Czy zakładanie dziecku kapci po domu faktycznie jest takie zdrowe?

16 kwietnia 2018, dodał: Dagmara

Zdania na temat noszenia kapci przez dzieci, są podzielone w środowisku lekarzy.  Ortopedzi i pediatrzy niestety nie są wcale zgodni i reprezentują dwa stanowiska. Jedni zalecają noszenie kapci przez maluszki,a  inni twardo stoją w przekonaniu, że do chodzenia po domu  wystarczą same skarpetki antypoślizgowe. W takim razie co powinniśmy kupować naszym dzieciom?

kapcie dla dzieci

Cena ma znaczenie

Wiadomo, że nie każdy z nas posiada dużo gotówki, jednak mimo wszystko nie warto kupować używanej pary butów. Co innego dotyczy ubranek z drugiej ręki, ponieważ dziecko i  tak szybko wyrośnie z ubranek,a poza tym w żaden sposób mu nie zaszkodzą. Natomiast w przypadku butów, to mimo ich doskonałej  formy, to wcale nie oszczędzisz pieniędzy. Chodzi o to, że każde obuwie dostosowuje się do swojego właściciela, kształtuje  w odpowiedni sposób swoją podeszwę oraz wnętrze. Jak wiadomo maluszki  dopiero zaczynają się uczyć chodzić.  Jeżeli dostaną używane buty, to nauka stanie się o wiele trudniejsza. Buty z drugiej ręki mogą spowodować powstanie różnych wad, a w dodatku będą po prostu nie wygodne.

kapcie dla dziecka

Skarpetki antypoślizgowe

Zanim dziecko nauczy się pewnie chodzić, to z początku zaczyna raczkować i w tym okresie w zupełności wystarczą mu skarpetki ze specjalną podeszwą. Mogą to też być buty z elementami, które zapobiegną wpadnięciu w poślizg, czy z podeszwą, która w całości jest  pokrytą skórą. Takie kapcie są elastyczne, nie będą blokować pracy stopy dziecka oraz pozwolą na wygodne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Takie obuwie jest bardzo ważne, ponieważ kiedy maluch dostanie  klasyczne kapcie to zobacz jak  zacznie się męczyć, nie będzie mogło  przejść z pozycji raczkującej na dwie nogi.  Przez to utrudnisz dziecku naukę chodzenia, dlatego warto zainwestować też w skarpetki antypoślizgowe. Dodatkowym plusem jest ich nicka cena oraz wygoda. Mogą je nosić zarówno  niemowlaki, jak i młodsze dzieci.

kapcie dla dziecka

Pierwsze kapcie

Pierwsze kapcie warto założyć dziecku dopiero wtedy, kiedy dziecko nauczy się dobrze chodzić, czyli miej więcej od dwóch do czterech miesięcy po pierwszym kroczku. Pamiętaj, żeby nie spieszyć się z kupnem kapci dla dziecka. Co prawda niektórzy lekarze twierdzą, że kapcie powinno się kupić dopiero , kiedy dziecko skończy trzy lata.  Jednak tak późne zainwestowanie w kapcie najpewniej zniechęci malucha do noszenia kapci oraz butów, a poza tym może mieć to wpływ na jego postawę.

kapcie dla dzieci

 

Sandałki zamiast kapci

Zdarza się, że mamy wybierają zamiast kapci sandałki.  Warto jednak pamiętać, że przy wyborze tego typu obuwia trzeba być bardzo czujnym i koniecznie  sprawdzać czy wybrane sandałki posiadają elastyczną podeszwę oraz dobrej jakości wkładkę. W innym przypadku mogą tylko wyrządzić krzywdę i stać się bezużyteczne.

sandaly dla dzieci

Kapcie ortopedyczne

Tego typu obuwie może ustrzec malucha przed wadami w kształtowaniu się stópki.  Mimo wszystko są one najgorszą  propozycją. Ważą oraz kosztują najwięcej ze wszystkich rodzai butów. Dodatkowo są najbardziej zabudowane, ponieważ posiadają wysoką cholewkę usztywniającą staw skokowy.  Czasem też takie kapcie posiadają obcas pomagający w wysklepieniu podłużnym stopy.
kapcie dla dzieciMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Krystalicznie czysta woda
Cena:
799,99 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

dobra lokówka
ja niedawno sobie kupiłam z babyliss automatyczną z sensorem temperatury, fajne...
Powiększanie oraz wypełnianie ust
efekt jest od razu, lekka opuchlizna jest ale po kilku dniach schodzi :)
tarczyca
Koniecznie warto zrobić badania i wybrać się do lekarza od hormonów. Ja chodzę...
Brzuszki
Heh, tak samo - nie mam pojęcia skąd się wzięło przekonanie, że da...