Czy zakładanie dziecku kapci po domu faktycznie jest takie zdrowe?

16 kwietnia 2018, dodał: Deme

Zdania na temat noszenia kapci przez dzieci, są podzielone w środowisku lekarzy.  Ortopedzi i pediatrzy niestety nie są wcale zgodni i reprezentują dwa stanowiska. Jedni zalecają noszenie kapci przez maluszki,a  inni twardo stoją w przekonaniu, że do chodzenia po domu  wystarczą same skarpetki antypoślizgowe. W takim razie co powinniśmy kupować naszym dzieciom?

kapcie dla dzieci

Cena ma znaczenie

Wiadomo, że nie każdy z nas posiada dużo gotówki, jednak mimo wszystko nie warto kupować używanej pary butów. Co innego dotyczy ubranek z drugiej ręki, ponieważ dziecko i  tak szybko wyrośnie z ubranek,a poza tym w żaden sposób mu nie zaszkodzą. Natomiast w przypadku butów, to mimo ich doskonałej  formy, to wcale nie oszczędzisz pieniędzy. Chodzi o to, że każde obuwie dostosowuje się do swojego właściciela, kształtuje  w odpowiedni sposób swoją podeszwę oraz wnętrze. Jak wiadomo maluszki  dopiero zaczynają się uczyć chodzić.  Jeżeli dostaną używane buty, to nauka stanie się o wiele trudniejsza. Buty z drugiej ręki mogą spowodować powstanie różnych wad, a w dodatku będą po prostu nie wygodne.

kapcie dla dziecka

Skarpetki antypoślizgowe

Zanim dziecko nauczy się pewnie chodzić, to z początku zaczyna raczkować i w tym okresie w zupełności wystarczą mu skarpetki ze specjalną podeszwą. Mogą to też być buty z elementami, które zapobiegną wpadnięciu w poślizg, czy z podeszwą, która w całości jest  pokrytą skórą. Takie kapcie są elastyczne, nie będą blokować pracy stopy dziecka oraz pozwolą na wygodne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Takie obuwie jest bardzo ważne, ponieważ kiedy maluch dostanie  klasyczne kapcie to zobacz jak  zacznie się męczyć, nie będzie mogło  przejść z pozycji raczkującej na dwie nogi.  Przez to utrudnisz dziecku naukę chodzenia, dlatego warto zainwestować też w skarpetki antypoślizgowe. Dodatkowym plusem jest ich nicka cena oraz wygoda. Mogą je nosić zarówno  niemowlaki, jak i młodsze dzieci.

kapcie dla dziecka

Pierwsze kapcie

Pierwsze kapcie warto założyć dziecku dopiero wtedy, kiedy dziecko nauczy się dobrze chodzić, czyli miej więcej od dwóch do czterech miesięcy po pierwszym kroczku. Pamiętaj, żeby nie spieszyć się z kupnem kapci dla dziecka. Co prawda niektórzy lekarze twierdzą, że kapcie powinno się kupić dopiero , kiedy dziecko skończy trzy lata.  Jednak tak późne zainwestowanie w kapcie najpewniej zniechęci malucha do noszenia kapci oraz butów, a poza tym może mieć to wpływ na jego postawę.

kapcie dla dzieci

 

Sandałki zamiast kapci

Zdarza się, że mamy wybierają zamiast kapci sandałki.  Warto jednak pamiętać, że przy wyborze tego typu obuwia trzeba być bardzo czujnym i koniecznie  sprawdzać czy wybrane sandałki posiadają elastyczną podeszwę oraz dobrej jakości wkładkę. W innym przypadku mogą tylko wyrządzić krzywdę i stać się bezużyteczne.

sandaly dla dzieci

Kapcie ortopedyczne

Tego typu obuwie może ustrzec malucha przed wadami w kształtowaniu się stópki.  Mimo wszystko są one najgorszą  propozycją. Ważą oraz kosztują najwięcej ze wszystkich rodzai butów. Dodatkowo są najbardziej zabudowane, ponieważ posiadają wysoką cholewkę usztywniającą staw skokowy.  Czasem też takie kapcie posiadają obcas pomagający w wysklepieniu podłużnym stopy.
kapcie dla dzieci


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Aktywna podstawka do wody
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Body wyszczuplające i modelujące
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Krem z nano złotem i kwasem hialuronowym i ekstraktem z mango
Profesjonalny skład dla pielęgnacji każdego typu cery - wysoka jakość w dobrej cenie!
Cena:
59,00 zł
Najlepsza oferta bielizny nocnej
Tylko na bielizna9.com!
100% woda kokosowa!
Bez cukru i chemii - 24 opakowania
Cena:
145 zł
Piękna bielizna na każdy dzień!
Sprawdź na bielizna9.com!

FORUM - bieżące dyskusje

wózek riko naturo ecco opinie
Dziewczyny, kilka tygodni temu kupilismy riko naturo ecco i jestesmy zadowoleni, polecamy :) wozek...
Szkolenie kosmetyczne- tak czy nie
To prawda. Wprawdzie szkolenia są wymagające, trzeba porządnie popracować, ale rzeczywiście dzięki...
Weterynarz Warszawa
ja chodzę ze swoimi kiciami na Ursynowie do takiej małej przychodni. Może i...
studia studia studia
Szczerze? Czasy się zmieniły, to już nie jest tak jak 15 lat...