Czy materac kokosowy to dobry wybór dla par? Zapytaliśmy o opinię eksperta z Hilding Anders – czołowego producenta materacy w Europie

17 sierpnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Wybór materaca dla par to wyzwanie. Specjalista z Hilding Anders opowiada o materacach kokosowych.

materac kokosowy1

Kiedy trudno wyspać się we dwoje

Wiele par ma problem z wysypianiem się we dwoje. Jak wiadomo bowiem na spokojny, efektywny sen wpływ ma bardzo wiele czynników. Każdy z nas ma swoje preferencje i potrzeby odnośnie snu – są osoby, którym dźwięki dochodzące z zewnątrz zupełnie nie przeszkadzają, podczas gdy dla wielu będą one powodem stałej bezsenności. Sen z partnerem sprawia, że wszystkie te potrzeby liczyć trzeba „razy dwa”, pamiętając jednak o tym, że materac mamy wyłącznie jeden i powinien on być dopasowany do obu śpiących na nim osób.

Wybierając materac do łóżka, na którym spać będą dwie osoby, pamiętać należy o tym, iż jeden z użytkowników może być osobą wiercącą się, śpiącą niespokojnie, a przez to – wybudzającą partnera. Materace dwuosobowe powinny więc tłumić drgania, podpierać różne partie ciała w zróżnicowany sposób i uwzględniać różnice we wzroście i wadze partnerów. Jeżeli też przynajmniej jedna z osób ma problemy z kręgosłupem lub chce po prostu zadbać o profilaktykę jego zwyrodnień, warto rozważyć materace rehabilitacyjne, które sprawią, że sen będzie nie tylko komfortowy, ale i zdrowy.

materace kokosowe

Materace kokosowe dla zdrowego snu

Materace z kokosem to jeden z najpopularniejszych modeli dostępnych na rynku. Są one bardzo dobrym wyborem dla par – zapewniają higienę i wygodę snu. Jednym z nich jest na przykład materac Hilding Pasodoble. Należy on do materacy twardych, ale jednocześnie elastycznych na tyle, aby ciało mogło zagłębić się w niego w miejscach największego nacisku. Dzięki tej właściwości, mięśnie relaksują się w czasie snu, odciążony jest też kręgosłup. Materac utrzymuje go we właściwej pozycji, niezależnie od tego jak ułożymy się w czasie snu. Ma to niebagatelne znaczenie, biorąc pod uwagę fakt, iż nie jesteśmy w stanie kontrolować sposobu, w jaki układamy się w czasie snu. Mata kokosowa, znajdująca się we wkładzie materaca stworzona jest z włókien kokosowych, powiązanych lateksem o wysokiej sprężystości. Jest ona twarda i elastyczna a jednocześnie niezwykle przewiewna. Można powiedzieć, że materac „oddycha”, we wkładzie nie gromadzi się wilgoć, dzięki której mogłyby rozwijać się w nim drobnoustroje. Dlatego też, Hilding Pasodoble to idealny wybór dla osób wrażliwych na drobnoustroje, roztocza, astmatyków. Para świetnie wyśpi się na tym modelu, ponieważ tłumi on drgania, wywołane ruchami partnera.

Materac kokosowy będzie bardzo dobrym wyborem dla par. Warto też zwrócić uwagę na jego odpowiednią szerokość. Jeśli nasz partner wierci się, warto rozważyć szersze modele – nawet te o wymiarach 180×200 czy 200×200. Tego rodzaju materac pozwoli się wyspać nawet jeśli osoba leżąca obok lubi spać na przykład z szeroko rozłożonymi rękami.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

 

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jak radzicie sobie z pielęgnacją ce…
Jak radzicie sobie z pielęgnacją cery suchej, narażonej bardziej na problemy zmiany temperatury na zewnątrz?
Czy kosmetyki z kwasami przypominaj…
Czy kosmetyki z kwasami przypominają w zaletach peelingi, czy możecie mi zdradzić,...
Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...