Czy lifting twarzy bez skalpela jest możliwy?

22 maja 2018, dodał: EKSPERTKA

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na wygładzenie zmarszczek czy ujędrnienie skóry był zabieg operacyjny – inwazyjny i niosący za sobą ryzyko wielu powikłań. Obecnie w medycynie estetycznej popularne są zabiegi, dzięki którym w nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny sposób można poprawić wygląd skóry i wyraźnie odmłodzić swoją twarz. Jednym z nich jest bezoperacyjny lifting, który wykonuje się urządzeniem wykorzystującym innowacyjną technologię HIFU.

Co to jest HIFU?

HIFU, z ang. High Intensity Focused Ultrasound polega na działaniu wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej, czyli bezpiecznej fali akustycznej. Technologia ta polega na kontrolowanym, zogniskowanym umieszczeniu wiązki fal ultradźwiękowych na określonej głębokości. Przechodzące przez naskórek fale kumulują się w jednym punkcie – wewnątrz skóry bądź w tkance podskórnej, co powoduje drganie komórek, które na skutek tarcia mocno się rozgrzewają. W ten sposób dochodzi do punktowych poparzeń, a trafiające w skórę fale ultradźwiękowe powodują mikrouszkodzenia, co aktywuje procesy przebudowy i produkcji kolagenu, działając obkurczająco na tkanki. W wyniku tego skóra staje się bardziej napięta i sprężysta.

Dlaczego warto zdecydować się na lifting w technologii HIFU?

Działanie zogniskowanej, wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej wykorzystuje się do bezpiecznego, bezinwazyjnego i – co istotne – skutecznego liftingu twarzy. Dzięki urządzeniu pracującemu w technologii HIFU można:

  • wygładzić zmarszczki wokół oczu i ust,
  • ujędrnić policzki,
  • zredukować, tzw. podwójny podbródek,
  • poprawić linię żuchwy,
  • wygładzić zmarszczki na szyi,
  • zredukować zmarszczki,
  • ujędrnić skórę,
  • poprawić koloryt skóry.

Wykonanie liftingu w technologii HIFU nie pozostawia na skórze ran, podrażnień, nie powoduje strupów i jest praktycznie bezbolesne. Doskonałe rezultaty w postaci ujędrnienia i napięcia skóry uzyskujemy dzięki pobudzeniu skóry do wytwarzania kolagenu. Trafiające w nią wysokoenergetyczne fale ultradźwiękowe aktywują naturalne procesy odbudowy skóry, które z wiekiem ulegają spowolnieniu. Sam zabieg polega na wielokrotnym przykładaniu do ciała końcówki przetwornika urządzenia wykorzystującego technologię HIFU, który podgrzewa tkankę na różnych głębokościach, w zależności od warunków anatomicznych.

Lifting HIFU nie wymaga czasu na rekonwalescencję

Jednak lifting skóry bez skalpela to nie tylko bezbolesność i brak ran. To również brak rekonwalescencji – od razu po zabiegu można powrócić do normalnej aktywności. Zabieg ten charakteryzuje się też wysoką skutecznością – efekty utrzymują się przez długi czas i widoczne są już po jednym zabiegu. Proces odbudowy i produkcji kolagenu trwa około dwóch miesięcy. To czas, w którym dochodzi do pełnej przebudowy tkanek w głębokich warstwach skóry. Wówczas widoczne są najlepsze efekty zabiegu w postaci młodszego wyglądu oraz ujędrnionej, sprężystej i gładszej skóry. Warto również podkreślić, że lifting metodą HIFU można przeprowadzać niezależnie od karnacji czy grubości skóry, a także o każdej porze roku – nawet w okresie silnego nasłonecznienia. Jest to zabieg jednorazowy, co oznacza, że nie trzeba wykonywać serii powtórzeń, tak jak w przypadku innych technologii liftingujących. Warto to wziąć pod uwagę, porównując ceny poszczególnych zabiegów tego typu.

Dlaczego warto wykonać bezoperacyjny lifting twarzy właśnie w Gabinecie Kosmetycznym Medistica w Krakowie? Duże doświadczenie naszych specjalistów w połączeniu z wykorzystaniem nowoczesnych metod leczenia i wykonywania zabiegów to gwarancja bezpieczeństwa i wysokiej jakości usług. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
Wygodne i lekkie zakupy!
Cena:
349 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Ślub, ale za wesele podziękujemy
Najlepiej wziąć ślub potajemnie i zawiadomić wszystkich po fakcie:)
desery z białej czekolady
Ja jednak wolę ciemną, biała jest zbyt mdła. Można też fajnie połączyć...
promocje kosmetyków
Kupuję często w promocjach typu 3 za 2 - trzeci kosmetyk jest gratis...
Co to jest szczęście?
Wewnętrzny spokój i poukładane życie osobiste - to jest szczęście