rehabilitacji z doskonałymi efektami. Falę uderzeniową stosuje się do leczenia stanów zapalnych i innych schorzeń, które często dotykają nas przez tryb życia, jaki prowadzimy. Zarówno długie godziny spędzane przed komputerem, jak i uprawianie sportu sprzyjają pojawianiu się bólu, który można jednak skutecznie usunąć.

Wskazania do zabiegu

Stany zapalne dotykające układ szkieletowo-mięśniowy wiążą się z dolegliwościami, które mogą utrudniać codzienne życie i wykonywanie zwykłych czynności. Lekarze często polecają w takich sytuacjach zabiegi falą uderzeniową. Dlaczego? Powodów jest kilka, ale najważniejszym z nich jest wysoka skuteczność w łagodzeniu bólu. Fala uderzeniowa pozwala również w wielu przypadkach uniknąć zabiegu chirurgicznego związanego z urazami czy zwyrodnieniami stawów lub znacznie odroczyć go w czasie.

Wskazania:

  • ostrogi piętowe,
  • zapalenie ścięgien,
  • łokieć tenisisty i golfisty,
  • bóle barków, bioder,
  • ból po urazach kończyn.

Efekty zabiegów falą uderzeniową

Zabiegi falą uderzeniową poprawiają krążenie, usprawniają metabolizm komórkowy, pozwalają także na terapię punktów spustowych, czyli bolesnych punktów w mięśniach, które promieniują, powodując dolegliwości w innych miejscach. Fala uderzeniowa wpływa również na regenerację skóry i zwiększenie produkcji kolagenu. Z tego powodu wykorzystuje się ją z powodzeniem w gabinetach medycyny estetycznej w kuracjach usuwających cellulit. Jak widać zatem, zabiegi falą akustyczną nie tylko poprawiają komfort życia i pozwalają pozbyć się bólu, ale mogą również pozytywnie wpływać na urodę.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadza się za pomocą specjalnej głowicy, która wysyła impulsy w głąb tkanek. Moc fali, czyli częstotliwość i ciśnienie oraz czas trwania zabiegu dobierane są indywidualnie do potrzeb danej jednostki chorobowej u każdego pacjenta. Najczęściej cała terapia obejmuje od 3 do 5, 6 zabiegów trwających po kilka minut każdy, zabiegi wykonywane są z częstotliwością od 4 do 7 dni.

Gdzie można przeprowadzić zabieg?

Gwarancją doskonałych efektów zabiegu jest oddanie się w ręce fizjoterapeutów wyposażonych w odpowiednią wiedzę. Pasjonaci i profesjonaliści z właściwym podejściem do pacjenta – zapewne tego właśnie szukasz. Znajdziesz ich w Centrum Rehabilitacji będącym częścią Centrum Medycznego Multi Med w Warszawie. W tym miejscu można wykonać także inne zabiegi z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii, takie jak  fizykoterapia, hydroterapia, kinezyterapia, laser wysokoenergetyczny, masaże i terapia manualna. Specjaliści pracujący w Centrum Rehabilitacji dobiorą terapię, która będzie w danym przypadku najbardziej odpowiednia. Zadbają również o doskonałe samopoczucie pacjenta w czasie trwania zabiegu, a przede wszystkim – o jak najlepsze efekty.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Oryginalna elegancja - różowe złoto i kwiatowe motywy na tarczy!
Cena:
390 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Modelowanie ciała
ja chodzilam na modelowanie ciala ultraformer. wiadomo, ze trzeba wlozyc nieco wiecej wysilku...
Botox na zmiany trądzikowe
Pierwsze slysze, zeby lekarz zalecal botoks na trądzik. W pierwszej kolejnosci powinnas isc do...
Wybielanie skóry
Hmmm, nie wiem czy chcesz wybielic cala skore? Czy po prostu rozjasnic...
Dzień ojca
Super prezentem jest taki kosz z pysznościami